Bentley zvažuje menší a dostupnější kupé, zařadilo by se pod Continental GT

Britský výrobce se zamýšlí nad potenciální možností navýšení prodejů. Jednou z budovaných cest bude nejmenší kupé osazené osmiválcovými motory.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Bentley zvažuje menší a dostupnější kupé, zařadilo by se pod Continental GT

22.7.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek

Bentley zvažuje menší a dostupnější kupé, zařadilo by se pod Continental GT

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Britský výrobce se zamýšlí nad potenciální možností navýšení prodejů. Jednou z budovaných cest bude nejmenší kupé osazené osmiválcovými motory.

Bentley má bezesporu dost velké ambice na to, aby konkurovalo těm nejdražším automobilkám. Po vzoru Ferrari, Lamborghini a McLarenu hodlá začít nabízet exkluzivnější edice v rámci nové zakázkové divize Mulliner, která poslouží všem, pro které je „běžné“ Bentley nedostatečně exkluzivní. K tomu se také hodlá stát posledním mohykánem na trhu dvanáctiválcových modelů. Jenomže tohle ani to předtím nejsou zrovna cesty, které by vedly ke generování podstatně vyšších prodejních čísel, třebaže k většímu zisku z konkrétních modelů ano. Ta schůdnější přeci jen povede přes masovější modely.

I když rozhodně nečekáme, že by bylo levné (a že nebude), připravované SUV rozhodně může další prodejní čárky obstarat a přitáhnout ke značce všechny, pro něž nebude Cayenne nové generace dostatečně „cool”. Jenomže u Bentley nebude stačit ani to, poněvadž se začaly objevovat informace o menším kupé, které by se jakožto čtvrtý model zařadilo v hierarchii pod současný Continental GT Speed. Samozřejmě nejen rozměry, ale také příznivějšími cenovkami.

Britové v současnosti tuto alternativu pečlivě zvažují, nic tedy ještě není na beton jisté. Pokud by však projekt dostal nakonec zelenou, novinka by se objevila výhradně s osmiválcovými vidlicovými motory. Tento vůz by se pak mohl cenově i výkonově porovnávat s vyššími specifikacemi vozů od Porsche nebo Aston Martinu. Pokud bychom byli přesnější, pak se Bentley zamýšlí nad konkurencí pro Porsche 911 Turbo - i když pochází ze stejného koncernu, dále pak třeba pro Aston Martin V8 Vantage a nebo plánovaný baby McLaren P13.

Vezmeme-li v potaz, že v největší míře ubližuje dynamickým schopnostem a agilitě Continentalu GT dlouhodobě vysoká provozní hmotnost, mohla by být menší alternativa mnohem jezdivějším a obratnějším vozem i se slabšími motory. Bentley asi nestvoří ekvivalent k Porsche 911 GT3, ale přeci jen by se tak mohl posunout od komfortu a pohodlí blíže ke sportování. Takovému vozu definitivně nezbývá než fandit.


Bentley zvažuje menší a dostupnější kupé, zařadilo by se pod Continental GT - 1 - Bentley nejmensi model 2014 prvni info
Menší kupé od Bentley by se cenami mohlo posunout na roveň Porsche 911 a nejlevnějších Astonů, což nám spolu s lepší agilitou dává docela zajímavé vyhlídky

Zdroj: Car and Driver

Adam Šrámek

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.