Japonci předělali horskou dráhu na cyklistickou, šlapou vysoko nad městem

Její obrázky vypadají jako vytvořené na počítači, ale je skutečná. Obvyklá autíčka horské dráhy nahradila kola, vyhlídka ze sedla je ale pouze pro otrlé - pohled pod nohy může vyděsit.
 1. Autoforum.cz
 2. Rubriky a sekce
 3. Fascinace a historie

Japonci předělali horskou dráhu na cyklistickou, šlapou vysoko nad městem

3.9.2019 | Mirek Mazal

Japonci předělali horskou dráhu na cyklistickou, šlapou vysoko nad městem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Její obrázky vypadají jako vytvořené na počítači, ale je skutečná. Obvyklá autíčka horské dráhy nahradila kola, vyhlídka ze sedla je ale pouze pro otrlé - pohled pod nohy může vyděsit.

Japonská adrenalinová atrakce nabízí jednu z nejděsivějších jízd na kole, kterou si dokážete představit. Horská dráha SkyCycle nevznikla včera, avšak stále zůstává přitažlivým turistickým lákadlem, který by měl být zařazen do seznamu povinných zastávek každého dobrodruha.

Nápad připevněného šlapacího kola zhruba 16 metrů nad zemí pravděpodobně zní nebezpečně, ale to je pouze klamná domněnka. Vlastní pohon umožňuje návštěvníkům korigovat tempo jízdy. Lidé mohou jezdit v párech, samotáři mají možnost zaplatit jen za sebe a pozorovat přitažlivá panoramata bez rušivé společnosti.

Individuální výlet přináší nové zážitky z naklánění méně vyvážené soupravy, ta se občas pohne do strany i vlivem větru ve vyšších bodech dráhy. SkyCycle nemá po stranách zábradlí či záchytné sítě, jediný prvek bezpečnosti je bezpečnostní pás a zvonek. Infarktové stavy návštěvníků tak nejsou výjimkou.

Od startu do cíle to trvá v průměru tři minuty. Psychicky labilnějším jedincům nelze doporučit pohled dolů pod nohy, naopak vzpřímené pozorování okolí z ptačí perspektivy přináší jeden z nejkrásnějších rozhledů do historického města Kurašiki. Řídítka jsou vybavena brzdami, proto lze na chvíli zastavit a užívat, nebo pořídit hezké záběry prefektury Okajama. Z nejvyššího čtvrtého patra je vidět daleko, zvláště když vydrží hezké přímořské počasí.


Japonci předělali horskou dráhu na cyklistickou, šlapou vysoko nad městem - 1 - SkyCycle Japonsko foto 01Japonci předělali horskou dráhu na cyklistickou, šlapou vysoko nad městem - 2 - SkyCycle Japonsko foto 02Japonci předělali horskou dráhu na cyklistickou, šlapou vysoko nad městem - 3 - SkyCycle Japonsko foto 03Japonci předělali horskou dráhu na cyklistickou, šlapou vysoko nad městem - 4 - SkyCycle Japonsko foto 04Japonci předělali horskou dráhu na cyklistickou, šlapou vysoko nad městem - 5 - SkyCycle Japonsko foto 05Japonci předělali horskou dráhu na cyklistickou, šlapou vysoko nad městem - 6 - SkyCycle Japonsko foto 06Japonci předělali horskou dráhu na cyklistickou, šlapou vysoko nad městem - 7 - SkyCycle Japonsko foto 07Japonci předělali horskou dráhu na cyklistickou, šlapou vysoko nad městem - 8 - SkyCycle Japonsko foto 08Japonci předělali horskou dráhu na cyklistickou, šlapou vysoko nad městem - 9 - SkyCycle Japonsko foto 09Japonci předělali horskou dráhu na cyklistickou, šlapou vysoko nad městem - 10 - SkyCycle Japonsko foto 10Japonci předělali horskou dráhu na cyklistickou, šlapou vysoko nad městem - 11 - SkyCycle Japonsko foto 11Japonci předělali horskou dráhu na cyklistickou, šlapou vysoko nad městem - 12 - SkyCycle Japonsko foto 12Japonci předělali horskou dráhu na cyklistickou, šlapou vysoko nad městem - 13 - SkyCycle Japonsko foto 13Japonci předělali horskou dráhu na cyklistickou, šlapou vysoko nad městem - 14 - SkyCycle Japonsko foto 14
Atrakce SkyCycle se nachází asi 120 metrů nad mořem a základna stojí 16 metrů pod nejvyšším bodem dnes cyklistické dráhy

Zdroj: Insider@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše