Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Audi A2 2014: místo městského mini z něj bude „prémiový” Golf Plus
13.6.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Ingolstadt od základů přehodnotil plány na výrobu modelu A2. Z elektromobilu se stane docela obyčejný vůz. Takový si totiž zákazníci přáli.
Minulý týden jsme vám s odvoláním na zdroje uvnitř automobilky Audi přinesli informaci o přehodnocení plánů na výrobu elektrických modelů A1 e-tron a A2. Důvodem podle zjištění britského magazínu Car měly být jednak příliš vysoké ceny, ale zároveň vážné obavy z nízké poptávky. Mluvčí Audi britským kolegům tehdy prozradil, že pozastavení elektromobilu A2 ještě neznamená, že žádná A2 nebude, a jak se zdá, bylo to docela přesné sdělení.
Druhá generace Audi A2 s největší pravděpodobností bude, ale ne v podobě, ve které se loni v podobě konceptu představila na frankfurtském autosalonu. Co to znamená? Autocar tvrdí, že podle jejich informátorů nakonec A2 neporuší hierarchii a bude tedy větší než model A1. A o dost. Dvojka má z původní délky 3,8 metru narůst téměř na úroveň Golfu, přesněji až na 4,1 metru.
Lidé zevnitř firmy tvrdí, že sériové Audi A2, jehož příchod je očekáván v roce 2014, naroste do výšky o 60 mm a to znamená přizvednutí karoserie z 1 490 na 1 550 mm. Novinka by se tak vměstnala mezi Golf a Golf Plus. Také rozvorem a celkovými rozměry půjde dále než původní koncept. A2 bude podle vysoce postaveného zdroje v Ingolstadtu postaveno na nové modulární platformě MQB, takže vůz jednoznačně míří do nižší střední třídy, nicméně linie střechy bude poněkud vyšší.
Změny jsou důsledkem průzkumu Audi mezi potenciální klientelou, která považovala původní velikost konceptu za nedostatečnou. „Rozdíl byl v tom, co naši technici předpokládali a co zákazníci považovali za skutečně důležité,“ bylo řečeno zástupcům Autocaru. Konfidenti odmítli komentovat dotaz, zda bude příští A2 postavena na stejné platformě jako připravovaný nejmenší crossover Q2, ale vzhledem k velmi podobným rozměrům je to více než možné.
Jaká bude realita, to pochopitelně ukáže jen čas, s ohledem na všechny dosavadní události je ale podobný vývoj docela pravděpodobný. Jako malý elektromobil by se mohla nová A2 setkat s podobným „úspěchem” jako ta první, jako (řekněme) malé MPV už by na tom mohla být o mnoho lépe. Navíc podobné auto chystá konkurenční BMW, a tak ho Audi prostě nemůže nenabídnout...


















Proporce blízké jednoprostorovému vanu z důvodu zvýšené linie střechy zřejmě sériové A2 zůstanou, rozměry se ale změní, nové Audi má být větší
Zdroj: Autocar
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Zlatan Ibrahimovič si k narozeninám nadělil další nové Ferrari, stálo ho přes 90 milionů Kč
včeraIronie osudu: Údajně terénní Kia selhala a zůstala uvíznutá v oblasti, po které je pojmenována
4.10.2025Mechanik rozebral legendární výkonný motor Toyoty po najetí 668 tisíc km a ukázal, jak vypadá zevnitř
2.10.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
K mání je exportní Škoda Rapid 136 ve stavu nového auta, jedna z posledních vyrobených. I z jejího motoru by šlo svačit
před 2 hodinamiNezájem o elektromobily je takový, že je ani zloději nekradou. Nemají je ani komu prodat, ani k čemu použít
před 4 hodinamiPeugeot 308 po faceliftu nabízí v levných provedeních to, po čem majitelé těch drahých marně touží
včeraZa nejslavnějšími kreacemi Top Gearu stojí nenápadný manželský pár, který auta stlouká pomalu doma za stodolou
včeraSympatické kompaktní Hyundai si jako ojetina velmi dobře drží cenu, navzdory jeho velikosti ho totiž hned tak něco nerozhází
včera
Živá témata na fóru
- Politický koutek 10.05. 19:39 - řidičBOB
- Přepis auta z Německa 10.05. 19:15 - stenly11
- Onboard videa 10.05. 17:25 - Truck Daškam
- IT poradna 10.05. 14:20 - pavproch
- whitelist & blacklist 10.05. 11:08 - Stepan
- BMW Divize 10.05. 06:26 - Stepan
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 10.04. 14:31 - Truck Daškam
- Mazda MX5 (Miata) 10.04. 11:32 - jerry