Audi Q7 2015: nová Q7 odhalena únikem, připomíná spíše Allroad

Německá novinka se pyšní méně zavalitým vzhledem, který podtrhuje nižší hmotnost. Dorazit má i verze SQ7, jež pod kapotu dostane výkonný turbodiesel.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Audi Q7 2015: nová Q7 odhalena únikem, připomíná spíše Allroad

12.12.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Audi Q7 2015: nová Q7 odhalena únikem, připomíná spíše Allroad

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Německá novinka se pyšní méně zavalitým vzhledem, který podtrhuje nižší hmotnost. Dorazit má i verze SQ7, jež pod kapotu dostane výkonný turbodiesel.

Prosinec není zrovna měsícem, kdy bychom u automobilek čekali nějakou horlivou aktivitu. Zdá se ovšem, že všichni manažeři potřebují nějaký ten extra peníz na Ježíška, pročež přitápějí pod kotlem. Opravdový požár pak zjevně vypukl v Ingolstadtu, neboť dnes jsme si již mohli představit nové Audi RS3 Sportback. Mimo něj však na světlo světa unikly také první snímky druhé generace modelu Q7.

Se třemi fotkami se bohužel nepojí žádná oficiální informace, vycházet tak můžeme jen z toho, co vidíme, a dohadů. Začněme nejprve exteriérem, který ztratil část zavalitosti předchůdce. Díky tomu novinka vypadá spíše jako mohutnější Allroad než těžkotonážní SUV. To by samozřejmě mohli mít spojitost s platformou MLB Evo, s níž se pojí úbytek hmotnosti dosahující až 363 kilogramů.

Zda tato informace bude oficiálně potvrzena či vyvrácena, to si ještě budeme muset malou chvíli počkat (dost možná jen pár hodin). Namísto spekulování tak raději ještě zůstaneme u exteriéru, který se vpředu pyšní matrixovskými LEDkami. Ty budou za příplatek, zatímco vzadu lze diody hledat již ve standardu. Stejně jako střešní spoiler či stříbrně lakované ližiny.

Přesunout se můžeme do kabiny, kde zejména přístrojový štít vychází z palubní desky nového Audi TT. Dále tu máme volně stojící středový displej či rozměrný touchpad, přičemž architektura se zdá být orientována na řidiče. Rozměry bohužel k dispozici nemáme, stoprocentně bychom však měli počítat s nárůstem prostoru pro cestující i jejich zavazadla.

Pod kapotou se pak nejspíše objeví šestiválcové a osmiválcové motory, které by oproti dřívějšku měly doznat lehčího přepracování za účelem nižší spotřeby. Na vrchol by se pak mělo postavit provedení SQ7, které převezme techniku z konceptu RS5 TDI. Očekávat tak můžeme třílitrový turbodiesel V6, kterému s výkonem pomůže elektrické přeplňování.

Mimo to se očekává také příchod verze e-tron, která by tu samou pohonnou jednotku spárovala s elektromotorem. Namísto sportování se logicky zaměří na nízkou spotřebu, dorazit však má teprve pár měsíců po příchodu základních verzí. Ty budou výstavně debutovat v lednu v Detroitu, online se však skutečně mohou objevit již v řádu hodin.


Audi Q7 2015: nová Q7 odhalena únikem, připomíná spíše Allroad - 1 - Audi Q7 2015 unik 01Audi Q7 2015: nová Q7 odhalena únikem, připomíná spíše Allroad - 2 - Audi Q7 2015 unik 02Audi Q7 2015: nová Q7 odhalena únikem, připomíná spíše Allroad - 3 - Audi Q7 2015 unik 03
Nové Audi Q7 dostalo méně zavalitý design, který koresponduje s očekávaným výrazným odlehčením

Zdroj: Autopareri

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.