Také Bentley se honí za prodejními čísly, do roku 2020 je zdvojnásobí

Britské značce má s odbytem pomoci hlavně nové SUV, které by si mělo pořídit minimálně 3 000 zákazníků ročně. Chystá se však větší expanze.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Také Bentley se honí za prodejními čísly, do roku 2020 je zdvojnásobí

16.12.2014 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Také Bentley se honí za prodejními čísly, do roku 2020 je zdvojnásobí

/

Britské značce má s odbytem pomoci hlavně nové SUV, které by si mělo pořídit minimálně 3 000 zákazníků ročně. Chystá se však větší expanze.

Pokud v poslední době byla řeč o automobilce Bentley, pak jsme prakticky pokaždé hovořili o nových modelech, které mají Britové v plánu. Příchod SUV s poněkud krkolomným názvem Bentayga je již hotovou věcí, mimo to však padly zmínky také o kabrioletu Azure a spřízněném kupé Brooklands. Dále se značka vyjádřila v tom smyslu, že by do své nabídky ráda zařadila supersport, od něj však asi vysoké prodeje čekat nemůžeme. Přitom je právě plánovaný růst registrací Alfou i Omegou našeho dnešního příspěvku.

Objem produkce je v koncernu Volkswagen zřejmě jediným měřítkem úspěchu a po Porsche budou prodeje před exkluzivitou preferovat také Britové. Podle německého listu Frankfurter Allgemeine Zeitung Bentley oznámilo, že by do roku 2020 velmi ráda navýšilo své prodeje na 20 tisíc exemplářů ročně. Napomoci tomu má přitom hlavně SUV, které by si podle odhadů měly pořídit minimálně tři tisícovky zákazníků ročně. Kromě toho ovšem Britové spoléhají také na další zmiňovanou expanzi.

Tak enormní rozšíření portfolia přitom ještě před pár lety vypadalo jako utopie, pročež Bentley plánovalo, že by v roce 2018 chtělo prodávat „jen“ 15 000 kusů ročně. Loni ovšem registrace činily 10 120 nových aut, což představovalo příjem ve výši 1,68 miliardy Eur (cca 46,2 mld. Kč) a zisk 168 milionů Eur (4,62 mld. Kč). A jelikož letos má být tato kvóta překonána, nemusel by nový plán stát na nereálných základech.


Také Bentley se honí za prodejními čísly, do roku 2020 je zdvojnásobí - 1 - Bentley SUV spy foto 01Také Bentley se honí za prodejními čísly, do roku 2020 je zdvojnásobí - 2 - Bentley SUV spy foto 02Také Bentley se honí za prodejními čísly, do roku 2020 je zdvojnásobí - 3 - Bentley SUV spy foto 03Také Bentley se honí za prodejními čísly, do roku 2020 je zdvojnásobí - 4 - Bentley SUV spy foto 04Také Bentley se honí za prodejními čísly, do roku 2020 je zdvojnásobí - 5 - Bentley SUV spy foto 05Také Bentley se honí za prodejními čísly, do roku 2020 je zdvojnásobí - 6 - Bentley SUV spy foto 06Také Bentley se honí za prodejními čísly, do roku 2020 je zdvojnásobí - 7 - Bentley SUV spy foto 07Také Bentley se honí za prodejními čísly, do roku 2020 je zdvojnásobí - 8 - Bentley SUV spy foto 08
Nové SUV značky Bentley s názvem Bentayga by si podle plánu mělo pořídit alespoň tři tisíce zákazníků ročně

Zdroj: Frankfurter Allgemeine Zeitung

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše