Youtuber vrací život shořelému Lambu, dal mu i manuál, který výrobce nenabízí

Smeknout klobouk je třeba před prací Chrise Steinbachera, který se rozhodl vykřesat Lamborghini Huracán doslova z popela. Manuální řazení je třešinka na dortu, jen volbu motoru mu asi fanoušci budou zazlívat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Youtuber vrací život shořelému Lambu, dal mu i manuál, který výrobce nenabízí

17.10.2019 | Mirek Mazal

Youtuber vrací život shořelému Lambu, dal mu i manuál, který výrobce nenabízí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Smeknout klobouk je třeba před prací Chrise Steinbachera, který se rozhodl vykřesat Lamborghini Huracán doslova z popela. Manuální řazení je třešinka na dortu, jen volbu motoru mu asi fanoušci budou zazlívat.

Už za necelý měsíc začíná letošní ročník exotické automobilové show SEMA. Přehlídka výstřednosti začíná 5. listopadu a celé tři dny bude mezi zajímavými projekty vystaven také výsledek práce youtubera jménem Chris Steinbacher. Ten kdysi koupil totálně zničené Lamborghini a nyní chce ukázat italský supersport znovu v blyštivé zbroji.

Nejde ale „jen” o renovaci, autu se rozhodl nadělit pohon zadních kol s pomocí amerického osmiválce a manuální převodovky. Vznik jedinečného křížence postupně dokumentuje na kanálu B is for Build na Youtube, kde série videozáznamů zachycuje dění v jeho garáži během posledních několika měsíců.

Hlavní roli obsadil uhašený Huracán LP 610-4 z roku 2015. Zdevastované Lamborghini postupně dostává novou podobu, zcela jistě zaujme osazení sedmilitrového osmiválce s dvojitým přeplňováním připraveným dodávat výkon 1 521 koní čili 1 119 kW výhradně na zadní kola přes manuální šestistupňovou převodovku. Skříň řazení dodalo Audi R8 a rozšířenou karoserii převezme projekt od Huracánu Super Trofeo.

Mechanik a tvůrce videí v jedné osobě chtěl vytvořit jedinečného býka silniční arény a vyřazené zbytky totálně zničeného vozu se jevily nejlepší možností. Velkou roli hrála ekonomická stránka věci, když bylo nutné vytvořit hvězdu SEMA Show bez velkých nákladů. Skládanka vyjde levněji než tradiční a trochu nudná koupě Nissanu GT-R nebo Chevroletu Corvette Z06.

Náročnost zprovoznění řidičsky velmi zajímavého Lamba představuje mnoho postupných kroků. Těžká výzva se postupně rýsuje na zhruba třech desítkách videí, my vybíráme pár ukázek a doporučujeme zhlédnout alespoň ta. Chris má před sebou ještě dost práce a termín otevření bran Las Vegas Convention Center se blíží, vše ale nasvědčuje tomu, že už práci dovede do úspěšného konce.


Youtuber vrací život shořelému Lambu, dal mu i manuál, který výrobce nenabízí - 1 - Prestavba shoreleho Lamborghini Huracan 01Youtuber vrací život shořelému Lambu, dal mu i manuál, který výrobce nenabízí - 2 - Prestavba shoreleho Lamborghini Huracan 02Youtuber vrací život shořelému Lambu, dal mu i manuál, který výrobce nenabízí - 3 - Prestavba shoreleho Lamborghini Huracan 03Youtuber vrací život shořelému Lambu, dal mu i manuál, který výrobce nenabízí - 4 - Prestavba shoreleho Lamborghini Huracan 04Youtuber vrací život shořelému Lambu, dal mu i manuál, který výrobce nenabízí - 5 - Prestavba shoreleho Lamborghini Huracan 05Youtuber vrací život shořelému Lambu, dal mu i manuál, který výrobce nenabízí - 6 - Prestavba shoreleho Lamborghini Huracan 06Youtuber vrací život shořelému Lambu, dal mu i manuál, který výrobce nenabízí - 7 - Prestavba shoreleho Lamborghini Huracan 07Youtuber vrací život shořelému Lambu, dal mu i manuál, který výrobce nenabízí - 8 - Prestavba shoreleho Lamborghini Huracan 08Youtuber vrací život shořelému Lambu, dal mu i manuál, který výrobce nenabízí - 9 - Prestavba shoreleho Lamborghini Huracan 09Youtuber vrací život shořelému Lambu, dal mu i manuál, který výrobce nenabízí - 10 - Prestavba shoreleho Lamborghini Huracan 10Youtuber vrací život shořelému Lambu, dal mu i manuál, který výrobce nenabízí - 11 - Prestavba shoreleho Lamborghini Huracan 11Youtuber vrací život shořelému Lambu, dal mu i manuál, který výrobce nenabízí - 12 - Prestavba shoreleho Lamborghini Huracan 12Youtuber vrací život shořelému Lambu, dal mu i manuál, který výrobce nenabízí - 13 - Prestavba shoreleho Lamborghini Huracan 13Youtuber vrací život shořelému Lambu, dal mu i manuál, který výrobce nenabízí - 14 - Prestavba shoreleho Lamborghini Huracan 14Youtuber vrací život shořelému Lambu, dal mu i manuál, který výrobce nenabízí - 15 - Prestavba shoreleho Lamborghini Huracan 15Youtuber vrací život shořelému Lambu, dal mu i manuál, který výrobce nenabízí - 16 - Prestavba shoreleho Lamborghini Huracan 16
Osud Lamborghini Huracán se zdál být zpečetěn, ale Chris Steinbacher pro něj našel nové uplatnění

Zdroj: B is for Build@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše