BMW 4 Gran Coupe F36: unikly první fotky, překvapení je přesně nula

Zřejmě jen pár desítek hodin před virtuální premiérou BMW neuhlídalo fotky nového čtyřkového Gran Coupe. Mrzet ho to ale nemusí, nic nového neukazují.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

BMW 4 Gran Coupe F36: unikly první fotky, překvapení je přesně nula

1.2.2014 | Petr Miler | 2 příspěvky

BMW 4 Gran Coupe F36: unikly první fotky, překvapení je přesně nula

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zřejmě jen pár desítek hodin před virtuální premiérou BMW neuhlídalo fotky nového čtyřkového Gran Coupe. Mrzet ho to ale nemusí, nic nového neukazují.

Už od předloňské premiéry BMW 4 Coupe se hovoří o tom, že mnichovská automobilka v rámci této řady nabídne po vzoru šestky také model Gran Coupe který zapadne do skupiny momentálně moderních čtyřdvéřových sedanů předstírajících tvary své karoserie, že vrátek mají o něco méně. Neptejte se nás, jaký smysl má nabízet takový model v rámci řad 3 a 4, které již stihly pojmout mimo jiné sedan, kombík a verzi GT. Právě poslednímu jmenovanému by totiž Gran Coupe bylo velmi blízké, přesto se rychle ukázalo, že zvěsti o jeho příchodu nejsou liché.

Už v létě loňského roku se totiž po německých silnicích začaly prohánět prototypy a jeden z nich byl přistižen také na Nordschleife. Když se později objevily i patentové snímky, později dokreslené šikovnými ilustrátory, nebylo prakticky co řešit - bylo jasné, že BMW 4 Gran Coupe bude, jak bude vypadat a spekulovat šlo velmi realisticky i nad tím, jaká technika mu bude vlastní. Nyní se přiblížila doba oficiálního odhalení a i když vám zatím nemůžeme doplnit všechny drobné, zejména technické nejasnosti, hotové auto vám už ukážeme ze všech stran.

Učinit tak můžeme zřejmě díky blížícímu se oficiálnímu odhalení (nedělní ráno vypadá jako pravděpodobný termín...), které se postaralo o únik části oficiálních snímků. Ty nám logicky dovolují prozkoumat hlavně vzhled, který vážně nemá čím překvapit - zepředu je to čtyřkové kupé, zezadu vlastně též a jen z profilu si chvíli nemůžeme být jisti, zda jde o sedan, GT nebo GC. Právě ve srovnání s trojkovým Gran Turismem ale vyplyne na povrch nižší stavba zadních partií, což je zřejmě také jediná zásadní odlišnost mezi oběma vozy.

Dále vám zatím nemůžeme říci nic jistě, ale asi nebudeme daleko od pravdy, když konstatujeme, že vůz přijde se stejnými motorizacemi jako kupé a kabriolet stejné řady a nabídne i prakticky totožnou standardní a příplatkovou výbavu. Otazníky mohou být jen nad vnitřním prostorem, v němž se bude zrcadlit také délka rozvoru - zde bychom očekávali o trochu delší míru, ostatně zmiňované šestkové Gran Coupe je na tom stejně.

Dlouze spekulovat ale nemá smysl, více a se stoprocentní jistotou vám budeme moci říci nejspíše zítra, popřípadě v pondělí.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2014.


BMW 4 Gran Coupe F36: unikly první fotky, překvapení je přesně nula - 1 - BMW 4 Gran Coupe 2014 F36 oficialni unik 01BMW 4 Gran Coupe F36: unikly první fotky, překvapení je přesně nula - 2 - BMW 4 Gran Coupe 2014 F36 oficialni unik 02BMW 4 Gran Coupe F36: unikly první fotky, překvapení je přesně nula - 3 - BMW 4 Gran Coupe 2014 F36 oficialni unik 03BMW 4 Gran Coupe F36: unikly první fotky, překvapení je přesně nula - 4 - BMW 4 Gran Coupe 2014 F36 oficialni unik 04BMW 4 Gran Coupe F36: unikly první fotky, překvapení je přesně nula - 5 - BMW 4 Gran Coupe 2014 F36 oficialni unik 05BMW 4 Gran Coupe F36: unikly první fotky, překvapení je přesně nula - 6 - BMW 4 Gran Coupe 2014 F36 oficialni unik 06BMW 4 Gran Coupe F36: unikly první fotky, překvapení je přesně nula - 7 - BMW 4 Gran Coupe 2014 F36 oficialni unik 07BMW 4 Gran Coupe F36: unikly první fotky, překvapení je přesně nula - 8 - BMW 4 Gran Coupe 2014 F36 oficialni unik 08BMW 4 Gran Coupe F36: unikly první fotky, překvapení je přesně nula - 9 - BMW 4 Gran Coupe 2014 F36 oficialni unik 09BMW 4 Gran Coupe F36: unikly první fotky, překvapení je přesně nula - 10 - BMW 4 Gran Coupe 2014 F36 oficialni unik 10
BMW 4 Gran Coupe nemělo čím překvapit, a tak není divu, že to skutečně nesvedlo

Zdroj: Autofilou

Petr Miler

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše