Vyzkoušeli jsme Porsche Cayman S 981, takhle zrychluje až k rychlosti 300 km/h (video)

I nový Cayman zůstává mezi sportovními kupé Porsche tím nejslabším, to ale neznamená, že je pomalý. Svou dynamikou naopak mile překvapí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Vyzkoušeli jsme Porsche Cayman S 981, takhle zrychluje až k rychlosti 300 km/h (video)

7.5.2013 | Autoforum.cz | 15 příspěvků

Vyzkoušeli jsme Porsche Cayman S 981, takhle zrychluje až k rychlosti 300 km/h (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

I nový Cayman zůstává mezi sportovními kupé Porsche tím nejslabším, to ale neznamená, že je pomalý. Svou dynamikou naopak mile překvapí.

Tip: Přečtěte si již podrobný test nového Porsche Cayman S doplněný o další jízdní video.

Nové Porsche Cayman má v provedení S k dispozici výkon 325 koní, a to je o dost menší cifra, než jakou disponuje nová 911 Carrera S. V naposledy testovaném provedení 4S jsme nad její dynamikou přesto tak úplně nežasli - auto dokázalo skvěle akcelerovat z místa do rychlostí za hranicí 200 km/h, po překročení mety 250 km/h se ale kouzlo vytratilo a vůz měl značné potíže se alespoň přiblížit avizované maximálce. Vlastně ji nedosáhl nikdy, ani z velkého klesání.

Co se po takové zkušenosti dalo čekat od podstatně slabšího Caymanu S? Rozhodně ještě méně, ten druhý vzadu se ale někdy může i smát. V případě akcelerace v přímce a maximální rychlosti tomu v tomto případě tak je. Ačkoli má být eSkový krokodýl se zrychlením na stovku 4,9 sekundy a maximální rychlostí 282 km/h vedle 911 jen chudým příbuzným v praxi působí o poznání svěžeji a nakonec ani záznam akcelerace a dosažené maximální rychlosti pořízený na úplně stejném místě pro něj nevyznívá špatně.

Na přiloženém videu můžete spatřit akceleraci Caymanu S 981 z klidu na 275 km/h s využitím systému Launch Control, které se odehraje v podobném čase jako u Carrery 4S. Když pak dojde na maximální rychlost dosažitelnou z velkého klesání, Cayman je na tom dokonce lépe - ačkoli na tachometru ukázal maximálně 289 km/h, meřič rychlosti na bázi GPS vykázal v danou chvíli cifru 298 km/h. Tak by tomu ostatně mělo i být - s pomocí gravitace většina aut výrazně překoná avizovanou nejvyšší rychlost a vozy schopné uhánět téměř třístovkou nejsou výjimkou.

Auto podle nás předvádí v tomto směru velmi sympatické překvapení, zvláště pokud uvážíte jeho cenu a postavení v nabídce Porsche. Navíc vám předem můžeme říci, že prostá dynamika je tou nejméně zajímavou vlastností z mozaiky předností, které dokáže odevzdat náročnému řidiči. Jaké jsou ty další? Asi vám neprozradíme velké tajemství, když předem řekneme, že kupé těží z vysokých kvalit nového Boxsteru S, jen tímtéž autem s jiným designem ale rozhodně není.

Kompletní test vykreslující obraz tohoto vozu do maximálního detailu vám na Autoforum.cz nabídneme již brzy, zatím se podívejte na jeho velmi sympatickou akceleraci i schopnost dosahovat vysokých rychlostí.

Autoforum.cz

Diskuze 15 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.