Šéf Astonu potvrdil tušené, nástupce DB9 ponese označení DB11

Aston Martin DB9 už je na trhu 12 let, což u některých automobilek znamená i tři generace. Britové se rozhodli přeskočit jen jednu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Šéf Astonu potvrdil tušené, nástupce DB9 ponese označení DB11

16.9.2015 | Mirek Brokeš | 5 příspěvků

Šéf Astonu potvrdil tušené, nástupce DB9 ponese označení DB11

/

Aston Martin DB9 už je na trhu 12 let, což u některých automobilek znamená i tři generace. Britové se rozhodli přeskočit jen jednu.

Kdo se kdy svezl s DB9 potvrdí, že tohle auto není zrovna chrámem řidičských zážitků založených na přesnosti a výbušnosti. Ne, je to chrám vizuální krásy, zvuku, motorové noblesy a zvláštního pocitu za volantem. Je tu s námi už 12 let a přestože je to stále pohledný vůz, je na čase aby odešel na odpočinek. Z logiky věci by pak vyplývalo, že jeho místo zaujme model DB10.

Jenže v reálu to číslo bude o kousek vyšší. Jméno DB10 zůstane vyhrazeno agentu 007 v připravovaném filmu Spectre a Bond si s ním asi užije spoustu legrace. Potvrdil to Andy Palmer, sám šéf Astonu, na právě probíhajícím frankfurtském autosalonu. „Označení DB10 bylo z dřívějška smluvně vázáno pro film Jamese Bonda. To od začátku znamenalo, že DB10 zůstane vyhrazeno filmu a DB9 nahradí DB11. Proto jsme se rozhodli auto pro nového Bonda pojmenovat právě DB10, přičemž do té doby jsme jej, myslím, nazývali DB8”, prohlásil.

Otázkou je, co lze od DB11 očekávat. Bude pokračovat ve šlépějích vyšlapaných jeho předchůdcem a převezme od něj i jeho šestilitrový V12, byť třeba dovybavený turby a vypínáním válců? Nebo se zde projeví spolupráce s AMG, a pod kapotu Astonů přijde dvěma turby přeplňovaný V8 z AMG GT. O tom se v tuto chvíli dá jen spekulovat, pravděpodobnost je ale na straně nasazení jednotek od Mercedesu. Tlak Bruselu je neúprosný a přestože je astonní V12 noblesní jednotkou, mezi přeplňovanými konkurenty už moc šancí nemá.

Stejně tak lze očekávat to, že Aston převezme od Daimleru palubní elektroniku. Ta je jeho Achillovou patou. Kde si ale jednoznačně nenechá radit, bude oblast designu. Základní silueta se od DB9 asi příliš nevzdálí, doplní ji ale prvky inspirované jak novým „bondcar”, tak konceptem DBX. Více se zajisté dozvíme již brzy, novinka má být představena přibližně za rok.

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2015, máme pro vás i galerii živých fotek přímo z dějiště IAA.


Šéf Astonu potvrdil tušené, nástupce DB9 ponese označení DB11 - 1 - Aston Martin DB10 02Šéf Astonu potvrdil tušené, nástupce DB9 ponese označení DB11 - 2 - Aston Martin DB10 03Šéf Astonu potvrdil tušené, nástupce DB9 ponese označení DB11 - 3 - Aston Martin DB10 04Šéf Astonu potvrdil tušené, nástupce DB9 ponese označení DB11 - 4 - Aston Martin DB10 05Šéf Astonu potvrdil tušené, nástupce DB9 ponese označení DB11 - 5 - Aston Martin DB10 06
James Bond má nový služebák jménem DB10, silniční model DB11 by se jím mohl přinejmenším inspirovat

Zdroje: Aston Martin, Auto Express

Mirek Brokeš

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše