Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Zájem o nešťastný Ford B-Max nadále klesá, automobilka opět zastaví výrobu
2.9.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Malé MPV Fordu nemá na růžích ustláno po celou svou kariéru. Dá se očekávat, že ho brzy nahradí SUV.
Ford B-Max nemá zrovna dvakrát úspěšnou kariéru. Když se totiž zadíváme do historie článků na Autoforum.cz, pak o prvním nezájmu kupujících a následné redukci výroby jsme referovali již v listopadu 2012, tedy jen pár měsíců po oficiálním debutu. Tyto trable bychom mohli přičítat třeba na úkor sebevědomé pořizovací ceny, ta však byla v mezičase snížena. Problémy to ovšem nezmírnilo, v listopadu 2013 tak modrý ovál musel znovu redukovat aktivity na produkční lince. Odliv kupujících ovšem neutuchal, pročež si automobilka mohla o pár dnů později ještě natáhnout vánoční prázdniny.
Mohli bychom tedy říci „třikrát a dost“, nicméně Ford aktuálně vstupuje do stejné řeky již počtvrté. Značka oznámila, že v prvních sedmi měsících letošního roku poklesly registrace malého MPV o dalších 19 procent, kvůli čemuž se v rumunská továrna v září dočká další, tentokrát devítidenní odstávky výroby. Je však otázkou, zda toto omezení ještě pomůže zvrátit situaci - B-Max měl velmi nešťastné entré a ani po vstupu na trh si evidentně nedokáže budovat lepší image.
Abychom ovšem nemluvili jen v negativech, pak zmínit můžeme i jistá pozitiva, která jsou s modelem B-Max spojena. MPV si totiž velmi dobře vede ve Francii, kde se dokonce loni stalo po Fordu Fiesta a C-Max třetím nejprodávanějším vozem značky. Překonalo tak i Focus, což je na jednu stranu dobrá vizitka, domácí automobilky se ovšem mohly pochlubit mnohem lepší bilancí.
Jsme tedy zvědavi, zda Ford bude danou agónii protahovat, či zda nakonec nestáhne B-Max z trhu a nenahradí jej odpovídajícím crossoverem. K danému kroku se ostatně chystá i takový Opel, Citroën, Kia, Hyundai či Honda, díky čemuž by za pár let měly být modely jako Meriva, C3 Picasso, Venga, ix20 nebo Jazz minulostí. Je ale dost možné, že mezitím se smýšlení zákazníků opětovně změní.





































Ford B-Max se sice pyšní pohledným exteriérem, nápaditým interiérem či posuvnými bočními dveřmi, enormní zájem kupujících však nevzbudil
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nejdražší Bugatti historie je prodáváno s pomocí fotek, za které by se styděli i lidé inzerující na Bazoši
včeraNejméně jeden člověk používá zdánlivě absurdní terénní sporťák Lamborghini k tomu, k čemu byl stvořen
17.9.2025Němec si udělal zjevně legrační napodobeninu policejního vozu s nápisem Folizei, udělali u něj domovní prohlídku a auto mu sebrali
16.9.2025
Nejčtenější články
Nový polský prezident nechtěl obrněné auto po svém předchůdci, a tak si poručil nové. Tohle je ono
21.8.2025Nejmíň oblíbené Porsche 911 v té správné verzi na Autobahnu ukázalo, že i na něm je co milovat a obdivovat
21.8.2025Zkrachovalý největší evropský výrobce motorek dělal i auta, jejich výrobu teď převzala nenápadná miliardářská rodina
21.8.2025Bugatti zjevně neodhadlo zájem o svá auta, do roku 2029 může zabalit krám
21.8.2025Tesla odhalila nový Model YL a nezůstala jen u toho. Vyslechla přání zákazníků a i starším autům vrací páčky pod volantem
21.8.2025
Živá témata na fóru
- Onboard videa 09.18. 19:35 - northwind
- Auto kolem 500tis.Kč 09.18. 18:34 - M.Z.
- Za kolik jezdíte s benzínem? 09.18. 17:25 - Snowman000
- BMW Divize 09.18. 16:19 - pavproch
- Fiat a vše kolem nich 09.16. 15:35 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 09.16. 15:06 - řidičBOB
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 09.16. 13:16 - tommas
- Rychlodotazy 09.15. 21:09 - HondaMan