Toto nejsou záběry z apokalyptického filmu. Řecko stihlo po požárech další neštěstí

Nejen oheň, ale i voda úřadují na území slunného Řecka. Podívejte se, co blesková povodeň udělala s parkovištěm plným aut.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Toto nejsou záběry z apokalyptického filmu. Řecko stihlo po požárech další neštěstí

28.7.2018 | Mirek Mazal | 10 příspěvků

Toto nejsou záběry z apokalyptického filmu. Řecko stihlo po požárech další neštěstí

/

Nejen oheň, ale i voda úřadují na území slunného Řecka. Podívejte se, co blesková povodeň udělala s parkovištěm plným aut.

Řecké území stále sužuje rozsáhlý požár, který má na svědomí nejméně 85 obětí na životech a ze 187 zraněných jich 61 ještě včera leželo v nemocnici. Z turistického ráje se stalo tragické peklo. Evakuační plány se míjí účinkem, protože prudký vítr rozdmýchává nová ohniska a hasiči nestačí reagovat.

Ničivá výheň není jediný problém. Hasiči si stěžovali na vyschlé hydranty a možná proto jim někdo shůry chtěl poslat pořádný déšť. Jenže trochu to přehnal. Na malé ploše v blízkosti Atén spadlo během chvíle tolik vody, že se z vítané sprchy stala blesková povodeň. Řekové tka místo ohně museli pro změnu řešit nezastavitelnou masu vody, která vytopila předměstí metropole.

Prudký liják způsobil potopu a předměstí Maroussi bylo zasaženo nečekaně tvrdě. Na záběrech můžete vidět, jak liják proměnil parkoviště osobních aut v blátivé jezero, ve kterém se auta vznášela jako papírové loďky a ve výsledku stála nezřídka jedno na druhém. Záchranné jednotky dorazily na místo, aby prohlédly interiéry rozházených aut, naštěstí nikoho uvnitř nemuseli zachraňovat a nejsou hlášeny ani jiné oběti na životech.

Úřady vyzvali všechny přítomné severovýchodně od hlavního města, aby se vyhýbali vytopené čtvrti. Pracovníci urychleně odklízejí promočené trosky, zatímco jejich kolegové o kus dál bojují s nepředstavitelným žárem od šlehajících plamenů. A pak si stěžujte, že je u nás moc horko a sem tam padne pár kapek...


Toto nejsou záběry z apokalyptického filmu. Řecko stihlo po požárech další neštěstí - 1 - Bleskova povoden splachla auta Recko 01Toto nejsou záběry z apokalyptického filmu. Řecko stihlo po požárech další neštěstí - 2 - Bleskova povoden splachla auta Recko 02Toto nejsou záběry z apokalyptického filmu. Řecko stihlo po požárech další neštěstí - 3 - Bleskova povoden splachla auta Recko 03Toto nejsou záběry z apokalyptického filmu. Řecko stihlo po požárech další neštěstí - 4 - Bleskova povoden splachla auta Recko 04Toto nejsou záběry z apokalyptického filmu. Řecko stihlo po požárech další neštěstí - 5 - Bleskova povoden splachla auta Recko 05Toto nejsou záběry z apokalyptického filmu. Řecko stihlo po požárech další neštěstí - 6 - Bleskova povoden splachla auta Recko 06Toto nejsou záběry z apokalyptického filmu. Řecko stihlo po požárech další neštěstí - 7 - Bleskova povoden splachla auta Recko 07Toto nejsou záběry z apokalyptického filmu. Řecko stihlo po požárech další neštěstí - 8 - Bleskova povoden splachla auta Recko 08Toto nejsou záběry z apokalyptického filmu. Řecko stihlo po požárech další neštěstí - 9 - Bleskova povoden splachla auta Recko 09Toto nejsou záběry z apokalyptického filmu. Řecko stihlo po požárech další neštěstí - 10 - Bleskova povoden splachla auta Recko 10
Jedna pohroma za druhou se prohání Řeckem. Požáry v mezičase nahradila blesková povodeň, která z parkoviště udělala vrakoviště plané blata

Zdroj: Daily Mail@Youtube

Mirek Mazal

Diskuze 10 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše