Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video)

Také v dějišti letošního IAA se ukázaly Jaguar C-X75, Land Rover Defender a Range Rover Sport SVR. A společně s nimi i filmová delegace.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video)

16.9.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Také v dějišti letošního IAA se ukázaly Jaguar C-X75, Land Rover Defender a Range Rover Sport SVR. A společně s nimi i filmová delegace.

Britské automobilky Jaguar a Land Rover se ve Frankfurtu nepochlubily pouze novými modely F-Pace a Discovery Sport Dynamic, ale rovněž vozy, které se objeví v nejnovější bondovce nazvané Spectre. O těch jsme se samozřejmě již v minulosti zmiňovali, až dosud ovšem byly k dispozici hlavně neoficiální fotky a či filmové trailery. Jelikož natáčení je ale již u konce a premiéra doslova za dveřmi, přivezli Britové celou trojku na IAA a zároveň pustili do světa i sadu fotek a video ze zákulisí.

Do detailu si tedy můžeme prohlédnout především Jaguar C-X75, který se jako koncept objevil v Paříži v roce 2010. Automobilka posléze naznačila, že do produkce by mohla zamířit limitovaná edice, kdy by se cena jednoho exempláře blížila 900 000 GBP (cca 33,2 milionu korun). O dva roky později však bohužel z daných plánů sešlo, za čímž stály dozvuky globální ekonomické krize a v té době nelichotivá situace značky.

Návrat vozu alespoň na filmová plátna je tedy vstřícným gestem vůči fanouškům, přičemž díky stále vyšším registracím Jaguaru je možné, že do budoucna se s obdobným vozem setkáme také v reálném světě. Prozatím si jej ovšem mohl užívat hlavně Dave Bautista, který jakožto pravá ruka hlavního padoucha Hinx řídil C-X75 během honičky s Jamesem Bondem a jeho Astonem Martin DB10 v Římě.

Dále se ve filmu objeví černý Land Rover Defender, který byl stejně jako hybridní Jaguar upraven divizí Special Vehicle Operations. Ta mu dodala především 37palcové off-roadové pneumatiky a ochranu podvozku a spodní části karoserie, což souviselo s náročným natáčením v Rakousku. Za volant přitom usedla Naomie Harris, která v předchozí bondovce řídila rovněž Defender, ovšem stříbrný.

Posledním vozem do party je pak Range Rover Sport SVR, který se taktéž dočkal modifikační kúry od SVO, ovšem pouze v podobě střešní světelné rampy. Ve zbytku však již jde o sériový model, který dává k dobru 550 koní, a jenž byl součástí honičky na sněhu ve zmiňovaném Rakousku. Tím nám ale dostupná fakta končí, pročež jen dodáme, že celá trojice se neukázala přímo v halách IAA, nýbrž před palácem Thurn-Taxisů.

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2015, máme pro vás i galerii živých fotek přímo z dějiště IAA.


Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 1 - Jaguar Land Rover Spectre cars 01Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 2 - Jaguar Land Rover Spectre cars 02Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 3 - Jaguar Land Rover Spectre cars 03Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 4 - Jaguar Land Rover Spectre cars 04Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 5 - Jaguar Land Rover Spectre cars 05Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 6 - Jaguar Land Rover Spectre cars 06Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 7 - Jaguar Land Rover Spectre cars 07Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 8 - Jaguar Land Rover Spectre cars 08Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 9 - Jaguar Land Rover Spectre cars 09Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 10 - Jaguar Land Rover Spectre cars 10Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 11 - Jaguar Land Rover Spectre cars 11Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 12 - Jaguar Land Rover Spectre cars 12Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 13 - Jaguar Land Rover Spectre cars 13
Trojice aut Jaguaru a Land Roveru se ukázala naživo před palácem Thurn-Taxisů...

Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 14 - Jaguar Land Rover Spectre cars 14Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 15 - Jaguar Land Rover Spectre cars 15Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 16 - Jaguar Land Rover Spectre cars 16Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 17 - Jaguar Land Rover Spectre cars 17Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 18 - Jaguar Land Rover Spectre cars 18Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 19 - Jaguar Land Rover Spectre cars 19Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 20 - Jaguar Land Rover Spectre cars 20Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 21 - Jaguar Land Rover Spectre cars 21Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 22 - Jaguar Land Rover Spectre cars 22Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 23 - Jaguar Land Rover Spectre cars 23Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 24 - Jaguar Land Rover Spectre cars 24Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 25 - Jaguar Land Rover Spectre cars 25Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 26 - Jaguar Land Rover Spectre cars 26Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 27 - Jaguar Land Rover Spectre cars 27Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 28 - Jaguar Land Rover Spectre cars 28Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 29 - Jaguar Land Rover Spectre cars 29Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 30 - Jaguar Land Rover Spectre cars 30Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 31 - Jaguar Land Rover Spectre cars 31Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 32 - Jaguar Land Rover Spectre cars 32Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 33 - Jaguar Land Rover Spectre cars 33Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 34 - Jaguar Land Rover Spectre cars 34Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 35 - Jaguar Land Rover Spectre cars 35Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 36 - Jaguar Land Rover Spectre cars 36Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 37 - Jaguar Land Rover Spectre cars 37Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 38 - Jaguar Land Rover Spectre cars 38Tohle jsou všechna auta Jaguaru a Land Roveru pro novou bondovku (+ video) - 39 - Jaguar Land Rover Spectre cars 39
...i na nových oficiálních fotkách

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše