Arabové začali nabízet kapsle pro auta, řeší „problém” zámožných sběratelů

Moderní superauta nabízí stále více jízdní dynamiky, současně se ale stále častěji stávají obdobou soch či obrazů. Když už, tak ať jsou tak skladována, řekli si Arabové a stvořili tzv. supersportovní kapsli.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Arabové začali nabízet kapsle pro auta, řeší „problém” zámožných sběratelů

24.2.2020 | Petr Prokopec

Arabové začali nabízet kapsle pro auta, řeší „problém” zámožných sběratelů

/

Moderní superauta nabízí stále více jízdní dynamiky, současně se ale stále častěji stávají obdobou soch či obrazů. Když už, tak ať jsou tak skladována, řekli si Arabové a stvořili tzv. supersportovní kapsli.

Jakkoliv to řada lidí nebude chtít slyšet, supersportovní auta slouží k bleskurychlému požírání kilometrů stále méně. Velká část kupců je vnímá jako investici, která se má zhodnotit a nebo alespoň ztratit ze své ceny co nejméně. Jakkoli se tedy tyto vozy staly rychlejšími a současně použitelnějšími než kdy dříve, na silnicích jsou vídány stále méně.

Pokud tomu nevěříte, stačí zamířit na nejbližší aukci podobných aut. Řada nabízených vozů má na svém kontě pomalu více dosavadních majitelů než najetých kilometrů proto, že každá extra projížďka může vést k výrazné ztrátě hodnoty. Spousta zámožných zákazníků tak skončí za volantem jen krátce po převzetí, pokud vůbec. A poté nový supersport nastěhují do bezedných garáží jako další příspěvek do neustále se rozšiřující sbírky.

Některý kousek či kousky ale dotyčným přiroste k srdci více než ty ostatní, ovšem místo aby o to více sloužil k ježdění, je o to více určen jen k potěše zraku. Právě v takovém případě mu nyní lze vytvořit zázemí v opravdu velkém stylu, neboť saudskoarabská společnost Superfuturedesign začala nabízet tzv. supersportovní kapsle (Supersport Capsule). Těmi jsou míněny na zakázku uzpůsobené „kontejnery”, ve kterých můžete své vozy vystavit. Vyrůst přitom mohou prakticky kdekoli - mohou být umístěny samostatně před domem, mohou se stát jeho součástí či rozšířením garáže.

„Jednou z možností je vytvoření kapsle, která by se stala součástí interiéru vašeho domova. Díky tomu mohou vaši hosté ocenit váš supersport, aniž byste je museli brát z obývacího pokoje do garáže - váš vůz se jednoduše stane jednou z dekorací. Zvolit můžete rovněž střechu či zahradu, stejně jako je možné vaši garáž přemodelovat v unikátní showroom, ve kterém vaše vozy zazáří uměleckým způsobem. a dají tak maximálně najevo své nejlepší designové prvky,“ uvádí Arabové.

Jejich slova přitom věrně odpovídají výše zmíněnému, tedy že se ze supesportů stále více stávají jen vystaveníhodná díla. Společnost Superfuturedesign přitom na vzhledu kapslí spolupracuje s italským designovým studiem ASZarchitetti a má za sebou již více než 400 instalací. Většina z byla realizována na Středním východě a v Asii, pár jich ovšem stojí také v Evropě. Ceny jsou pak závislé na velikosti kapsle a požadavcích zákazníka, o láci se ale stoprocentně jednat nebude. Zda za to ovšem umělecky stylizované kontejnery na supersporty stojí, již necháme na vašem zvážení.


Arabové začali nabízet kapsle pro auta, řeší „problém” zámožných sběratelů - 1 - Supercar Capsule 2020 prvni sada 01Arabové začali nabízet kapsle pro auta, řeší „problém” zámožných sběratelů - 2 - Supercar Capsule 2020 prvni sada 02Arabové začali nabízet kapsle pro auta, řeší „problém” zámožných sběratelů - 3 - Supercar Capsule 2020 prvni sada 03Arabové začali nabízet kapsle pro auta, řeší „problém” zámožných sběratelů - 4 - Supercar Capsule 2020 prvni sada 04Arabové začali nabízet kapsle pro auta, řeší „problém” zámožných sběratelů - 5 - Supercar Capsule 2020 prvni sada 05Arabové začali nabízet kapsle pro auta, řeší „problém” zámožných sběratelů - 6 - Supercar Capsule 2020 prvni sada 06
Moderní supersporty již pomalu začíná být nemístné používat, většina majitelů se jimi proto chlubí spíše v obývacích pokojích než na silnici či okruhu

Zdroj: Superfuturedesign

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše