Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
BMW poprvé oficiálně ukázalo bobří příď nové M4, ilustrace bohužel nepřeháněly
13.12.2019 | Mirek Mazal
Jakkoli se mohlo zdát absurdní, že by na novém sportovním kupé a možná i sedanu mohly skončit tak prapodivně střižené ledvinky, teď se právě ty staly realitou. BMW poprvé ukázalo novou M4 v závodním hávu s novým designem.
Už dřívější spekulace pravidelně skloňovaly možnost evoluce typických ledvinek čelních partií BMW do podoby vertikálních větracích otvorů natažených od lemu kapoty až po čelní splitter. Inovované mřížky chladiče vypadaly od počátku podivně, asi jako bobří zuby, proto o reálném nasazení tak kontroverzního prvku mnozí pochybovali. Teď už je ale jasné, že tento element bude skutečně patřit přídi modelu M4 a zřejmě i nové M3.
Potvrzovala to už nedávná ilustrace závodní M4 GT3 a právě tu si nyní můžeme prohlédnout na prvních oficiálních záběrech. Vůz nezabírají zpříma, a tak se nová maska chladiče nezdá být až tak výrazná. Dřívější ilustrace, které její tvar trefily téměř na sto procent, se starají o poněkud rozpačitější dojem.
Zveřejněné záběry provází informace, že závodní provedení pro adekvátní okruhové seriály bude svou podobou co nejvěrnější své silniční předloze, takže nečekejme, že bychom se takového vzezření dočkali jen na okruzích. Toto je zkrátka jen trochu přiostřená nová M4.
Ačkoli BMW odhaluje závodní provedení už nyní, na zahájení prodejů silniční verze si ještě počkáme. První zákazníci se mají dočkat až na začátku roku 2021, a to nejen v případě ostrého kupé M4, ale i u sedanu M3. Oba vozy budou jistě prodávány hlavně s pohonem všech kol a automatem, slabší typ by měl dostat volitelně manuální převodovku a pohon zadní nápravy.


BMW oficiálně odhalilo novou M4 GT3 a s ní i její bizarní bobří ledvinky


Uniklé snímky z továrny jsou definitivně autentické...






...a ilustrace možné podoby nebyly daleko od pravdy už dávno před oficiálním odhalením jakýchkoli náznaků
Zdroje: BMW, Bimmerpost
Bleskovky
Ford Mustang s továrním kompresorem se postavil vrcholné Tesle Model 3 ve sprintu s jednou zatáčkou, favorit dostal na zadek
před 10 hodinami
Tvůrce Call of Duty zemřel při ošklivé nehodě se svým Ferrari, kolemjdoucí vše natočili na video
dnes
Levné americké Ferrari poráží skutečné Ferrari takovým způsobem a o tolik levněji, že musí lákat i kupce italských skvostů
včera
Nové na MotoForum.cz
- Test Honda GL1800 Gold Wing Tour: dárek k padesátinám 08:00
- Návrat po 78 dnech včera 10:41
- Největší talent superbiků včera 10:00
- Triumph Tracker 400: ze světa flat-tracku 22.12.2025
- Ostrá reakce Tardozziho 22.12.2025
Nejnovější články
Mazda kdysi postavila auto, které se vešlo do cestovního kufru. Vidíte ho vážně celé, na fotce nic nechybí
před 9 hodinami
Ford Mustang s továrním kompresorem se postavil vrcholné Tesle Model 3 ve sprintu s jednou zatáčkou, favorit dostal na zadek
před 10 hodinami
Nový Renault Clio v hávu legendy 90. let vypadá zatraceně dobře, takové auto by najednou chtěl každý
před 11 hodinami
Interiéry bez tlačítek jsou ta nejnebezpečnější věc v moderních autech, říká studie. Potřebovali jsme na to ale vůbec studii?
dnes
Tvůrce Call of Duty zemřel při ošklivé nehodě se svým Ferrari, kolemjdoucí vše natočili na video
dnes
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
