Audi RS4 Avant 2012: unikly fotky i specifikace nové RS4

Dlouho avizovaný sporťák je tady. Mimo oficiální zdroje se nám podařilo získat první fotografie a informace o nové generaci Audi RS4 Avant.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Audi RS4 Avant 2012: unikly fotky i specifikace nové RS4

14.2.2012 | Miro Mihálik | 3 příspěvky

Audi RS4 Avant 2012: unikly fotky i specifikace nové RS4

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dlouho avizovaný sporťák je tady. Mimo oficiální zdroje se nám podařilo získat první fotografie a informace o nové generaci Audi RS4 Avant.

Tip: Projděte se si již oficiální představení nové RS4 se všemi fotografiemi a specifikacemi.


Hodnověrných indicií potvrzujících existenci sportovního modelu Audi RS4 byla spousta. Vůz se zakamuflovanou karoserií byl zachycen na Nürburgringu i mimo něj, na internet utekly obrázky nejdůležitějších (a teď už víme, že pravých) karosářských dílů a naposledy jsme vás informovali o uniklém seznamu ženevských premiér, který se dostal ven díky nepozornosti švýcarského zastoupení Audi. Pátrání po náznacích v této chvíli ale končí. Další únik se totiž týká oficiálních fotografií pocházejících přímo z automobilky.

Zcela v souladu s očekáváním se ven dostaly pouze záběry kombi verze Avant. Pokud si děláte zálusk na sedan, budete zklamáni. S největší pravděpodobností totiž žádný nebude. Šeptandou se z Ingolstadtu šíří zprávy o tom, že za náhradu čtyřdveřového modelu je považováno kupé RS5. Samozřejmě stoprocentní to není, ale testovací muly limuzíny zatím nikdo neviděl a je velmi málo pravděpodobné, že by se Audi pouštělo do vývoje teď, kdy současnou generaci A4 už žádná velká budoucnost nečeká.

Čím má zaujmout novinka? Vlastně toho po vizuální stránce moc není. Audi se drží celkem chvályhodného pravidla, podle kterého mají být stroje sportovní divize Quattro GmbH nápadné jen v omezené míře. V tomto případě to znamená lehce vytažené blatníky evokující první Quattro, hlubší přední nárazník s decentní zvětšenou černou mřížkou a poněkud křiklavým stříbrným lízátkem. Zadní partie ozvláštňuje nevýrazný difuzor a pořádné dvě koncovky výfukového systému.

Za jednodílnou maskou chladiče pracuje atmosférický vidlicový osmiválec 4,2 l vybavený přímým vstřikováním, výkonem 450 koní při 8 250 ot./min. a nejvyšším točivým momentem 430 newtonmetrů od 4 000 do 6 000 ot./min. Výkon je skrze sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku S tronic přenášen už tradičně na všechna čtyři kola, přičemž středový diferenciál dokáže poslat maximálně 70 procent síly na přední nápravu a 85 procent na tu zadní.

Audi RS4 dokáže akcelerovat na stovku za 4,7 sekundy, tedy o dvě desetiny vteřiny pomaleji než Audi RS5 Coupé, ale vzhledem k vyšší hmotnosti je to pochopitelné. Maximální rychlost bude omezena na 250 km/h, „deaktivací” elektronického omezovače se ale posune na beztak omezenou 280 km/h. RS4 bude standardně postavena na devatenáctkách, za příplatek bude možno přejít na dvacítky. Upgrade bude možné provádět rovněž s brzdovým systémem - ocelové kotouče (vpředu s průměrem 365 mm) vám v Audi za příslušný obnos vymění za karbon-keramiku s průměrem 380 mm na přední nápravě.

Ptáte se na cenu? Tak to se ptáte moc brzy. Máme ale zato, že přímo automobilka vše podstatné zveřejní v nejbližších dnech.

Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012


Audi RS4 Avant 2012: unikly fotky i specifikace nové RS4 - 1 - Audi RS4 2012 oficialni unik 01Audi RS4 Avant 2012: unikly fotky i specifikace nové RS4 - 2 - Audi RS4 2012 oficialni unik 02Audi RS4 Avant 2012: unikly fotky i specifikace nové RS4 - 3 - Audi RS4 2012 oficialni unik 03Audi RS4 Avant 2012: unikly fotky i specifikace nové RS4 - 4 - Audi RS4 2012 oficialni unik 04Audi RS4 Avant 2012: unikly fotky i specifikace nové RS4 - 5 - Audi RS4 2012 oficialni unik 05
RS4 má po premiéře, i když si tuto událost u Audi asi představovali jinak

Miro Mihálik

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše