Synovi miliardáře změřili vysokou rychlost, u soudu se uhájil pozoruhodnou výmluvou

Syn jednoho z nejbohatších Britů byl usvědčen z překročení maximální povolené rychlosti. Nezapíral, během soudního líčení ale přečetl originální vyjádření, kterému soud uvěřil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Synovi miliardáře změřili vysokou rychlost, u soudu se uhájil pozoruhodnou výmluvou

31.8.2018 | Mirek Mazal

Synovi miliardáře změřili vysokou rychlost, u soudu se uhájil pozoruhodnou výmluvou

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Syn jednoho z nejbohatších Britů byl usvědčen z překročení maximální povolené rychlosti. Nezapíral, během soudního líčení ale přečetl originální vyjádření, kterému soud uvěřil.

Charles William Llewellyn Cadogan je devatenáctiletý dědic jedné z nejbohatších rodin ve Velké Británii. Jeho dědeček založil prostřednictvím investic do nemovitostí říši, jejíž hodnota se dnes pohybuje okolo 6,5 miliardy liber (186 miliard Kč). Jmění rodiny tak ve výsledku přesahuje majetek samotné královny Alžběty II a je ovládáno Charlesem Geraldem Johnem Cadoganem. Jeho nejstarší syn byl letos v červnu nachytán při překročení maximální povolené rychlosti ve svém BMW. Během soudního líčení nezapíral, vytáhl ale výmluvu, kterou soud překvapivě akceptoval.

V otevřeném dopise přečetl nahlas: „Píši tento omluvný dopis, abych vyjádřil lítost nad činem, který jsem spáchal. Zcela chápu, proč jsem byl obviněn. Byl jsem na cestě z londýnského bydliště do domova ve Skotsku a vzrušení, že po dlouhé cestě jsem blízko domovu, možná vedlo k okamžitému výkyvu koncentrace vůči rychlosti, pro který není omluvy. Věřím, že jsem se poučil už kvůli zklamání svých rodičů. A zklamal jsem i sebe tím, že jsem se něčeho takového dopustil.“

Jsou to slova, která je slušné soudu či podobným institucím sdělit. Brána jsou ale spíše jako nutnost, nad kterou se někteří pousmějí a soud ji v zásadě ignoruje. Ne tak v tomto případě. Soudce si vyslechl připravený proslov a vynesl překvapivý rozsudek.

Chlapec z vlivné rodiny nevyvázl bez trestu, musí ale uhradit pokutu ve výši 300 liber (8 600 Kč) a do karty řidiče mu úřady zapíší 4 trestné body. To je na Velkou Británii mírný postih za naměřených 114 km/h na povolené osmdesátce v úseku stavebních prací - obvykle za takové prohřešky padají alespoň krátkodobé zákazy řízení a vyšší finanční sankce. Na rozsudek dohlížel přítomný otec, který může být s výsledkem spokojen.

Pochopitelně, mladý Brit nemusel lhát, tzv. syndrom blízkého cíle je psychology dobře popsán. Lidé v očekávání brzkého návratu domů podvědomě zrychlují svou jízdu, aby se vytouženého cíle dočkali co nejdříve. Také ale platí, že právě v posledních fázích jízdy vzniká nejvíce nehod způsobených nepozorností. Výmluva na toto sice přirozené, ale jistě potlačitelné chování by tedy neměla obměkčit nikoho. Jak ale vidno, v tomto případě zabrala.


Synovi miliardáře změřili vysokou rychlost, u soudu se uhájil pozoruhodnou výmluvou - 1 - Charles Cadogan odsouzen za vysokou rychlost 01Synovi miliardáře změřili vysokou rychlost, u soudu se uhájil pozoruhodnou výmluvou - 2 - Charles Cadogan vymluva za vysokou rychlost 01 Synovi miliardáře změřili vysokou rychlost, u soudu se uhájil pozoruhodnou výmluvou - 3 - Charles Cadogan odsouzen za vysokou rychlost 03
Vnuk hraběte z Cadogan byl odsouzen za překročení nejvyšší rychlosti. Soud kupodivu zohlednil touhu muže konečně dojet po dlouhé cestě do rodinné rezidence a potrestal jej vzhledem k jeho možnostem velmi mírně

Zdroj: The Sun

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše