Škoda nabídne i v Evropě stylové SUV kupé. Zatím ale neví, kde ho vyrábět

Škoda chystá modernizaci i rozšíření svého portfolia. Čekat máme více emocí a zároveň nemalé investice do továren.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda nabídne i v Evropě stylové SUV kupé. Zatím ale neví, kde ho vyrábět

20.10.2016 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Škoda nabídne i v Evropě stylové SUV kupé. Zatím ale neví, kde ho vyrábět

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Škoda chystá modernizaci i rozšíření svého portfolia. Čekat máme více emocí a zároveň nemalé investice do továren.

Škoda již nějaký ten pátek netají, že crossovery a SUV budou v nejbližších letech hrát klíčovou roli v její nabídce. Dosud se přitom značka mohla opřít pouze o model Yeti, od února příštího roku však za zákazníky zamíří i Kodiaq. Mimo to víme, že tato novinka by se měla ukázat také ve stylové verzi a již delší čas bývá zmiňována také Fabia SUV. Dosud se však o této dvojici mluvilo s jistotou pouze v souvislosti s čínským trhem.

Šéf mladoboleslavské automobilky Bernhard Maier sice v minulosti možnou expanzi do dalších zemí nevylučoval, zároveň jí však nechtěl ani potvrdit. Nyní ovšem přichází to, co všichni očekávali - minimálně ono terénní kupé do Evropy dorazí. Souběžně s jeho příchodem by se přitom mělo začít měnit povědomí o značce, kterou máme všichni nyní spojenou hlavně s praktičností a funkčností.

„SUV kupé je skvělým derivátem. S jeho pomocí uděláme značku emotivnější,“ uvedl na adresu novinky Maier. Jeho slova pak jen potvrdil šéf vývoje Christian Strube, dle kterého má tento model v Evropě „opravdu velký potenciál, protože je tak emotivní a tak atraktivní, že půjde o další krok pro nás jako pro celou značku. Tradicí Škody je být funkční, ale tohle auto je čistá emoce.“

Obchodního potenciálu se tedy Škoda rozhodně nebojí, stejně jako nepovažuje za nesnáz onu změnu vnímání image firmy. Nicméně Strube dodává, že „skutečným problémem je, že nemáme kapacitu vyrobit vše, co bychom vyrobit chtěli.“ Značka totiž sice závod v Kvasinách modernizuje natolik, aby zvládal 280 tisíc aut ročně, to ale velmi pravděpodobně nebude stačit.

Důvodem je ten fakt, že na montážních linkách ve východních Čechách již vznikají modely Superb, Kodiaq a Yeti. Plně vytížené továrny jsou ostatně i v Číně, kde Škoda již nyní bude muset hledat volné kapacity pro nově příchozí až sedmimístné SUV. Dá se tedy předpokládat, že minimálně na největším trhu světa dojde k dalším investicím do výrobních zařízení.

Na dané řešení má automobilka i nějaký čas, neboť dříve než v roce 2018 se stylovým SUV nevyrukuje. Příští rok je totiž zasvěcen premiéře druhé generace Škody Yeti, ještě předtím nás pak čeká facelift Octavie. Následně pro změnu můžeme čekat modernizaci Fabie a s tím spojený příchod spřízněného SUV. Všechny tyto kroky přitom mají do konce dekády vést k navýšení registrací na 1,5 milionu aut ročně, kde kdysi Škoda chtěla být už dříve. Nový šéf ale její plány pozměnil.


Škoda nabídne i v Evropě stylové SUV kupé. Zatím ale neví, kde ho vyrábět - 1 - Skoda BMW X4 prvni render 01Škoda nabídne i v Evropě stylové SUV kupé. Zatím ale neví, kde ho vyrábět - 2 - Skoda BMW X4 prvni render 02Škoda nabídne i v Evropě stylové SUV kupé. Zatím ale neví, kde ho vyrábět - 3 - Skoda BMW X4 prvni render 03Škoda nabídne i v Evropě stylové SUV kupé. Zatím ale neví, kde ho vyrábět - 4 - Skoda BMW X4 prvni render 04
Po odhalení Kodiaqu už víme, že SUV-kupé Škody bude vypadat jinak, ilustrace ale naznačí aspoň linii střechy. Vůz každopádně skutečně dorazí do Evropy...

Škoda nabídne i v Evropě stylové SUV kupé. Zatím ale neví, kde ho vyrábět - 5 - skoda fabia III scout ilu 01Škoda nabídne i v Evropě stylové SUV kupé. Zatím ale neví, kde ho vyrábět - 6 - skoda fabia III scout ilu 02
...a ve hře také derivát na bázi Škody Fabia

Zdroj: Auto Express

Petr Prokopec

Diskuze 7 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.