Slavného fotbalistu oloupili o auto za bílého dne. Nešlo ale spíše o podvod?

Brazílie je země, kde se i za bílého dnes může stát kdejaký zločin, loupež Range Roveru brankáře Jeffersona přesto vyvolává pochyby.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Slavného fotbalistu oloupili o auto za bílého dne. Nešlo ale spíše o podvod?

1.11.2017 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Slavného fotbalistu oloupili o auto za bílého dne. Nešlo ale spíše o podvod?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Brazílie je země, kde se i za bílého dnes může stát kdejaký zločin, loupež Range Roveru brankáře Jeffersona přesto vyvolává pochyby.

Jezdit drahým autem v brazilském Rio de Janeiru není úplně bezpečné. To bychom věděli, i kdyby se nic nového nestalo, video z bezpečnostní kamery níže to ale zdánlivě potvrzuje. Vidíme na něm loupež Range Roveru Sport za bílého dne a ozbrojení lupiči si tu za oběť nevybrali nikoho menšího než Jeffersona de Oliveiru Galvãa, brankáře národního fotbalového týmu Brazílie.

Incident začíná zhruba v 0:46, kdy můžeme sledovat příjezd černého Range Roveru na křižovatku, ale schválně si video pusťte celé. Range Rover zastaví před příčnou bílou čárou a zleva ho předjede stříbrný hatchback, který také zastaví, vyskočí z něj dva lidé a na Range Rover namíří něco, co vypadá jako pistole. Jeden z nich přistupuje k řidiči, otvírá dveře a Jefferson s rukama nad hlavou vystupuje.

Tři lupiči pak naskáčou do auta a ujíždějí pryč. Jejich stříbrný hatchback zůstává na místě, Jefferson se zvedá a volným krokem odchází. „Žel, stal jsem se další obětí násilí, která zmítá naším městem. Byl jsem na cestě na trénink, když mě přemohli ozbrojení muži s cílem ukrást mé auto a mé věci,” napsal Jefferson nedlouho po incidentu. „Bůh mi dal klid, se kterým jsem situaci zvládl, a díky němu se mi nic nestalo,” dodal.

Pravda, Jeffersonův klid je až ohromující. Odcházeli byste takhle volným krokem, kdyby vám někdo takhle ukradl auto? My bychom se snažili co nejrychleji najít někoho s telefonem a zavolat policii. A náš první status na Facebooku by byl všechno, jen ne klidný a vyrovnaný, smířený s osudem.

To není všechno. Všimněte si, že všechna auta před Range Roverem přejedou přechod a zastaví až za ním, kde mají výhled do křižovatky. Range Rover jediný zastavuje před bílou čárou. Kdyby ho stříbrný hatchback zablokoval, dalo by se to pochopit, ale nic takového se nestalo, obě auta zastavují pomalu a plynule a Range stojí, ještě než je hatchback před ním.

Řidič Range Roveru také má dost prostoru šlápnout na plyn a ujet, jistě má výkonu podstatně víc než zločinci. Proto se vynořily spekulace, jestli se nedíváme spíš na pokus o pojistný podvod než na skutečnou krádež auta, ale to už musí posoudit každý sám. Tak jako tak, Rio de Janeiro je podobnými zločiny vyhlášené a pokud byste tam někdy měli namířeno, buďte ostražití - podobných zločinů, obvykle bezpochyby reálných, už bezpečnostní kamery zachytily dost a dost...


Slavného fotbalistu oloupili o auto za bílého dne. Nešlo ale spíše o podvod? - 1 - jefferson range rover kradez 01Slavného fotbalistu oloupili o auto za bílého dne. Nešlo ale spíše o podvod? - 2 - jefferson range rover kradez 02Slavného fotbalistu oloupili o auto za bílého dne. Nešlo ale spíše o podvod? - 3 - jefferson range rover kradez 03Slavného fotbalistu oloupili o auto za bílého dne. Nešlo ale spíše o podvod? - 4 - jefferson range rover kradez 04Slavného fotbalistu oloupili o auto za bílého dne. Nešlo ale spíše o podvod? - 5 - jefferson range rover kradez 05
Proč všichni zastavují až v křižovatce, ale Jefferson před přechodem, i když tam nikdo nešel a nebyl zablokován?

Zdroj: Carscoops

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše