Toyota Corolla Axio a Fielder 2012: unikly snímky dvou japonských exotů

Japanese domestic market (JDM) anebo též japonský domácí trh je nepřebernou líhní neobvyklých aut. Jedním z nich je například tamní Corolla.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Toyota Corolla Axio a Fielder 2012: unikly snímky dvou japonských exotů

21.3.2012 | Miro Mihálik | 2 příspěvky

Toyota Corolla Axio a Fielder 2012: unikly snímky dvou japonských exotů

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Japanese domestic market (JDM) anebo též japonský domácí trh je nepřebernou líhní neobvyklých aut. Jedním z nich je například tamní Corolla.

Pokud má někdo dojem, že to evropské automobilky poslední dobou trochu přehání s počtem samostatných modelových řad, měl by se někdy podívat na stránky japonské Toyoty. Jeden z největších světových koncernů prodává jen na domácím trhu více než padesát typů aut. Spousta z nich se přitom do Evropy vůbec nepodívala a určitě se v nejbližší době ani nepodívá. Patří mezi ně také tamní Corolla, která v Japonsku dále pokračuje i vedle modelu Auris. Asi proto, že se jedná o samostatné karosářské verze, které pětidveřovému hatchbacku nekonkurují.

Kompaktní sedan nosí kromě nápisu Corolla také druhé jméno Axio, provedení kombi je pro změnu odlišené názvem Fielder. Obě provedení by mohly hrdě soutěžit o nejnudnější design nižší střední třídy, ale Japonsko si na funkční jednoduchost prostě potrpí. Pokud nepočítáme příplatkový pohon všech kol, komplikovaná není ani technika. V nabídce současné Corolly Axio a Fielder jsou jen dva motory. Oba zážehové, o objemu 1,5 a 1,8 litru a kombinují se s manuální nebo bezestupňovou převodovkou.

Vůz na fotografiích pocházejících z naskenovaného katalogu je japonská Corolla modelového roku 2012. Oficiálně na domácích stránkách ještě není, takže asi můžeme mluvit o úniku. Oproti předchůdci se zdá, že návrháři udělali ve stylu sotva zaznamenatelný posun, ale přímé srovnání ukazuje, že minimálně designově jde o nové auto. Corolla dostala výraznější lemy blatníků navazující na vytažené prahy, jinou masku, světla, nárazníky... Zkrátka zevnějškem kompletně přepracované auto, které se ale od původního konzervativního ztvárnění odchýlilo jen minimálně.

K technice bližší informace nemáme. Katalog natolik podrobný není a ve znakovém písmu malé tabulky pod fotografiemi interiéru nelze číst, ani kdybychom to uměli. Trápit nás to ale asi nemusí. Pokud nám je známo, Toyota o obnovení jména Corolla v Evropě nic neříkala, takže tohle berte jen jako drobnou zajímavost, co patří k tzv. JDM automobilů.


Toyota Corolla Axio a Fielder 2012: unikly snímky dvou japonských exotů - 1 - Toyota Corola japonsko 01Toyota Corolla Axio a Fielder 2012: unikly snímky dvou japonských exotů - 2 - Toyota Corola japonsko 02Toyota Corolla Axio a Fielder 2012: unikly snímky dvou japonských exotů - 3 - Toyota Corola japonsko 03
Sedan Corolla má s evropskou verzí společné pouze jméno. Vlastně ani to ne, „Japonec” nese označení Corolla Axio

Zdroj: Joke for blog

Miro Mihálik

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.