VW Jetta CC: produkční verze New Midsize Coupe na pravděpodobné ilustraci (+ špionážní foto)

(doplněno) Německá novinka má dorazit do dvou let na platformě příští generace sedanu Jetta. Kupé však bude evokovat maximálně svým názvem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

VW Jetta CC: produkční verze New Midsize Coupe na pravděpodobné ilustraci (+ špionážní foto)

28.4.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

VW Jetta CC: produkční verze New Midsize Coupe na pravděpodobné ilustraci (+ špionážní foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(doplněno) Německá novinka má dorazit do dvou let na platformě příští generace sedanu Jetta. Kupé však bude evokovat maximálně svým názvem.

Doplněno 12:30 Zdá se, že produkční VW NMC nakonec uvidíme v prodeji ještě dříve, než se čekalo. Nové špionážní fotky totiž naznačují, že po čínských silnicích již jezdí první prototypy. Ty se navíc konceptu nevzdálily takovou měrou jako verze prezentovaná na neoficiálních ilustracích, což je patrné zejména na předním nárazníku. Otázkou ovšem je, zda sériové New Midsize Coupé dorazí také do Evropy. Momentálně se totiž mluví pouze o tom, že by novinka měla být k mání pouze v Číně. Jejím základem se přitom stane tamní Jetta, přičemž samotný prodej by měl začít krátce po prosincovém autosalonu v Guangzhou.


Koncepční čtyřdveřové kupé bylo jednou z překvapivých novinek pekingského autosalonu. Německá značka navíc při jeho tvorbě použila komponenty platforem MQB-A a MQB-B, čímž chtěla zdůraznit jejich modularitu a flexibilitu. Přitom ovšem naznačovala, že do výroby se tato studie nedostane - pouze prý ovlivní modely budoucnosti. Přijetí New Midsize Coupé však evidentně nebylo vlažné, neboť Volkswagen nakonec sériovou produkci přinejmenším naznačil.

Aktuálně toho o chystané novince mnoho nevíme, dorazit však má do dvou let. Využije spíše komponenty příštího Volkswagenu Jetta, než aby spoléhala na platformu většího Passatu, ostatně i z toho důvodu zaznívá ze zákulisí německé značky pravděpodobný produkční název Jetta CC, jakkoli do kupátka má tento sedan přeci jen trochu daleko. Spíše se zdá být jen uhlazenější verzí, čímž nám připomíná dvojici BMW řady 3 a 4 Gran Coupe.

Otázkou jsou pak samozřejmě i vlastní tvary, ty nám ovšem aktuálně představuje náš známý „automobilový manipulátor“ Theo Chin. Ten konceptu dodal sériově vypadající přední blatník, zadní difuzor, odlišná světla a menší litá kola. Zbytek ovšem zůstal zachován, díky čemuž Jetta CC rozhodně nevypadá špatně. Uvidíme tedy během zmiňovaných dvou let, zda stejně dynamicky odvážný bude i samotný Volkswagen.


VW Jetta CC: produkční verze New Midsize Coupe na pravděpodobné ilustraci (+ špionážní foto) - 1 - VW Jetta CC render 01VW Jetta CC: produkční verze New Midsize Coupe na pravděpodobné ilustraci (+ špionážní foto) - 2 - VW Jetta CC render 02
Pokud produkční verze Volkswagenu New Midsize Coupé bude vypadat jako vize Theo China, vůbec se nebudeme zlobit...

VW Jetta CC: produkční verze New Midsize Coupe na pravděpodobné ilustraci (+ špionážní foto) - 3 - VW Jetta CC spionazni foto 01VW Jetta CC: produkční verze New Midsize Coupe na pravděpodobné ilustraci (+ špionážní foto) - 4 - VW Jetta CC spionazni foto 02VW Jetta CC: produkční verze New Midsize Coupe na pravděpodobné ilustraci (+ špionážní foto) - 5 - VW Jetta CC spionazni foto 03
...první špionážní fotky ovšem naznačují, že výsledek bude ještě působivější, než jsme očekávali

Zdroj: Theophilus Chin

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.