SRT Viper 2013: nový Viper předčasně odhalen, v podobě hračky (doplněno)

Velmi komplikovaným způsobem si klestí cestu ke slávě nová generace dříve Dodge, dnes SRT Viper. Jeho podoba unikla skrze uniklý katalog Hot Wheels.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

SRT Viper 2013: nový Viper předčasně odhalen, v podobě hračky (doplněno)

23.2.2012 | Petr Miler | 3 příspěvky

SRT Viper 2013: nový Viper předčasně odhalen, v podobě hračky (doplněno)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Velmi komplikovaným způsobem si klestí cestu ke slávě nová generace dříve Dodge, dnes SRT Viper. Jeho podoba unikla skrze uniklý katalog Hot Wheels.

Doplněno 16:30: Kolegům z Carscoopu se podařilo získat kvalitnější scan katalogu Hot Wheels pro rok 2012, který model nového Viperu zachycuje v o poznání kvalitnější podobě. Navíc stvrzuje, že snímek opravdu pochází z materiálů firmy Mattel, která by jen stěží vydávala za model nové generace Viperu něco, co s ním vizuálně nemá nic společného.


Ne, neděláme si legraci, je to únik na únik. Výrobce hraček Mattel neudržel v tajnosti první materiály zobrazující nové modýlky řady Hot Wheels pro rok 2012 a ty tak tento týden unikly na interner. Na tom by pro nás, tedy pokud si s těmito vozítky nekrátíte dlouhé chvíle, nebylo až tak mnoho zajímavého, tyto záběry ale obsahují i první pohled na novou generaci Viperu.

Vzhledem k tomu, že jde o uniklou fotku stále nepředstaveného modelu dosud nepředstaveného vozu, navíc z kolekce Hot Wheels, která si zrovna neklade za cíl reflektovat realitu, je přiložený obrázek kvalitní asi jako spánek na pohovce ze skleněných střepů. Jenže Chrysler nový Viper odhaluje neskutečně pomalu (tento týden - jako dosavadní vrchol - nabídl detailní pohled na neznámou část vozu), a tak se rázem i takový pohled stává zajímavým.

Navíc něco přece jen říká. Základní tvary, pojetí přední kapoty i nárazníku, to vše je z něj zřejmé. Dokonce se díky němu dá i odhadnout, co zachycovala výše zmíněná oficiální upoutávka - část předního nárazníku nebo jeden ze tří otvorů na kapotě motoru to jistí. Pokud si odmyslíme zřejmě přehnaná kola a možná přespříliš zvýrazněnou spodní část předního nárazníku, máme před sebou novou Zmiji jako vyšitou.

Pokud se divíte, jak by mohl vzhled novinky uniknout právě touto cestou, je třeba dodat, že nejde o nic až tak mimořádného. Už několikrát se v minulosti stalo, že byl ten či onen nový vůz odhalen podobným způsobem, neboť výrobci takových modelů mají - s ohledem na nutnost jejich uvedení na trh ve stejný moment jako v případě samotného auta - design novinek k dispozici s předstihem. A pak se divte, že se v dnešní době nic neututlá...

Kdyby už nic jiného, můžeme doufat alespoň v to, že tento únik přiměje Chrysler trochu zrychlit tempo svého postupného odhalování. Dalšími nicneříkajícími záběry zasílanými v několikatýdenních rozestupech by nás brzy mohl umučit k smrti nudou.


SRT Viper 2013: nový Viper předčasně odhalen, v podobě hračky (doplněno) - 1 - SRT Viper 2013 unik Hot Wheels 2012 lepsi
Nový SRT Viper 2013 bude vypadat nějak takto

SRT Viper 2013: nový Viper předčasně odhalen, v podobě hračky (doplněno) - 2 - SRT Viper 2013 prvni 01SRT Viper 2013: nový Viper předčasně odhalen, v podobě hračky (doplněno) - 3 - SRT Viper 2013 druha 01SRT Viper 2013: nový Viper předčasně odhalen, v podobě hračky (doplněno) - 4 - SRT Viper 2013 prvni 02SRT Viper 2013: nový Viper předčasně odhalen, v podobě hračky (doplněno) - 5 - SRT Viper 2013 logo 01SRT Viper 2013: nový Viper předčasně odhalen, v podobě hračky (doplněno) - 6 - SRT Viper 2013 logo 02SRT Viper 2013: nový Viper předčasně odhalen, v podobě hračky (doplněno) - 7 - SRT Viper 2013 logo 03SRT Viper 2013: nový Viper předčasně odhalen, v podobě hračky (doplněno) - 8 - SRT Viper 2013 logo 04
Toto jsme zatím z americké novinky mohli vidět oficiální cestou

Zdroj: Carscoop

Petr Miler

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.