Volvo V40: jsou toto první snímky nemaskované „sériovky”?

Vypadá to, že nové Volvo V40 chystané do Ženevy přestává být tajemstvím. Do světa unikly první špionážní fotky nezamaskovaného vozu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Volvo V40: jsou toto první snímky nemaskované „sériovky”?

10.2.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Volvo V40: jsou toto první snímky nemaskované „sériovky”?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vypadá to, že nové Volvo V40 chystané do Ženevy přestává být tajemstvím. Do světa unikly první špionážní fotky nezamaskovaného vozu.

Volvo C30 působí v nižší střední třídě od roku 2006 a za celou tu dobu se musí potýkat - s ohledem na preference evropské klientely - s docela vážným handicapem. Vyrábí se pouze s třídveřovou karoserií a čtyřmístnou kabinou. Že je C30 méně praktická, z principu nevadí, nenabízí ale jinou alternativu v podobě jiné karosářské verze a navíc ani není nejlevnější.

Na blížícím se ženevském autosalonu Volvo tento variantní nedostatek vyřeší. Švédská značka představí nový kompakt, který byl kvůli pětidveřové karoserii původně považován za model V30. Šéf automobilky Stefan Jacoby nicméně při uvolnění první oficiální fotografie vozu ukrytého plachtou oznámil, že se bude jmenovat V40.

Mnoho detailů k novince pochopitelně nemáme. V této chvíli víme, že bude postavena na nové modulární platformě SPA (Scalable Platform Architectur), která z nabídky definitivně vylučuje víceválcové motory a tudíž se zákazníci jadrného pětiválce už nedočkají. Informace prosakující od Volva říkají, že nová V40 by měla nahradit minimálně dva modely najednou - sedan S40 a kombi V50. Není ale zcela jasné, jestli ze hry vypadne také C30. Stefan Jakoby totiž naznačil, že možná dorazí ještě menší model a tím pádem by V40 rozhodně nemohla být považována za nástupce třicítky.

Otázkou ale je, jak bude vypadat. Už podle dřívější dostupných záběrů je jasné, že V40 bude stát na pomezí hatchbacku a kombíku, mohli bychom ji tedy přirovnat třeba k Audi A3 Sportback. To je pro Volvo nepochybně lichotivé, ale on to byl skutečně záměr. Automobilka chce konkurovat německé luxusní trojce. Design se příliš neodkloní od současných posledních typových řad a z toho je evidentní, že vývoj začal v době, kdy stylistický směr prezentovaný na konceptech You a Universe ještě neexistoval.

Detaily vzhledu jsme dosud spatřit nemohli, včera ale s přiloženými fotografiemi vyrukoval švédský Auto Motor & Sport a označuje je za skutečné snímky sériové verze. Níže si můžete prohlédnout záběr zlatě lakovaného vozu zepředu a záď stříbrného provedení. Nejsou bohužel nejkvalitnější, na lepší ale nemáme práva a ani vás na ně nemůžeme odkázat - vydány byly pouze v tištěném magazínu a web automotorsport.se na ně láká pouze přiloženými náhledy.

Snímky jsme ale aspoň viděli a máme o nich své pochybnosti. Zlatě zbarvený exemplář by mohl být skutečný, ten stříbrný bude ale přinejlepším starší prototyp. Na přídi používá staré logo Volva a některé detaily na něm neladí s tím, co jsme kdysi mohli vidět pod plachtou.

Ať už je realita jakákoli, na pořádné fotografie sériového vozu patrně nebudeme muset dlouho čekat. Automobilky na Ženevu již nečekají a své novinky odhalují v předstihu, jak to včera předvedl Chevrolet a Mitsubishi. A podobné úniky jako jsou tyhle, oficiální představení jen urychlují.


Volvo V40: jsou toto první snímky nemaskované „sériovky”? - 1 - Volvo V40 2012 01Volvo V40: jsou toto první snímky nemaskované „sériovky”? - 2 - Volvo V40 2012 02Volvo V40: jsou toto první snímky nemaskované „sériovky”? - 3 - Volvo V40 prvni 01
Volvo V40 se tváří jako kombi-hatchback, mělo by se tedy zařadit bok po boku vedle Audi A3 Sportback

Zdroj: Auto Motor & Sport Švédsko

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše