Cadillac ATS Coupe a ATS-V: přijde stylovější verze i provedení z řady V-Series

Americký koncern GM rozšíří počet karosářských verzí modelu ATS a možná pracuje také na něčem větším, jako je dnes prodávaný model XTS.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Cadillac ATS Coupe a ATS-V: přijde stylovější verze i provedení z řady V-Series

24.1.2013 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Cadillac ATS Coupe a ATS-V: přijde stylovější verze i provedení z řady V-Series

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Americký koncern GM rozšíří počet karosářských verzí modelu ATS a možná pracuje také na něčem větším, jako je dnes prodávaný model XTS.

Prezentace nových modelů na významných mezinárodních autosalonech se neomezují pouze na nutné odstranění plachty z horké novinky, ale bývají využívány také k souhrnu dosažených úspěchů za nějaké uplynulé období a (což je poněkud zajímavější) také k představení věcí příštích. Nejedná se o pravidlo, pokud ale zástupci automobilky neřeknou nic zajímavého veřejně, ještě pořád můžou cosi prozradit v následných interview se zástupci médií.

Něco takového se stalo kupříkladu po odhalení nového plug-in hybridu Cadillac ELR na detroitském autosalonu. Kolegové z amerického magazínu Automobile „odchytili” viceprezidenta značky Roberta Fergusona a zajímali se o další budoucnost nového modelu ATS, který již dorazil do Evropy a známe i jeho české ceny.

Přestože se jedná o globální produkt a EU je svou náklonností k pětidveřovým karoseriím známá, Ferguson naznačil, že s kombi ATS se do budoucnosti nepočítá. Sedan každopádně osamocen nezůstane. „Jde o skvělý vůz,“ řekl na adresu vozu šéf Cadillacu. „Potřebujeme jeho další varianty a budeme je i mít,“ odpověděl na otázku, zdali by součástí rodiny ATS mohlo být kupé, případně jeho sportovní verze ATS-V z programu V-Series.

To nakonec až tak nepřekvapí. ATS se zatím dočkal pozitivní odezvy od zákazníků i novinářů, v Americe se dokonce stal autem roku. Nelze se tedy divit ani sebevědomým prohlášením pana Fergusona, ani snaze kout železo, dokud je žhavé. S kombíkem by vůz uspěl leda v Evropě, nikde jinde se prémiová kombi pořádně neprodávají, stylovější kupé a výkonnější ATS-V ale smysl dávají. Zvláště když se Cadillac snaží od začátku prezentovat „átéesko” jako přímého konkurenta trojkového BMW, kterému dělá dobré jméno také ostrá verze M3.

Když se rozhovor následně stočil k nové vlajkové lodi, která by mohla konkurovat třeba Mercedesu třídy S a zároveň stát nad současným modelem XTS, postaveným na základech prodloužené platformy Opelu Insignia, Ferguson příliš sdílný nebyl. „Představa mít větší Cadillac, nebo, jak říkáte, vlajkovou loď Cadillacu, je zajímavá a náš marketingový průzkum určitě říká, že jde o příležitost.“ Na otázku, proč tedy luxusní limuzínu nedělat, třeba na základech konceptu Ciel, Ferguson na závěr pouze tajemně naznačil: „Bedlivě to sledujeme, zůstaňte naladěni...“


Cadillac ATS Coupe a ATS-V: přijde stylovější verze i provedení z řady V-Series - 1 - Cadillac ATS Coupe Render 01Cadillac ATS Coupe a ATS-V: přijde stylovější verze i provedení z řady V-Series - 2 - Cadillac ATS Coupe Render 02Cadillac ATS Coupe a ATS-V: přijde stylovější verze i provedení z řady V-Series - 3 - Cadillac ATS Coupe Render 03
V tuto chvíli je internet plný obrázků ATS Coupe, na představení skutečného produkčního vozu si však ještě budeme muset počkat

Zdroj: Worldcarfans, GM Authority

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše