Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Toto jsou nabídky práce, které Clarkson a spol. odmítli po odchodu z Top Gearu
23.1.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Dnes dělají pro Amazon a jako hvězdy The Grand Tour a jsou zase středem pozornosti, nebyla to ale jediná cesta, kterou se mohli vydat. Tedy, budete-li jim věřit.
Jeremyho Clarksona měl svět po léta automaticky spojený s britským Top Gearem. Tohle pojítko ale padlo během předloňského března, kdy mu BBC po jeho konfliktu s kolegou z produkčního týmu neprodloužila smlouvu, což byla na oko korektnější alternativa k vyhazovu. Tento krok následně vedl také k odchodu Richarda Hammonda a Jamese Maye a také ke vzniku 23. sezóny Top Gearu s novým osazenstvem, na níž by BBC nejraději zapomněla.
Momentálně je otázkou, jak bude u diváků bodovat další série Top Gearu už bez Chrise Evanse, to ovšem Clarksona již příliš zajímat nemusí. Jeho jméno je totiž nově spojováno s The Grand Tour, jejíž věhlas stoupá s každým odvysílaným dílem. Přesná čísla sledovanosti Amazon bohužel nezveřejňuje a předem říká, že zveřejňovat ani nebude, poněkud smutný titul „nejvíce ilegálně stahované televizní show historie“ ale jasně naznačuje, o jak oblíbený pořad se jedná.
U amerického gigantu ovšem Jezza skončit nemusel - než s Hammondem a Mayem zakotvil u Amazon Prime TV, mluvilo se o různých dalších alternativách. Nyní byli všichni tři při návštěvě Norska tamními médii tázáni, jaká byla nejšílenější nabídka práce, kterou dostali po odchodu z BBC. A jako obvykle reagovali... zajímavě, řekněme.
Clarkson totiž prozradil, že namísto na západ mohl zamířit na východ. „Ruská vojenská televize chtěla, abych moderoval její automobilovou show,“ uvedl Jezza s tím, že taková možnost „by byla zajímavá”, záhy ji ale zavrhl jako „poněkud hrůzostrašnou“. Řeknete si, že Clarkson žertuje jako vždy, vtipné ale je, že v tomto případě ani trochu.
Se snahou naverbovat Jeremyho v roce 2015 skutečně přišla stanice Zvezda (snad nemusíme překládat), kterou provozuje ruské ministerstvo obrany a obvykle ji využívá k propagandistickým účelům - natáčí pořady o tom, jak skvělá a silná ruská armáda je, což má uklidňovat ruské občany a děsit ty ostatní. Můžete se ptát, jak by do takového programu zapadl Clarkson s auty, zvláště když ruskou automobilovou i vojenskou technikou mnohokrát otevřeně pohrdal, ale účinná propaganda asi nebude fungovat tak, že by na obrazovce od rána do večera běžely záznamy odpalů interkontinentálních raket. Musí vytvářet i jiné pořady, které zaujmou a přimějí diváky ke sledování poněkud typičtějšího obsahu.
Zvezda zkrátka chtěla udělat show o autech a protože v Rusku je možné všechno, popularita Clarksona je i v tamních končinách nezměrná a státní kasa nemá dno, ani kdyby lidé neměli na chleba (což není případ dnešního Ruska, jistě), tato nabídka skutečně padla. Ruská státní televize měla o Clarksona zájem a oficiálně jej požádala o schůzku v Moskvě, kde by mohl specifikovat své požadavky. Přitom uvedla, že by se slavný moderátor mohl „zamilovat do vozů značky Lada a také si hrát s tanky“.
Zní to jako žert, ale Rusové to mysleli vážně. Timofej Peškov, náměstek generálního ředitele hvězdy pro styk s veřejností uvedl, že jím reprezentovaný kanál byl v kontaktu s agentem Clarksona po telefonu i e-mailu. Nabídka prý byla „ryze komerční” a televize „kategoricky odmítla”, že by pořad s ním v hlavní roli měl mít jakýkoli politický kontext. Jako oblíbený ruský moderátor by prý dostal volnou ruku s cílem oslovit co nejvíce diváků federálního kanálu a „možnost změnit názor na ruské automobily” by mu byla prostě jen dána jako součást toho, co mu ruská televize může nabídnout.
PR-šéf Zvezdy pak už jen dodal, že televize by mu pochopitelně „mohla pomoci” se získáním ruské vojenské techniky pro natáčení, to už by nebyl problém. Věříme i tomu, že Rusové nabízeli také velké peníze, ale jak už dnes víme, Jezza o této nabídce ani reálně neuvažoval a dnes ji označuje i za trochu děsivou. Což také není těžké pochopit.
Jak dokazují některé epizody The Grand Tour, Clarkson se hrátek s tanky nemusel vzdát ani pod křídly stanice z „opačné strany železné opony”. De facto se mu tak splnilo vše, po čem toužil, na rozdíl od jeho kolegy Richarda Hammonda. Ten na stejnou otázku odpovídá slovy, že „by rád rozvážel noviny, ale nejprve musí spravit své kolo“. To se ale dosud nestalo. Za práci pro Amazon pak musí být rád i James May, který prý žádné lukrativní nabídky k moderování nedostal. Místo toho ale mohl být „pinglem v místní hospodě“ nebo „čističem aut“.
Že Hammond a May odpověděli „klasické britské nesmysly”, netřeba dodávat, nakonec oni dva měli na stole i nabídku na pokračování u BBC. Nic z toho ani z výše zmíněného se ale nakonec realitou nestalo, a tak May nyní může místo toho s Clarksonem třeba likvidovat Hammondův nezničitelný vůz určený k přežití apokalypsy. Ještěže tak, chce se dodat...







Na hrátky s tankem sice Clarksona lákala ruská televize, on si jich ale nakonec užívá pod taktovkou amerického gigantu. Jestli tam dojde i na Lady a spol., ukáže čas
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
BMW za pár dnů definitivně skončí se svým dosavadním logem, srovnejte si ho s náhradou
30.1.2026
Absurdita moderních aut nezná mezí. Obyčejná výměna vzduchového filtru u Porsche Panamera je tak složitá, že musíte sundat půl přídě
28.1.2026
Majitel vzácného extrémního Lamborghini, které se nikdy nemělo dostat na silnice, popsal, jak se s ním jezdí po silnicích
26.1.2026
Nejnovější články
Toyota zakázala svému šéfovi, aby závodil pod její značkou, a tak s tím začal pod hlavičkou webu s ojetinami
před 3 hodinami
Kvůli tomuhle vás Volkswagen musí dostat do svých elektrických modelů do dvou let, i kdyby na chleba nebylo
před 4 hodinami
Expert vychválil nenáviděný typ automatu, prý je geniální. Přízeň nadšenců tím nezíská ani jemu, ani sobě
před 6 hodinami
Srovnejte si přepracovaný Mercedes třídy S W223 s jeho dosavadním provedením, je to nakonec takové zlepšení?
před 7 hodinami
Majitelé starších Tesel poznávají kruté ceny náhrad za odešlé baterie, hodnotu zbytku auta překonávají i několikanásobně
před 9 hodinami
Živá témata na fóru
- Rychlodotazy 02.01. 17:45 - tommas
- Elektromobily a vse kolem nich 02.01. 17:36 - jerry
- Politický koutek 02.01. 15:27 - Stepan
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 02.01. 15:14 - pavproch
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 02.01. 10:13 - pavproch
- BMW Divize 02.01. 10:10 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 01.30. 18:44 - Truck Daškam
- Fiat a vše kolem nich 01.30. 17:03 - pavproch
