Nezávislá firma začala nabízet Maybach pro „chudé“, ani výrobce takový neprodává

Sama automobilka nabízí Maybachy odvozené pouze z Mercedesů nejvyšších tříd, a tak logicky nejsou zrovna levné. Firma Hofele proto přichází s vlastní alternativou, jakýsi Maybach udělala z menšího Mercedesu GLE Coupe.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Ostatní

Nezávislá firma začala nabízet Maybach pro „chudé“, ani výrobce takový neprodává

8.8.2020 | Petr Prokopec

Nezávislá firma začala nabízet Maybach pro „chudé“, ani výrobce takový neprodává

/

Foto: Hofele

Sama automobilka nabízí Maybachy odvozené pouze z Mercedesů nejvyšších tříd, a tak logicky nejsou zrovna levné. Firma Hofele proto přichází s vlastní alternativou, jakýsi Maybach udělala z menšího Mercedesu GLE Coupe.

Nejspíše již není třeba zdůrazňovat, že v posledních letech se zákazníci zbláznili do SUV všeho druhu. I kvůli tomu je začaly nabízet značky, které bychom nikdy dříve se zvýšeným podvozkem nespojovali. Ostatně stačí jen dodat, že již příští rok by mělo dorazit Ferrari Purosangue. Kromě toho již na chůdách jezdí Bentley, Lamborghini, Maserati či Rolls-Royce. Není tedy vlastně překvapivé, že se novodobým trendům přizpůsobují tuningové firmy, které navíc začínají objevovat prozatím neobsazená místa na trhu.

Jednou z takových je i firma Hofele, která se rozhodla suplovat chybějící menší SUV s logem Maybachu. Na bázi Mercedesu GLE Coupe tak vznikl model HGLE Coupe. Zvenčí se oproti standardu liší zejména dvoubarevným lakem, se kterým dorazila 22- až 24palcová kovaná kola a přepracovaný přední nárazník. Mimo to nechybí ani nová mřížka chladiče a počítat lze rovněž s větším množstvím chromu, jenž se podíval rovněž na kapotu motoru.

Daleko více se úpravci vyřádili v interiéru, který je kompletně přečalouněn kombinací Alcantary a kůže Nappa. Chybět nemůže ani ozdobné prošívání, stejně jako sedadla zdobí logo tuningové firmy. Zadní pasažéři si pak navíc mohou užívat zábavního systému, výsuvné stolky ale tuner překvapivě nenabízí. Zajímavé je rovněž přepracování zavazadlového prostoru, neboť podlaha je pokryta leštěným dřevem doplněným hliníkovými lištami. To nevypadá na příliš praktické řešení, ovšem proti gustu (a stylu) žádný dišputát.

Tuto přestavbu Hofele nabízí majitelům všech variant od základního provedení GLE Coupe 350de až po vrcholné GLE Coupe 63 S od AMG. O cenách úpravce prozatím mlčí, nejníže postavená dieselová verze s 272 koňmi vás nicméně v Německu (české ceny na webu Mercedesu nevidíme) na 74 414 Eur, tedy asi 1,96 milionu Kč. Tušíme, že minimálně vysoké statisíce k tomu Hofele přihodí, jako nic, takže výsledkem jistě nebude láce, oproti oficiálnímu Mercedesu-Maybach GLS startujícím na 156 078 Eur (4,1 milionu Kč) to ale jistě bude o hodně méně.


Nezávislá firma začala nabízet Maybach pro „chudé“, ani výrobce takový neprodává - 1 - Hofele HGLE Coupe Mercedes Maybach GLE 01Nezávislá firma začala nabízet Maybach pro „chudé“, ani výrobce takový neprodává - 2 - Hofele HGLE Coupe Mercedes Maybach GLE 02Nezávislá firma začala nabízet Maybach pro „chudé“, ani výrobce takový neprodává - 3 - Hofele HGLE Coupe Mercedes Maybach GLE 03Nezávislá firma začala nabízet Maybach pro „chudé“, ani výrobce takový neprodává - 4 - Hofele HGLE Coupe Mercedes Maybach GLE 04Nezávislá firma začala nabízet Maybach pro „chudé“, ani výrobce takový neprodává - 5 - Hofele HGLE Coupe Mercedes Maybach GLE 05Nezávislá firma začala nabízet Maybach pro „chudé“, ani výrobce takový neprodává - 6 - Hofele HGLE Coupe Mercedes Maybach GLE 06Nezávislá firma začala nabízet Maybach pro „chudé“, ani výrobce takový neprodává - 7 - Hofele HGLE Coupe Mercedes Maybach GLE 07Nezávislá firma začala nabízet Maybach pro „chudé“, ani výrobce takový neprodává - 8 - Hofele HGLE Coupe Mercedes Maybach GLE 08Nezávislá firma začala nabízet Maybach pro „chudé“, ani výrobce takový neprodává - 9 - Hofele HGLE Coupe Mercedes Maybach GLE 09Nezávislá firma začala nabízet Maybach pro „chudé“, ani výrobce takový neprodává - 10 - Hofele HGLE Coupe Mercedes Maybach GLE 10Nezávislá firma začala nabízet Maybach pro „chudé“, ani výrobce takový neprodává - 11 - Hofele HGLE Coupe Mercedes Maybach GLE 11Nezávislá firma začala nabízet Maybach pro „chudé“, ani výrobce takový neprodává - 12 - Hofele HGLE Coupe Mercedes Maybach GLE 12Nezávislá firma začala nabízet Maybach pro „chudé“, ani výrobce takový neprodává - 13 - Hofele HGLE Coupe Mercedes Maybach GLE 13
Tuningová firma Hofele přepracovala Mercedes GLE na Maybach pro „chudé“, i na takový ale budou třeba miliony. Foto: Hofele

Zdroj: Hofele

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše