Luxusní ruská SUV a MPV pro Putina a spol. nafotili bez maskování. Mají svérázná jména

Dosud nepředstavené duo z Projektu Kortež se podařilo nafotit v jejich konečné podobě. Technikou neurazí, nejvíce ale snad zaujmou svými jmény v ruském stylu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Luxusní ruská SUV a MPV pro Putina a spol. nafotili bez maskování. Mají svérázná jména

25.5.2018 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Luxusní ruská SUV a MPV pro Putina a spol. nafotili bez maskování. Mají svérázná jména

/

Dosud nepředstavené duo z Projektu Kortež se podařilo nafotit v jejich konečné podobě. Technikou neurazí, nejvíce ale snad zaujmou svými jmény v ruském stylu.

Na počátku tohoto měsíce se konala opětovná inaugurace staronového ruského prezidenta Vladimíra Putina. Během této slavnostní akce se poprvé naplno odhalila nová limuzína, která je součástí Projektu Kortež. Rusové ji představili pod názvem Aurus, přičemž do kolony přidali i menší sedan. Spolu s touto dvojicí se bude vyrábět také s minivan a SUV, na které se zaměříme dnes - na světě jsou totiž fotografie, které zachycují jejich konečnou podobu.

Jako první si vezmeme na paškál SUV, které nakonec vypadá přesně tak, jak jej zobrazovaly dřívější špionážní fotky. Z toho lze mít jen radost, neboť vůz vypadá snad i lépe než třeba nový Rolls-Royce Cullinan či Bentley Bentayga. Je samozřejmě otázkou, zda uvnitř lze očekávat stejný komfort, nicméně pod kapotou najdeme důstojné pohonné ústrojí.

SUV je osazeno hybridním ústrojím. To kromě elektromotoru počítá s přeplňovaným 4,4litrovým osmiválcem. Agregát byl vyvinut ve spolupráci s Porsche Engineering, přičemž na všechna čtyři kola posílá skrze devítistupňový automat 600 koní.

K plnému odhalení vozu dojde v srpnu na autosalonu v Moskvě, nicméně do služby má SUV zamířit až v příštím roce. Zatím bude k mání pouze vládním úředníkům, nicméně posléze bude k dispozici i privátní klientele. Ta si ovšem bude muset připravit několik milionů korun, neboť SUV společně se sedanem zamíří na absolutní vrchol nabídky aut na ruském trhu.

O poznání níže stojí minivan, který do vínku dostane přeplňovaný čtyřválec s 250 koňmi. Toto provedení se již dříve ukázalo v prezidentském průvodu, nebyla mu však věnována taková pozornost. Nyní si jej můžeme prohlédnout ze všech stran a lze podotknout, že čelní partie se vůči zbytku rodiny prakticky neliší - stále zde máme velkou chromovou masku.

Mnohem zajímavější jsou zadní partie, kde nechybí rozměrné vertikální světlomety či opět záplava chromu. Zasazení registrační značky do nárazníku pak naznačuje užití dělených dveří, které usnadní nakládku a vykládku zavazadel. Na sedadla se pak cestující budou moci dostat skrze posuvné boční dveře, přičemž počítat lze až se sedmimístným provedením.

Bližší informace dorazí nejpozději v souvislosti se zmiňovanou motor show. Už teď ale známe poněkud svérázná jména obou aut - SUV bude nabízeno pod názvem Commandant, zatímco pro MPV bylo zvoleno označení Arsenal. Jak ruské. Výše zmíněné označení prezidentské limuzíny Aurus pak vznikla složením slov Aurum (zlato) a Russia (Rusko).


Luxusní ruská SUV a MPV pro Putina a spol. nafotili bez maskování. Mají svérázná jména - 1 - Projekt Kortez 2018 SUV a MPV nove foto 01
Nové SUV, které je součástí Projektu Kortež, bylo nafoceno v konečné podobě

Luxusní ruská SUV a MPV pro Putina a spol. nafotili bez maskování. Mají svérázná jména - 2 - Kortez Cortege limuzina Putin NAMI nove 09Luxusní ruská SUV a MPV pro Putina a spol. nafotili bez maskování. Mají svérázná jména - 3 - Kortez Cortege limuzina Putin NAMI nove 10
Ukazuje se tak, že dřívější zpochybňované špionážní záběry nebyly nikterak zkreslené

Luxusní ruská SUV a MPV pro Putina a spol. nafotili bez maskování. Mají svérázná jména - 4 - Projekt Kortez 2018 SUV a MPV nove foto 02Luxusní ruská SUV a MPV pro Putina a spol. nafotili bez maskování. Mají svérázná jména - 5 - Projekt Kortez 2018 SUV a MPV nove foto 03
Kromě toho si můžeme mnohem více přiblížit i minivan

Zdroj: Avtospravochnaya

Petr Prokopec

Diskuze 6 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše