Poslední letošní Autoforum je v prodeji, přináší leccos od bratrovažedného klání Škody a VW po test Bentley s W12

V nejnovějším vydání tištěného magazínu Autoforum najdete kompletní průřez současného automobilového dění. Na své si přijdou jak milovníci elektrické budoucnosti, tak příznivci teorie objem ničím (a už vůbec ne elektromobily) nenahradíš.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Ostatní

Poslední letošní Autoforum je v prodeji, přináší leccos od bratrovažedného klání Škody a VW po test Bentley s W12

27.12.2021 | Autoforum.cz

Poslední letošní Autoforum je v prodeji, přináší leccos od bratrovažedného klání Škody a VW po test Bentley s W12

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

V nejnovějším vydání tištěného magazínu Autoforum najdete kompletní průřez současného automobilového dění. Na své si přijdou jak milovníci elektrické budoucnosti, tak příznivci teorie objem ničím (a už vůbec ne elektromobily) nenahradíš.

Tradiční český dvouměsíčník Autoforum je v prodeji a dorazil i do schránek předplatitelů ve svém nejnovějším vydání. Šesté letošní číslo opět nabízí pestrou směs témat, ze kterých si vybere opravdu každý, ať už se řadíte mezi zastánce bezemisní mobility, nebo si naopak chcete užít poctivé spalovací motory, dokud to ještě alespoň trochu jde. Stranou zájmu redakce nezůstali ani příznivci motocyklů, cestování, případně historie.

Současným trendům navzdory, kdy se zdražuje úplně všechno počínaje novými (i ojetými) automobily a papírem konče, tištěný magazín Autoforum stále nabízí 98 stran plných zajímavých informací za nezměněnou cenu a jako bonus přidává nejnovější vydání plakát s kalendářem pro rok 2022.

Hlavním materiálem magazínu Autoforum 6/2021 je Kia EV6. Elektromobil postavený na platformě E-GMP vyvinuté ve spolupráci s automobilkou Hyundai má ambice způsobit skutečnou elektrickou revoluci. Nejnovější Kia totiž slibuje kombinaci velice solidní dynamiky, prostorného interiéru a vysokého dojezdu. Kromě toho vůz dostal spoustu zajímavých technických řešení, které vám nastíní samostatná část rozsáhlého článku. O pár stránek dál najdete také test sourozeneckého modelu Hyundai Ioniq 5.

V našich končinách ale zákazníci stejně nejvíce kupují vše, co nese znak automobilky Škoda, což platí také o elektromobilech. Tím nejprodávanějším na tuzemském trhu je model Enyaq iV. Protože vychází z technického základu označeného jako MEB, existuje v rámci koncernu VW také několik v podstatě identických alternativ, přičemž tou nejbližší je Volkswagen ID.4. Oba zmíněné elektromobily se staly součástí srovnávacího testu. Najít nějaké podstatné rozdíly vážně nebylo nic lehkého. Přesto se nakonec podařilo určit vítěze.

Rubrika Jízdní dojmy nabízí řadu dalších zajímavých automobilů. Pokud byste stále neměli dost elektromobilů, můžete si přečíst menší test BMW iX. O co zvláštnější je tenhle crossover napohled, o to zajímavější je v praxi na silnici. A jestliže máte elektromobilů už plné zuby, jistě vám udělají radost dojmy, které redakce nabrala při svezení s dvanáctiválcovým Bentley Continental GT Speed, s BMW M8 Competition Coupé nebo s evropsky vysoce nekorektním Dodge Durango R/T osazeným osmiválcem 5.7 Hemi. Ano, i taková auta stále můžete v ČR koupit jako nová.

Za zmínku rovněž stojí článek věnovaný modernizované Škodě Kodiaq RS, která vyměnila naftové biturbo za zážehový přeplňovaný čtyřválec. Díky tomu získala lepší dynamiku. O kolik přesně je oproti minulosti nový Kodiaq RS rychlejší? Máme výsledky měření dynamiky zážehové i vznětové verze. Kategorii běžných automobilů pak zastupuje například modernizovaná Dacia Duster, upravený Seat Arona, Renault Arkana nebo Fiat Tipo. Na posledních stranách nejnovějšího vydání najdete nové Tipo v kontextu Tipa ze začátku 90. let. Co přesně znamená rozdíl třiceti let v praxi?

Rubrika V číslech obsahuje podrobné měření plug-in hybridního Opelu Grandland X. O rychlých plug-in hybridech se říká, že jedou pouze tehdy, pokud mají nabité akumulátory. Opět došlo na měření dynamiky, a to jak s nabitými, tak s vybitými bateriemi. Jak velký byl rozdíl? Dosáhl vůbec Opel udávaného zrychlení z nuly na 100 km/h za 6,1 s? Nebo byl snad dokonce rychlejší? A jak to je se spotřebou?

Další témata: Krádeže přes systém bezklíčkového odemykání a startování, o kterých se v nedávné minulosti často mluvilo, už jsou u řady nových modelů patřičně ošetřeny. Jenže, jak se redakce magazínu Autoforum sama přesvědčila, pořád existují nová auta, která tímto způsobem stále ukradnout lze. Druhé téma je věnováno syntetickému benzinu. Zajímavé řešení by mohlo přinést úsporu emisí dokonce i v kontextu ojetých vozů, a to bez nutnosti tlačit lidem drahé elektromobily. Jenže kromě jiného úspěch této technologie závisí na přístupu úřadů. Nejnovější vydání magazínu Autoforum obsahuje vyjádření Evropské komise k tomuto tématu.

A konečně nechybí ani tradiční testy motocyklů. Jedním takovým je například neuvěřitelné Suzuki Hayabusa. Šesté letošní vydání časopisu Autoforum rovněž rekapituluje uplynulou sezonu mistrovství v rallycrossu a připomíná i další motoristické soutěže.

Tištěný magazín Autoforum 06/2021 najdete na čerpacích stanicích, případně v trafikách, nebo si jej objednejte přímo zde. Věříme, že se vám bude aktuální vydání líbit.


Poslední letošní Autoforum je v prodeji, přináší leccos od bratrovažedného klání Škody a VW po test Bentley s W12 - 1 - Autoforum 06 12 promo 00
Takto vypadá poslední letošní tištěné Autoforum. Foto: Autoforum

Poslední letošní Autoforum je v prodeji, přináší leccos od bratrovažedného klání Škody a VW po test Bentley s W12 - 2 - Autoforum 06 12 promo 01Poslední letošní Autoforum je v prodeji, přináší leccos od bratrovažedného klání Škody a VW po test Bentley s W12 - 3 - Autoforum 06 12 promo 02Poslední letošní Autoforum je v prodeji, přináší leccos od bratrovažedného klání Škody a VW po test Bentley s W12 - 4 - Autoforum 06 12 promo 03
Škoda Enyaq iV se v něm v testu postavila proti VW ID.4, ... Foto: Autoforum

Poslední letošní Autoforum je v prodeji, přináší leccos od bratrovažedného klání Škody a VW po test Bentley s W12 - 5 - Autoforum 06 12 promo 04Poslední letošní Autoforum je v prodeji, přináší leccos od bratrovažedného klání Škody a VW po test Bentley s W12 - 6 - Autoforum 06 12 promo 05Poslední letošní Autoforum je v prodeji, přináší leccos od bratrovažedného klání Škody a VW po test Bentley s W12 - 7 - Autoforum 06 12 promo 06
...v časopise ale najdete i spoustu zajímavého i ke konvenčním autům. Foto: Autoforum

Autoforum.cz

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše