Škoda Octavia 2017 s dvojitými světly poprvé nafocena v provozu, prý je šik

Faceliftovaná Octavia stále rozděluje veřejnost na dva tábory. Důvodem ale mají být jen fotky, ve skutečnosti je prý líbivější než dosud.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Škoda Octavia 2017 s dvojitými světly poprvé nafocena v provozu, prý je šik

10.11.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Škoda Octavia 2017 s dvojitými světly poprvé nafocena v provozu, prý je šik

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Faceliftovaná Octavia stále rozděluje veřejnost na dva tábory. Důvodem ale mají být jen fotky, ve skutečnosti je prý líbivější než dosud.

Dnešní den je zasvěcen především faceliftu Volkswagenu Golf. Ten je překvapivě posledním ze čtyř spřízněných modelů postavených na platformě MQB, jež jsme si mohli představit. Zatímco Audi A3 vykouklo na světlo světa již v první polovině roku, Škoda Octavia a Seat Leon byly odhaleny v minulých týdnech. Důvodem je, že u Golfu, byť zvenčí to tak nevypadá, proběhly nejrozsáhlejší úpravy.

Exteriérově se nejvíce proměnila Octavia, u které jednodílná čelní světla nahradilo duální provedení. To bude jedním z poznávacích znaků mladoboleslavské automobilky a očekávat je můžeme u každého nového modelu. Crossovery a SUV budou mít světla členěna vertikálně, zbytek portfolia pak horizontálně. A právě sem liftback patří.

Nynější podoba světlometů Octavie rozděluje veřejnost na dva nesmiřitelné tábory - jedněm se líbí, jiným jim nemohou přijít na jméno, a to prakticky bez ohledu na to, jaké fotky škodovka vytáhne. Tyto pocity jsou ale prý založeny jen na fotografiích, nikoliv na skutečnosti. V reálu má vůz vypadá mnohem lépe, jak jsme ostatně naznačovali ještě předtím, než vůbec facelift oficiálně spatřil světlo světa. Naši kolegové z Autosalonu TV Prima jej dokonce nazývají propracovanějším a jemnějším.

Právě jim se podařilo nafotit nemaskovanou faceliftovanou Octavii v provozu a jen na ni pějí chválu. Zda je realita taková, zjistíme teprve ve chvíli, kdy se modernizované provedení začne na silnicích objevovat častěji. Do tohoto okamžiku ale ještě nějaký ten pátek zbývá, oficiálně prodej začíná na sklonku tohoto roku a první exempláře k zákazníkům dorazí na počátku toho příštího.

Přiložené fotky našich kolegů odhalují také jeden zásadní detail, který dříve nebyl tak patrný - a sice na integraci směrových světel do obou čelních lamp. I tento prvek asi budou muset někteří lidé „rozdýchat“. Podívejte se na to všechno sami na vybraných fotkách níže, kompletní sadu pořízených snímků najdete na webu Autosalonu.


Škoda Octavia 2017 s dvojitými světly poprvé nafocena v provozu, prý je šik - 1 - Skoda Octavia 2017 facelift provoz prvni 03Škoda Octavia 2017 s dvojitými světly poprvé nafocena v provozu, prý je šik - 2 - Skoda Octavia 2017 facelift provoz prvni 02Škoda Octavia 2017 s dvojitými světly poprvé nafocena v provozu, prý je šik - 3 - Skoda Octavia 2017 facelift provoz prvni 04Škoda Octavia 2017 s dvojitými světly poprvé nafocena v provozu, prý je šik - 4 - Skoda Octavia 2017 facelift provoz prvni 06
Faceliftovaná Škoda Octavia nemá duální jen hlavní světla, ale i ta směrová

Zdroj: Prima Autosalon

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše