Zlatan Ibrahimovič si k narozeninám nadělil auto za skoro 13 milionů, má ho jen hrstka lidí

Závidíte? Nezbude než vytáhnout míč ze skříně a začít kopat, ani švédskému fotbalistovi balkánského původu nespadlo do klína nic zadarmo. Ke svým 40. narozeninám si tak nadělil nejdražší Ferrari dneška.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Zlatan Ibrahimovič si k narozeninám nadělil auto za skoro 13 milionů, má ho jen hrstka lidí

4.10.2021 | Petr Miler

Zlatan Ibrahimovič si k narozeninám nadělil auto za skoro 13 milionů, má ho jen hrstka lidí

/

Foto: Ferrari

Závidíte? Nezbude než vytáhnout míč ze skříně a začít kopat, ani švédskému fotbalistovi balkánského původu nespadlo do klína nic zadarmo. Ke svým 40. narozeninám si tak nadělil nejdražší Ferrari dneška.

Kolega z redakce říká, že ty nejlepší dárky si musíte nadělit sami, protože jen vy skutečně rozumíte svým potřebám. A jen vy do sebe budete investovat více než kdokoli jiný. Zní to sobecky i depresivně naráz, ale ruku na srdce, je to pravda. Problém je jen v tom, že přes ochotu investovat do sebe maximum může mít člověk problém s tím, kde vzít peníze na věci, které byste si opravdu přáli.

Tento problém neřeší Zlatan Ibrahimovič, jeden z nejlepších fotbalových útočníků všech dob, který momentálně kope za AC Milán. Vydělá si tam 7 milionů euro za rok, tedy asi 177 milionů Kč, což je dost peněz na... kde co. A i kdyby ne, nevydělává si podobné částky prvním rokem, takže jeho celkové jmění je dnes odhadováno na 4,2 miliardy Kč.

Ibrahimovič včera oslavil své 40. narozeniny, což je jistě významné jubileum. A asi se nechtěl potýkat se smíšenými pocity, až mu přátelé přinesou svetr na zimu a láhev něčeho ostřejšího. Na svém Instagramu si tak všechno nejlepší popřál sám a pochlubil se dárkem od sebe - novým Ferrari SF90 Spider. Podle všeho ve zlaté barvě, pokud Zlatan I. zveřejnil fotku své konkrétní konfigurace a nikoli jeden z prezentačních záběrů (zde se to jednoznačně nepozná).

Vskutku výjimečný stroj v ceně od 500 milionů euro (12,7 milionu Kč) si může dovolit skutečně jen hrstka lidí na celém světě - loni si jej koupilo pouhých 38 zákazníků Ferrari, což značí exkluzivitu i mezi 9 119 loni prodanými Ferrari. V Itálii jej ale za to jistě pochválí, však co k této zemi patří vedle různých pochutin více než supersporty a fotbal?

Dodejme, že Ferrari SF90 Spider bylo představeno veřejnosti už skoro před rokem jako skutečný vrchol kusově neomezených modelů značky. Hybridní pohon vozu se stará o celkový výkon 1 000 koní, který stačí na zdolání 100 km/h za pouhých 2,5 sekundy, sprint na 200 km/h je minulostí za 7 sekund. Střecha, která se se zavře a otevře za 14 sekund, tedy v mezičase bezpečně stihne uletět... To je samozřejmě vtip, Ibrahimovič ale o své koupi jistě nežertuje, výjimečných Ferrari už má několik.


Zlatan Ibrahimovič si k narozeninám nadělil auto za skoro 13 milionů, má ho jen hrstka lidí - 1 - Ferrari SF90 giallo pad prevoz ilu 01Zlatan Ibrahimovič si k narozeninám nadělil auto za skoro 13 milionů, má ho jen hrstka lidí - 2 - Ferrari SF90 giallo pad prevoz ilu 02Zlatan Ibrahimovič si k narozeninám nadělil auto za skoro 13 milionů, má ho jen hrstka lidí - 3 - Ferrari SF90 giallo pad prevoz ilu 03Zlatan Ibrahimovič si k narozeninám nadělil auto za skoro 13 milionů, má ho jen hrstka lidí - 4 - Ferrari SF90 giallo pad prevoz ilu 04Zlatan Ibrahimovič si k narozeninám nadělil auto za skoro 13 milionů, má ho jen hrstka lidí - 5 - Ferrari SF90 giallo pad prevoz ilu 05Zlatan Ibrahimovič si k narozeninám nadělil auto za skoro 13 milionů, má ho jen hrstka lidí - 6 - Ferrari SF90 giallo pad prevoz ilu 06
Ferrari SF90 Spider je působivé auto, Zlatan Ibrahimovič si ke svým 40. narozeninám koupil podobné. Ilustrační foto: Ferrari

Zdroj: Zlatan Ibrahimovič@Instagram

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše