Škoda Rapid na nových videích předvádí novinky pro rok 2017

Liftback i verze Spaceback dostaly od letoška mimo jiné deštník pod sedadlem spolujezdce. Již od loňska pak mají motor 1,4 TDI.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Škoda Rapid na nových videích předvádí novinky pro rok 2017

9.8.2016 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Škoda Rapid na nových videích předvádí novinky pro rok 2017

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Liftback i verze Spaceback dostaly od letoška mimo jiné deštník pod sedadlem spolujezdce. Již od loňska pak mají motor 1,4 TDI.

Škoda Rapid bude zakrátko nejstarším modelem mladoboleslavská značky. Na prodejích to ovšem znát není, neboť jen v červnu bylo v rámci celé Evropy prodáno 6 587 exemplářů, tedy o 3,3 procenta více než loni. Na českém trhu se pak Rapid v červenci znovu stal třetím nejžádanějším vozem, přičemž překonal i novější (ale na druhou stranu také mnohem dražší) Superb.

Je však otázkou, zda Škoda přistoupí k nějaké výraznější modernizaci, než jakou byla loňská rošáda v motorovém prostoru. Ta modelu Rapid sebrala slabší provedení 1,6litrového turbodieselu a na jeho místo dosadila 1,4litrový tříválec TDI. Tato pohonná jednotka přitom dává k dobru 66 kW/90 koní a může být spřažena s manuální či automatickou převodovkou.

Dopřát si ji pak můžete pod kapotu liftbacku i verze Spacebak, a to prakticky na všech úrovních výbavy. Výjimkou je především vrcholné provedení Monte Carlo, které si můžeme prohlédnout v pohybu na novém videu značky. Mimo to pak Škoda ukázala rovněž jízdní dynamiku standardního modelu i varianty ScoutLine, která je k dispozici pouze u verze Spaceback.

Ze samotných záběrů však žádné překvapení nečekejte, my tak aktuálně jen zopakujeme novinky, které dorazily pro modelový rok 2017 a zmíníme ceny s ním související. Aktualizace přinesla kupříkladu deštník pod sedadlem spolujezdce či rozšířenou nabídku čalounění zahrnující kombinaci látky a kůže. Dále pak můžete sáhnout i po parkovací kameře, tempomatu či paketu Light and Rain Assist.

Ceny startují na sumě 309 900 Kč za Rapid Spaceback s motorem 1,2 TSI, klasický liftback je o pět tisíc korun dražší. Zmiňovaná 1,4litrová dieselová jednotka je pak k mání od 373 900 Kč při volbě manuální převodovky, kvůli automatu ovšem již budete muset zamířit výše k výbavě Ambition. V takovém případě ovšem již budete platit 443 900 Kč.


Škoda Rapid na nových videích předvádí novinky pro rok 2017 - 1 - Skoda Rapid 2016 nova videa 01Škoda Rapid na nových videích předvádí novinky pro rok 2017 - 2 - Skoda Rapid 2016 nova videa 03Škoda Rapid na nových videích předvádí novinky pro rok 2017 - 3 - Skoda Rapid 2016 nova videa 04
Škoda Rapid loni dostala nový motor 1,4 TDI, pro letošek pak profituje z obměněné výbavy. Žádné větší změny ale prozatím nejsou v dohlednu

Petr Prokopec

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše