Lexus LFA Roadster se překvapivě ukázal v Tokiu, máme fotky i detaily

Automobilovým světem se včera prohnalo video s driftujícím Lexusem LFA Roadster. Máme nejen to, ale i fotky z místa a víme, co je tento vůz zač.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Lexus LFA Roadster se překvapivě ukázal v Tokiu, máme fotky i detaily

14.1.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Lexus LFA Roadster se překvapivě ukázal v Tokiu, máme fotky i detaily

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Automobilovým světem se včera prohnalo video s driftujícím Lexusem LFA Roadster. Máme nejen to, ale i fotky z místa a víme, co je tento vůz zač.

Koncept otevřeného Lexusu LFA se představil již na detroitském autosalonu před třemi roky. Vůz tehdy rozhodně dokázal zaujmout publikum a zdálo se být jen otázkou času, kdy se dostane do výroby. Jenže roky ubíhaly a do prodeje se dostala jen verze kupé. Ještě v létě kolegové z Automotive News spekulovali o tom, že se Roadster brzy vrátí na scénu, poté ale přišla opačná informace zprostředkovaná magazínem Car - podle ní podmínky na trhu stvoření takového vozu nepřejí, a ten tak měl být zřejmě nadobro uložen k ledu.

Včera se ale skutečně z ničeho nic i k překvapení všech přihlížejících zjevil sériově vyhlížející LFA Roadster na tzv. D1GP Kick Off. To je akce tradičně pořádaná na začátku tokijského Auto Salonu (takto podivně mu říkáme proto, abyste si jej nespletli s tokijskou Motor Show), které se - jak již název napovídá - účastní vozy jezdící drifterskou sérii D1GP.

Tato událost pochopitelně neušla pozornosti kamer přihlížejících, kteří nám toto nenadálé zjevení zprostředkovali na Youtube. To se rychle začalo bez podrobnějších informací šířit světem a rázem se tak vyrojily spekulace, zda Lexus nakonec LFA Roadster přece jen nenabídne a toto je jakási jeho předpremiéra. Je tomu tak i doopravdy?

Naštěstí máme i v Japonsku své kontakty, a tak se nám podařilo zjistit mnohem více. Předně vám můžeme nabídnout nejen ono zmiňované video, ale i snímky z celé akce, na které si můžete toto provedení LFA Roadster prohlédnout nejen v akci, ale i na místě v paddocku. Ze snímků je jasně patrné, že vůz opravdu vypadá, jako by zítra měl vyrazit na silnice, čemuž ostatně nahrává i fakt, že je očividně plně funkční. Jenže realita je jiná.

Smyslem vystoupení LFA Roadster v Tokiu bylo zkrátka jen zaujmout publikum, nic více a nic méně. Víme totiž, že tento vůz vznikl jako jediný exemplář a podle informací od zástupců Toyoty dnes neexistuje záměr dostat jej do třebaže omezené sériové výroby. Na scénu s ním přijel známý závodník a dlouholetý testovací pilot Akira Iida, poté za volant usedl účastník série D1GP Kazuya Matsukawa. Dle našeho úsudku se jedná zřejmě o jeden z prototypů, který Toyota testovala ještě v době, kdy vůz chtěla uvést do výroby. Nyní z něj udělala alespoň jakýsi „showcar” pro podobná představení.

Díky přiloženým fotkám a videu se můžeme i my podívat a poslechnout si vskutku jedinečné auto, které se zřejmě v dalších exemplářích nikdy nebude vyrobeno. Žádné jiné poselství alespoň podle oficiálních zpráv od Toyoty toto vystoupení nemělo.


Lexus LFA Roadster se překvapivě ukázal v Tokiu, máme fotky i detaily - 1 - Lexus LFA Roadster Tokio Auto Salon 2012 ori 01Lexus LFA Roadster se překvapivě ukázal v Tokiu, máme fotky i detaily - 2 - Lexus LFA Roadster Tokio Auto Salon 2012 ori 02Lexus LFA Roadster se překvapivě ukázal v Tokiu, máme fotky i detaily - 3 - Lexus LFA Roadster Tokio Auto Salon 2012 ori 03Lexus LFA Roadster se překvapivě ukázal v Tokiu, máme fotky i detaily - 4 - Lexus LFA Roadster Tokio Auto Salon 2012 ori 04Lexus LFA Roadster se překvapivě ukázal v Tokiu, máme fotky i detaily - 5 - Lexus LFA Roadster Tokio Auto Salon 2012 ori 05Lexus LFA Roadster se překvapivě ukázal v Tokiu, máme fotky i detaily - 6 - Lexus LFA Roadster Tokio Auto Salon 2012 ori 06Lexus LFA Roadster se překvapivě ukázal v Tokiu, máme fotky i detaily - 7 - Lexus LFA Roadster Tokio Auto Salon 2012 ori 07Lexus LFA Roadster se překvapivě ukázal v Tokiu, máme fotky i detaily - 8 - Lexus LFA Roadster Tokio Auto Salon 2012 ori 08Lexus LFA Roadster se překvapivě ukázal v Tokiu, máme fotky i detaily - 9 - Lexus LFA Roadster Tokio Auto Salon 2012 ori 09Lexus LFA Roadster se překvapivě ukázal v Tokiu, máme fotky i detaily - 10 - Lexus LFA Roadster Tokio Auto Salon 2012 ori 10Lexus LFA Roadster se překvapivě ukázal v Tokiu, máme fotky i detaily - 11 - Lexus LFA Roadster Tokio Auto Salon 2012 ori 11Lexus LFA Roadster se překvapivě ukázal v Tokiu, máme fotky i detaily - 12 - Lexus LFA Roadster Tokio Auto Salon 2012 ori 12Lexus LFA Roadster se překvapivě ukázal v Tokiu, máme fotky i detaily - 13 - Lexus LFA Roadster Tokio Auto Salon 2012 ori 13Lexus LFA Roadster se překvapivě ukázal v Tokiu, máme fotky i detaily - 14 - Lexus LFA Roadster Tokio Auto Salon 2012 ori 14
Sériově vyhlížejí Lexus LFA Roadster na D1GP Kick-off pořádaném kousek od místa konání Tokyo Auto Salon


Tentýž vůz v akci

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.