Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Škoda Kodiaq Coupe může vypadat i takto: více Simply Clever, méně kupé (ilustrace)
7.11.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Chystaná novinka sice hodlá nabízet více emocí, zároveň se ale nemůže vzdát tradiční funkčnosti a praktičnosti. I proto by mohla vypadat takto.
Před pár týdny mladoboleslavská automobilka oficiálně potvrdila to, o čemž si šuškali ptáci na střeše ještě předtím, než odlétli do teplých krajin. Tedy, že stylové SUV kupé nebude určeno jen pro čínský trh, ale že dorazí také do Evropy. Je přitom nabíledni, že základem pro tuto novinku bude nedávno odhalený Kodiaq, který se dočká hlavně vizuálního přepracování.
Jednu z možných podob tohoto vozu nám před pár dny naznačila neoficiální ilustrace, na které byly výrazným způsobem přepracovány zadní partie a linie střechy. Dá se předpokládat, že přesně do těchto míst sáhne i Jozef Kabaň a jeho designový tým, nicméně až tak radikální svažování střechy, jaké ukazovala zmiňovaná retuše, se nezdá být příliš reálným.
Ačkoliv Škoda hodlá více vsázet na emoce, stále se musí držet i tradičních hodnot, tedy funkčnosti a praktičnosti. S těmi přitom mnohem více koresponduje nová ilustrace, za jíž je zodpovědný „automobilový manipulátor“ Theo Chin. Ten se v rámci zádě držel relativně při zemi a koncový sloupek i okno zešikmil menší měrou.
Na druhou stranu tu ovšem máme agresivnější čelní partie či zadní difuzor, které Kodiaq Coupe stěží dostane. A opomenuty jsou i duální čelní světlomety, s nimiž je naopak nutné počítat, neboť se stávají novým poznávacím znamením všech modelů Škody. Ilustraci tedy považujte jen za další vodítko k věcem budoucím, nikoliv bernou minci.


Nová neoficiální ilustrace Škody Kodiaq Coupe se drží více při zemi stran střechy, reálná příď ale bude dozajista jiná

Předchozí pojetí pro změnu výrazně redukovalo prostor na zadních sedadlech, ke kterému taktéž nedojde
Ilustrace: Theophilus Chin
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Miliardáři s Bugatti schopnými zrychlit na 500 km/h za 20 s se sešli v zimním letovisku, jejich řádění na sněhu bere dech
včera
BMW za pár dnů definitivně skončí se svým dosavadním logem, srovnejte si ho s náhradou
30.1.2026
Absurdita moderních aut nezná mezí. Obyčejná výměna vzduchového filtru u Porsche Panamera je tak složitá, že musíte sundat půl přídě
28.1.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Šéf Audi přiznal, že sebrat modelu A4 jméno A4 byl omyl, je to ale jen třešinka na dortu chaotického jednání značky
před 2 hodinami
Nové Porsche mělo být jen elektrické, pak také spalovací, pak hlavně spalovací. Teď je prý elektrická verze v koši
před 4 hodinami
Vzácný luxusní propadák Audi předčasně zařízli po prodeji 21 tisíc aut, dnes je v jakkoli zachovalém stavu ceněnou raritou
včera
Němci to se svým moderním sporťákem jako ze starých časů myslí smrtelně vážně, ukázali ho v působivé nové verzi
včera
Tento orezlý a ošuntělý vrak se právě prodal za víc než 100 milionů korun, sběratelům stačil dokonale originální stav
včera
Živá témata na fóru
- Přituhuje 02.03. 10:12 - Panáček
- BMW Divize 02.03. 09:46 - pavproch
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 02.03. 09:41 - pavproch
- Výběr navigace do auta 02.03. 09:40 - ponchojustice
- Elektromobily a vse kolem nich 02.03. 00:19 - Zajda
- Politický koutek 02.02. 14:24 - jerry
- Fiat a vše kolem nich 02.02. 12:55 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 02.02. 11:19 - pavproch
