Tesla Model X se při nehodě rozpůlila vedví, celá část pro zadní pasažéry odlétla do dáli

Musela to být rána, rychlost aut na městské křižovatce ale nemohla být zase tak velká. Tesla vypadá jako špatně opravená, šlo ale o předváděcí vůz samotné automobilky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tesla Model X se při nehodě rozpůlila vedví, celá část pro zadní pasažéry odlétla do dáli

22.1.2020 | Mirek Mazal

Tesla Model X se při nehodě rozpůlila vedví, celá část pro zadní pasažéry odlétla do dáli

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Musela to být rána, rychlost aut na městské křižovatce ale nemohla být zase tak velká. Tesla vypadá jako špatně opravená, šlo ale o předváděcí vůz samotné automobilky.

V Kalifornii se tento týden odehrál drsný crash test Tesly Model X. Největší model americké automobilky obstál během laboratorních zkoušek NHTSA s jedním z největších skóre, ovšem reálný provoz dává vozu docela jiné vysvědčení.

V pondělí ráno se bílý Nissan GT-R prohnal městskou křižovatkou v Hallandale Beach na červenou, bohužel z vedlejšího směru zrovna projíždělo bzučící SUV a oba vozy do sebe narazily. Přesněji řečeno byl elektromobil z boku taranován Nissanem a náraz měl překvapivý následek. Navzdory vynikajícím výsledkům nárazových zkoušek se zadní část Tesly odlomila a odletěla do dáli.

Tesla se oddělila za zadními sedačkami způsobem, kterým by se mohla rozpadat auta, která prošla dílnou Artura Tussika. Přitom šlo o vůz vlastněný přímo Teslou, tedy jistě zánovní auto, které dříve nebylo odepsáno kvůli totální škodě. A omluvou pro podobnou dezintegraci není ani to, že muselo jít o pořádnou ránu, třebaže GT-R nemohlo jet zase tak vysokou rychlostí - jak jsme již zmínili, jde o městskou křižovatku.

Velkým štěstím tak bylo, že v Tesle seděl jen řidič, nechceme ani domýšlet, co by se mohlo stát, kdyby ve třetí řadě sedadel byly děti. Takto jak dvoučlenná posádka Nissanu, tak sražený řidič elektrického auta utrpěli jen lehká zranění, což není možné říci o těžce zdemolovaných automobilech. Proč se Model X rozpadl na dvě části, bude muset osvětlit Tesla, běžný následek nehody podobného typu to rozhodně není.


Tesla Model X se při nehodě rozpůlila vedví, celá část pro zadní pasažéry odlétla do dáli - 1 - Nehoda Tesly Model X a Nissanu GTR foto 01Tesla Model X se při nehodě rozpůlila vedví, celá část pro zadní pasažéry odlétla do dáli - 2 - Nehoda Tesly Model X a Nissanu GTR foto 02Tesla Model X se při nehodě rozpůlila vedví, celá část pro zadní pasažéry odlétla do dáli - 3 - Nehoda Tesly Model X a Nissanu GTR foto 03Tesla Model X se při nehodě rozpůlila vedví, celá část pro zadní pasažéry odlétla do dáli - 4 - Nehoda Tesly Model X a Nissanu GTR foto 04Tesla Model X se při nehodě rozpůlila vedví, celá část pro zadní pasažéry odlétla do dáli - 5 - Nehoda Tesly Model X a Nissanu GTR foto 05Tesla Model X se při nehodě rozpůlila vedví, celá část pro zadní pasažéry odlétla do dáli - 6 - Nehoda Tesly Model X a Nissanu GTR foto 06Tesla Model X se při nehodě rozpůlila vedví, celá část pro zadní pasažéry odlétla do dáli - 7 - Nehoda Tesly Model X a Nissanu GTR foto 07Tesla Model X se při nehodě rozpůlila vedví, celá část pro zadní pasažéry odlétla do dáli - 8 - Nehoda Tesly Model X a Nissanu GTR foto 08Tesla Model X se při nehodě rozpůlila vedví, celá část pro zadní pasažéry odlétla do dáli - 9 - Nehoda Tesly Model X a Nissanu GTR foto 09Tesla Model X se při nehodě rozpůlila vedví, celá část pro zadní pasažéry odlétla do dáli - 10 - Nehoda Tesly Model X a Nissanu GTR foto 10
Při nehodě se Tesla Model X rozpadla na dva kusy, o dost dál zůstat stát zničený vůz viníka incidentu

Zdroje: WPLG Local 10@Youtube, Block@Youtube

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.