Britové znovu dokázali svou lásku ke Škodě, chránit je bude další český vůz

Kdysi se jim vysmívali, teď je používají i v oblastech, kde je vysoká důvěra nezbytným předpokladem k nasazení. Do služeb britské policie tak nyní míří i jedna z nejnovějších škodovek, Scala.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Britové znovu dokázali svou lásku ke Škodě, chránit je bude další český vůz

7.8.2019 | Petr Prokopec

Britové znovu dokázali svou lásku ke Škodě, chránit je bude další český vůz

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Kdysi se jim vysmívali, teď je používají i v oblastech, kde je vysoká důvěra nezbytným předpokladem k nasazení. Do služeb britské policie tak nyní míří i jedna z nejnovějších škodovek, Scala.

Není žádným tajemstvím, že Velká Británie řeší odchod z Evropské unie. Zatím není jisté, kdy se tak stane a zda u toho bude dohoda či nikoliv, veškeré indicie ale momentálně vedou spíše ke druhé možnosti. Ta by představovala nemalý ekonomický problém jak pro samotnou zemi, tak i pro zbytek starého kontinentu. Je totiž třeba si uvědomit, že Velká Británie hlavně z automobilového úhlu pohledu představuje jeden ze stěžejních trhů. Pokud tedy z jakýchkoli důvodů dojde na ostrovech ke zdražení aut nebo budou tamní obyvatelé řešit důležitější věci, lze logicky očekávat pokles prodejů.

To není zrovna dobrá zpráva pro Škodu, pro kterou je Británie jednou ze stěžejních zemí. Nikoliv pouze proto, že místní měsíční registrace jsou pomalu na úrovni těch českých, ale také s ohledem na její oblibu. Vozy mladoboleslavské automobilky jsou chváleny na všech úrovních, dokonce natolik, že britští motoristé začínají zpětně milovat i ta auta, která dříve nenáviděli a jimž se pouze vysmívali. Nechybí ani vítězství v mnoha anketách, a aby toho nebylo málo, pak Škoda velmi často také „slouží a chrání“.

Nyní se britská policie pochlubila novým přírůstkem do své flotily, a sice Škodou Scala. Ta dorazila ve své současné nejsilnější podobě, pod kapotou se tedy nachází přeplňovaná benzinová jedna-pětka naladěná na 150 koní, jenž roztáčí přední kola. Na druhé straně vozu, tedy v zavazadelníku, lze pro změnu počítat s kapacitou 467 litrů, jíž lze sklopením zadních sedadel navýšit až na 1 410 l. Vůz tedy zvládá odvést jak samotné muže zákona, tak i jejich veškeré polní vybavení.

Veškeré modifikace byly provedeny britským zastoupením Škody, jde tedy o oficiální úpravu, která kromě grafického polepu zahrnuje rovněž instalaci výstražných světel a majáků. LEDkové lišty byly přitom stejně jako třeba u modelů Karoq či Superb integrovány do čelní masky, dále se pak objevují i na střeše a zádi. Houkačka je pak třítónová stoampérová. Mimo to si ovšem policejní složky mohou vybrat i speciální výbavu, třeba instalaci kotce pro psy do zavazadelníku.

Právě tyto individuální možnosti spolu s tovární zárukou navyšují oblibu Škody nejen u policie, ale u veškerých složek rychlé pomoci. Zmíněný Karoq tak kupříkladu slouží i jako ambulance či hasičský vůz. Do stejných služeb pak ostatně mohou nastoupit i Kodiaq či Octavia. Víceméně tak jedinými modely, které britské záchranáře a policisty nechávají chladnými, jsou Citigo a Fabia, a to nejspíše kvůli své velikosti.


Britové znovu dokázali svou lásku ke Škodě, chránit je bude další český vůz - 1 - Skoda Scala 2019 britska policie prvni foto 01
Britská policie nově zařadila do svého vozového parku Škodu Scala

Britové znovu dokázali svou lásku ke Škodě, chránit je bude další český vůz - 2 - Skoda Scala 2019 britska policie prvni foto 02Britové znovu dokázali svou lásku ke Škodě, chránit je bude další český vůz - 3 - Skoda Scala 2019 britska policie prvni foto 03Britové znovu dokázali svou lásku ke Škodě, chránit je bude další český vůz - 4 - Skoda Scala 2019 britska policie prvni foto 04Britové znovu dokázali svou lásku ke Škodě, chránit je bude další český vůz - 5 - Skoda Scala 2019 britska policie prvni foto 05Britové znovu dokázali svou lásku ke Škodě, chránit je bude další český vůz - 6 - Skoda Scala 2019 britska policie prvni foto 06Britové znovu dokázali svou lásku ke Škodě, chránit je bude další český vůz - 7 - Skoda Scala 2019 britska policie prvni foto 07Britové znovu dokázali svou lásku ke Škodě, chránit je bude další český vůz - 8 - Skoda Scala 2019 britska policie prvni foto 08Britové znovu dokázali svou lásku ke Škodě, chránit je bude další český vůz - 9 - Skoda Scala 2019 britska policie prvni foto 09Britové znovu dokázali svou lásku ke Škodě, chránit je bude další český vůz - 10 - Skoda Scala 2019 britska policie prvni foto 10Britové znovu dokázali svou lásku ke Škodě, chránit je bude další český vůz - 11 - Skoda Scala 2019 britska policie prvni foto 11Britové znovu dokázali svou lásku ke Škodě, chránit je bude další český vůz - 12 - Skoda Scala 2019 britska policie prvni foto 12
Obliba českých vozů u britských policistů a záchranářů je nemalá

Zdroj: Škoda Auto

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše