Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává
3.3.2019 | Petr Miler
Nedostatek odvahy vstoupit podruhé do stejné řeky zabránil Volkswagenu, aby tento model nabídl i v Evropě. Podle nás je to škoda, Phideon nepostrádá kouzlo nenápadné noblesy.
Když se řekne „vrcholný Volkswagen”, optimisté s Passatem v garáži řeknou Passat, odpůrci SUV budou pošilhávat po Arteonu a realisté budou vědět, že je to Touareg, který je nově k dispozici dokonce i s osmiválcovým motorem. Taková je situace v Evropě, v Číně mají jiná měřítka.
Za velkou zdí se totiž prodává i model Phideon, který svou velikostí, výbavou i motory zastiňuje vše ostatní, co je v Číně k mání. Prodává se tam už roky a Němci minimálně uvažovali, že jej nabídnou také v Evropě, po fiasku s modelem Phaeton jim ale zjevně chybělo dost odvahy, aby tak učinili. A podle nás je to škoda.
Připomínají to obrázky níže, které nafotil jeden Evropan při svém výletu do nejlidnatější země světa. Jak sám podotýká, narazit v Číně na Phideon není zase taková rarita, VW už tam prodal 40 tisíc těchto modelů, což je vzhledem k jejich třídě, velikosti a ceně docela úctyhodný výkon. Zákazníky oslovuje tím, že je to na jednu stranu luxusní vůz odpovídající horní polovině nabídky Audi A6, na tu druhou si ale - zvlášť na čínské poměry - odpouští jakékoli zbytečné vizuální výkřiky. Přesto máme pocit, že se jeho decentní majestát vyjímá na ulici velmi dobře.
Fakt, že jde o vůz přece jen skromnější než kdysi Phaeton (ten odpovídal Audi A8), který jinak sází na podobný recept (hodně muziky v hodně nenápadném balení) by mu podle nás zajistilo slušný úspěch i v Evropě. Nejsme ale největší automobilový koncern světa, a tak si své rady necháme od cesty. Pro tuto chvíli platí, že Phideon v Evropě na prodej není a minimálně v této generaci se na tom stěží něco změní.








Setkání s VW Phideon na ulici je pro Evropana neobvyklé, v Číně to ale zase taková raritní událost není

















Přidáváme i pohled do interiéru vozu, který připomíná, že Phideon je spíše přerostlý Passat než zmenšená A8. To ale nutně nemusí být na škodu..
Zdroj: Auto Junk
Bleskovky
Srovnání hned tří moderních Porsche bez turba vám zapěje fascinující „vosí árii”, chybu neuděláte ani s jedním z nich
včera
Porsche si nechalo patentovat nový jízdní režim, který působí jako aprílový žert, je ale míněn smrtelně vážně
2.11.2025
Nejsilnější a nejrychlejší VW Golf GTI má svou cenu, „lidová” je asi tak jako cifry na kabelkách od Diora
31.10.2025
Nové na MotoForum.cz
- Grand Prix se vrací do Evropy včera 09:57
- Joe Roberts mimo hru v Portimãu a Valencii, Xabi Zurutuza jako náhrada včera 08:00
- Miguel Oliveira: Poslední domácí závod v MotoGP? 3.11.2025
- Hakim Danish místo Yamanaky 3.11.2025
- Marquez je o 2 kroky vpřed před ostatními 2.11.2025
Nejčtenější články
Další elektrický Mercedes potichu skončil bez nástupce jako propadák. I třídu G si u nás letos koupilo o 200 lidí víc
7.10.2025
Někdo na víc jak 30 let zavřel do garáže nejeté auto za statisíce, teď se prodá za miliony
7.10.2025
Nová levná Lada je zatím fiasko, za tři měsíce od začátku prodejů si ji převzalo jen 57 lidí a 71 dealerů
7.10.2025
Dacia nás se začátkem října zasypala hromadou novinek, uhranout teď chce už úplně všechny
7.10.2025
Další nový Moskvič si Češi mohou koupit už teď, je to zajímavé auto za slušné peníze
7.10.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
