Bentley Azure a Brooklands se vrátí, vzniknou na platformě Mulsanne

Nejluxusnější značka koncernu Volkswagen se chystá rozšířit portfolio modelů o stará jména. Kabriolet Azure a kupé Brooklands se dočkají nástupců.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Bentley Azure a Brooklands se vrátí, vzniknou na platformě Mulsanne

25.7.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek

Bentley Azure a Brooklands se vrátí, vzniknou na platformě Mulsanne

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nejluxusnější značka koncernu Volkswagen se chystá rozšířit portfolio modelů o stará jména. Kabriolet Azure a kupé Brooklands se dočkají nástupců.

V minulých dnech zaznělo, že se bristká automobilka německého koncernu zamýšlí nad potenciálními možnostmi navýšení prodejů, přičemž jednou z hlavních budovaných cest bude nejmenší kupé spadající pod Continental s výhradně osmiválcovými motory, další pak připravované SUV, které se dočká i naftového motoru. Tyto pohonné jednotky se později zřejmě vyskytnou i u dalších modelů, což se spolu s mohutnou hybridizací odehraje za účelem snížení hodnot emisí CO2.

Výkonný ředitel Bentley teď ovšem prohlašuje, že se chystá něco víc. Konkrétně návrat legendárního jména Azure, které bylo vždy zhotněním luxusu pod širým nebem v podobě úchvatného kabrioletu. A pokud prý vznikne Azure, pak se automaticky dočkáme i kupátka Brooklands. Jen pro připomenutí, originální Azure byl představen v roce 1995, přičemž vznikl na základech vlajkové lodi Continental R. V roce 2006 ho pak nahradil nový model s platformou Arnage a teď se čeká na další, který vzejde z modelu Mulsanne.

Zajímavostí je, že půjde vlastně o navázání na koncept Mulsanne Convertible, jehož sériovou výrobu automobilka v minulém roce dementovala. Podle výkonného ředitele Bentley Wolfganga Durheimera je poptávka po takovém voze v současnosti velmi vysoká, my v tom spíše patřujeme snahy konkurovat budoucím i současným dílům Rolls-Roycu.

Pokud oba nové modely nakonce dostanou opravdu zelenou, dočkají se zřejmě dvakrát přeplňované jednotky V8 s objemem 6,75 litru, který vyvine 512 koní a úchvatných 1 020 Nm točivého momentu. Z dalších plánů značky jsme zaslechli také něco o šestiválcovém Mullsane pro čínský trh, nebo o dalším rozšiřování řady derivátů Continentalu. Do konce současné dekády se v 90 procentech portfolia Bentley bude nacházet plug-in hybridní model. Další informace zřejmě obdržíme, jakmile se bude přibližovat uvedení alespoň jednoho z nových modelů.


Bentley Azure a Brooklands se vrátí, vzniknou na platformě Mulsanne - 1 - Bentley Azure convertible navrat 2014 01Bentley Azure a Brooklands se vrátí, vzniknou na platformě Mulsanne - 2 - Bentley Azure convertible navrat 2014 02Bentley Azure a Brooklands se vrátí, vzniknou na platformě Mulsanne - 3 - Bentley Azure convertible navrat 2014 03Bentley Azure a Brooklands se vrátí, vzniknou na platformě Mulsanne - 4 - Bentley Azure convertible navrat 2014 04
Skici odhalují první náznaky kabriolet Bentley Azure. Pokud přijde, kupé Brooklands už bude tutovkou. Oba by využili platformy modelu Mulsanne Zdroj: Auto Express

Adam Šrámek

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše