Toyota FT-86 Open: prohlédněte si budoucí GT 86 Cabrio se zavřenou střechou (živé foto)

Skalpovanou GT 86 už jsme mohli vidět mnohokrát, ale jak vypadá s nataženou plátěnou střechou? Přesně to jsme zjistili v Ženevě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Toyota FT-86 Open: prohlédněte si budoucí GT 86 Cabrio se zavřenou střechou (živé foto)

7.3.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Toyota FT-86 Open: prohlédněte si budoucí GT 86 Cabrio se zavřenou střechou (živé foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Skalpovanou GT 86 už jsme mohli vidět mnohokrát, ale jak vypadá s nataženou plátěnou střechou? Přesně to jsme zjistili v Ženevě.

Na ženevském autosalonu se dá dělat leccos, my jsme se tam pokoušeli hlavně zjistit co nejvíce o jednotlivých autech, která jsme v posledních týdnech popisovali pouze z oficiálních či neoficiálních fotek a videí. Platilo to nakonec i o Toyotě FT-86 Open, která se nesměle nazývá konceptem, je to ale prakticky hotová, sériová GT 86 bez střechy, která jen čeká na formální schválení produkce.

Zatím došlo na oficiální představení, nabídli jsme vám také první video, v obou případech se nám ale vůz ukázal jen se staženou střechou. Až jsme pochybovali, že možná vůbec žádnou nemá, což by u konceptu nebyl až takový div. Zrovna Toyota si s něčím podobným hlavu nedělá, jak nám svého času předvedl prototyp roadsteru Lexus LFA - tomu byla zkrátka „uříznuta” střecha, došlo pochopitelně i na vyztužení, na jinou střechu ale až nikoli. Jenže podobný předpoklad byl mylný a GT 86 Cabrio má k produkci zřejmě ještě blíže, než jsme si mysleli.

V Ženevě nám totiž Toyota vůz předvedla i se střechou nahoře, a to jsme si nemohli nechat pro sebe. Níže tak najdete fotky skalpované GT 86 s kloboučkem ze všech stran, které ukazují, že se vůz dokázal vyhnout typickému problému kabrioletů - že vypadají skvěle bez střechy, ale ne s ní. Plátěná náhrada plechového originálu má přirozený tvar i velikost a nepůsobí rušivě. Ale pokud máte jiný názor, diskuzní ring je volný...

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013, máme pro vás i galerii živých fotografiích přímo ze Ženevy.


Toyota FT-86 Open: prohlédněte si budoucí GT 86 Cabrio se zavřenou střechou (živé foto) - 1 - Toyota FT 86 Open zive dalsi 01Toyota FT-86 Open: prohlédněte si budoucí GT 86 Cabrio se zavřenou střechou (živé foto) - 2 - Toyota FT 86 Open zive dalsi 02Toyota FT-86 Open: prohlédněte si budoucí GT 86 Cabrio se zavřenou střechou (živé foto) - 3 - Toyota FT 86 Open zive dalsi 03Toyota FT-86 Open: prohlédněte si budoucí GT 86 Cabrio se zavřenou střechou (živé foto) - 4 - Toyota FT 86 Open zive dalsi 04
Živé fotky „uzavřené”...

Toyota FT-86 Open: prohlédněte si budoucí GT 86 Cabrio se zavřenou střechou (živé foto) - 5 - Toyota FT 86 Open zive 01Toyota FT-86 Open: prohlédněte si budoucí GT 86 Cabrio se zavřenou střechou (živé foto) - 6 - Toyota FT 86 Open zive 02Toyota FT-86 Open: prohlédněte si budoucí GT 86 Cabrio se zavřenou střechou (živé foto) - 7 - Toyota FT 86 Open zive 03Toyota FT-86 Open: prohlédněte si budoucí GT 86 Cabrio se zavřenou střechou (živé foto) - 8 - Toyota FT 86 Open zive 04Toyota FT-86 Open: prohlédněte si budoucí GT 86 Cabrio se zavřenou střechou (živé foto) - 9 - Toyota FT 86 Open zive 05Toyota FT-86 Open: prohlédněte si budoucí GT 86 Cabrio se zavřenou střechou (živé foto) - 10 - Toyota FT 86 Open zive 06Toyota FT-86 Open: prohlédněte si budoucí GT 86 Cabrio se zavřenou střechou (živé foto) - 11 - Toyota FT 86 Open zive 07
...a pro srovnání také otevřené GT 86 Cabrio alias konceptu FT-86 Open

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek