VW Tiguan XL: německý Kodiaq nafocen ze všech stran, jen jako delší auto (doplněno)

Prodloužená verze Tiguanu je realitou, je aktuálně je ale titulována jako pětimístná. Je ale pravděpodobné, že se sedmi sedadly dorazí později.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

VW Tiguan XL: německý Kodiaq nafocen ze všech stran, jen jako delší auto (doplněno)

18.7.2016 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

VW Tiguan XL: německý Kodiaq nafocen ze všech stran, jen jako delší auto (doplněno)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Prodloužená verze Tiguanu je realitou, je aktuálně je ale titulována jako pětimístná. Je ale pravděpodobné, že se sedmi sedadly dorazí později.

Doplněno 19.7. Prodloužená verze byla nafocena také ve Státech, což definitivně potvrzuje, že Tiguan XL v této podobě nebude jen čínskou záležitostí. Vůz bude vyráběn v mexické továrně Puebla a odsud exportován do celého světa i s dieselovými motory či manuálními převodovkami. Výkon by ovšem na druhé straně měl být limitován - alespoň pro začátek - pouze 190 koňmi.


Nové prodloužené provedení Volkswagenu Tiguan je venku v plné parádě. Stejně jako v případě dřívější špionáže zatím nejde o oficiální debut, nové fotky nám ale vůz ukazují lépe a ze všech stran. Změny ve srovnání s dosud známou verzí jsou patrné zejména od druhých bočních dveří směrem dozadu, což koresponduje také s odlišnými proporcemi - v rámci rozvoru totiž Tiguan XL narostl o 110 milimetrů, celkově pak o 226 mm.

Německému SUV tedy momentálně naměříme 4 712 mm na délku, 1 839 mm na šířku a 1 673 mm na výšku. Mezi nápravami pak jde o 2 791 mm, uvnitř lze tedy očekávat výrazné navýšení prostoru. Prozatím z něj ovšem bude profitovat pouze pětice cestujících, Volkswagen ale už dříve potvrdil, že delší verze bude svou podstatou kopírovat možnosti Škody Kodiaq a ta bude nabízena s pěti i sedmi sedadly. Dá se tedy předpolkádat, že VW třetí řadu sedadel dříve nebo později nabídne za příplatek.

Jak jste se zřejmě dovtípili, vůz byl opět nafocen v Číně, prodloužená varianta Tiguanu ovšem má do Evropy dorazit rovněž, přičemž dle šuškandy bychom se měli dočkat již na podzim v Paříži. Zda ale na tomto šprochu je pravdy trochu, to je zatím sporné. Momentálně tedy vycházejme pouze z informacích platných pro čínský trh, kde se SUV objeví ve třech benzinových motorizacích - všechny by přitom již standardně měly dorazit se sedmistupňovým DSG.

Základem nabídky bude přeplňovaná jedna-čtyřka TSI, se kterou je spojeno 150 koní. O stupeň výše pak nalezneme 1,8litrový čtyřválec TSI naladěný na 180 koní, zatímco vrchol představují modely osazené dvoulitrem. Ten bude produkovat 186 nebo 220 koní, v případě druhé zmíněné varianty lze tedy očekávat působivou jízdní dynamiku. Zda u toho ale standardně bude pohon všech kol, není jisté.


VW Tiguan XL: německý Kodiaq nafocen ze všech stran, jen jako delší auto (doplněno) - 1 - VW Tiguan XL 2016 nove spy foto 01VW Tiguan XL: německý Kodiaq nafocen ze všech stran, jen jako delší auto (doplněno) - 2 - VW Tiguan XL 2016 nove spy foto 02VW Tiguan XL: německý Kodiaq nafocen ze všech stran, jen jako delší auto (doplněno) - 3 - VW Tiguan XL 2016 nove spy foto 03VW Tiguan XL: německý Kodiaq nafocen ze všech stran, jen jako delší auto (doplněno) - 4 - VW Tiguan XL 2016 nove spy foto 04VW Tiguan XL: německý Kodiaq nafocen ze všech stran, jen jako delší auto (doplněno) - 5 - VW Tiguan XL 2016 nove spy foto 05
VW Tiguan XL bude minimálně pro začátek v Číně klasifikován pouze jako pětimístný. Na výběr ale bude verze s LEDkami či bez nich

VW Tiguan XL: německý Kodiaq nafocen ze všech stran, jen jako delší auto (doplněno) - 6 - VW Tiguan XL 2016 spy foto US 01VW Tiguan XL: německý Kodiaq nafocen ze všech stran, jen jako delší auto (doplněno) - 7 - VW Tiguan XL 2016 spy foto US 02VW Tiguan XL: německý Kodiaq nafocen ze všech stran, jen jako delší auto (doplněno) - 8 - VW Tiguan XL 2016 spy foto US 03VW Tiguan XL: německý Kodiaq nafocen ze všech stran, jen jako delší auto (doplněno) - 9 - VW Tiguan XL 2016 spy foto US 04VW Tiguan XL: německý Kodiaq nafocen ze všech stran, jen jako delší auto (doplněno) - 10 - VW Tiguan XL 2016 spy foto US 05VW Tiguan XL: německý Kodiaq nafocen ze všech stran, jen jako delší auto (doplněno) - 11 - VW Tiguan XL 2016 spy foto US 06VW Tiguan XL: německý Kodiaq nafocen ze všech stran, jen jako delší auto (doplněno) - 12 - VW Tiguan XL 2016 spy foto US 07VW Tiguan XL: německý Kodiaq nafocen ze všech stran, jen jako delší auto (doplněno) - 13 - VW Tiguan XL 2016 spy foto US 08VW Tiguan XL: německý Kodiaq nafocen ze všech stran, jen jako delší auto (doplněno) - 14 - VW Tiguan XL 2016 spy foto US 09
Prodloužená verze byla nachytána také ve Státech

Zdroj: Autohome China

Petr Prokopec

Diskuze 6 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše