SRT Viper 2013: nový Viper poodhalen další upoutávkou

Až čtvrtého dubna odhalí Chrysler novou generaci svého Viperu, tentokrát napasovaného pod značku SRT. Na dílčí upoutávky je tedy ještě spousta času.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

SRT Viper 2013: nový Viper poodhalen další upoutávkou

21.2.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

SRT Viper 2013: nový Viper poodhalen další upoutávkou

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Až čtvrtého dubna odhalí Chrysler novou generaci svého Viperu, tentokrát napasovaného pod značku SRT. Na dílčí upoutávky je tedy ještě spousta času.

Dodge Viper platí i u nás za legendu, o což se mimo jiné postaraly také úžasné časy ze Severní smyčky německého Nürburgringu. Přesto je třeba říci, že to je nic ve srovnání s tím, jak na vůz hledí Američané a mateřský Chrysler si této pozornosti očividně hodlá užívat, jak to jen půjde.

Americká média označují Viper dokonce za nejvýznamnější automobilovou novinku letošního roku a nadšené ovace tak sklízí i bez nadsázky šnečí způsob postupného odhalování vozu. Chrysler nám už loni v září řekl, že vůz nadále nebude Dodgem, ale ponese jméno SRT Viper 2013. Až koncem letošního ledna pak přišel s prvním obrázkem, který ale měl k čemukoli konkrétnímu hodně daleko. Minulý týden ukázal nové logo Viperu a nyní, téměř koncem února přispěchal s druhým pokračováním postupného odhalování, které... neříká zase skoro nic.

To je za nějakých pět měsíců dost mizerný posun vpřed, ale co se dá dělat. Dnešní snímek, pokud tedy nejde o počítačovou ilustraci, což nelze jednoznačně říci, je sice prvním pohledem na skutečné auto, ale zachycuje tak malý detail, že ani nejde bez pochyb poznat, o co vlastně jde. Chrysler alias SRT jej uvolnil prostřednictvím svého facebookového profilu a své příznivce dokonce nechává drze hádat, o co tu jde.

Zjevné je, že fotka zachycuje o kousek karoserie a nějaký karbonový doplněk, pravděpodobně o otvor pro přísun chladícího vzduchu na přídi nebo na kapotě motoru. A nebo také možná na boku. Zkrátka může jít o kde co a i kdybychom si byli jisti, co to je, o „americké novince roku” nám to stejně mnoho neřekne.

Musíme si tedy počkat na další fázi, snad bude výrobce sdílnější. A nebo mu unikne nějaký celistvější materiál, což by si za takovéto nemístné napínání zasloužil. Buď jak buď, Chrysler krom dubnové premiéry napevno počítá i s letošním uvedením vozu na trh. Spása je tedy skutečně na dosah...


SRT Viper 2013: nový Viper poodhalen další upoutávkou - 1 - SRT Viper 2013 druha 01
Vlastně první (možná) skutečný obrázek nového Viperu vážně mnoho neřekne

SRT Viper 2013: nový Viper poodhalen další upoutávkou - 2 - SRT Viper 2013 prvni 01
První malůvka byla též pouhým náznakem

SRT Viper 2013: nový Viper poodhalen další upoutávkou - 3 - SRT Viper 2013 logo 01SRT Viper 2013: nový Viper poodhalen další upoutávkou - 4 - SRT Viper 2013 logo 02SRT Viper 2013: nový Viper poodhalen další upoutávkou - 5 - SRT Viper 2013 logo 03SRT Viper 2013: nový Viper poodhalen další upoutávkou - 6 - SRT Viper 2013 logo 04
Logo novinky známe, snad bude vůz stejně jedovatý...

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše