Caterham R300 Superlight 2014: lehká modernizace nahradila manuál sekvencí

Britské okruhové nářadí dostalo zrevidovaný podvozek, s nímž přicházejí také nové pneumatiky. Motor ale nadále produkuje 177 koní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Caterham R300 Superlight 2014: lehká modernizace nahradila manuál sekvencí

7.1.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Caterham R300 Superlight 2014: lehká modernizace nahradila manuál sekvencí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Britské okruhové nářadí dostalo zrevidovaný podvozek, s nímž přicházejí také nové pneumatiky. Motor ale nadále produkuje 177 koní.

Britská automobilka Caterham nás v poslední době zaskočila hlavně výlety mimo svůj základní program. Ohlášen tak byl vývoj malého městského vozu i SUV, mimo ně ovšem Caterham přepřáhl také na jednu stopu. Mohlo by se tedy zdát, že nesčetné variace na téma legendárního Lotusu Seven již hrají druhé housle, jenže značka očividně nezapomíná ani na model, který jí proslavil.

Na letošní rok je tak ohlášena modernizovaná verze Caterhamu R300 Superlight, jež má debutovat na autosalonu Autosport International v Birminghamu. Žádné zásadní změny u tohoto okruhového nástroje ovšem neočekávejte, neboť karoserie je stejná jako dříve. To platí také o dvoulitrovém motoru, který opětovně produkuje 177 koní.

Přenos této síly však již nemá na svědomí manuální převodovka, nýbrž šestistupňová sekvence Sadev. Je tak dost možné, že se změnila jízdní dynamika, detaily ovšem Caterham neprozradil. Dodat tak můžeme pouze tolik, že s novou převodovkou přichází také zrevidovaný podvozek a nové pneumatiky Avon ZZR a ZZS nabízející lepší trakci a delší životnost.

Tato změna je přitom extrémně důležitá pro všechny, kdo mají v plánu v šampionátu R300 Superlight závodit. I pro letošní rok totiž platí pravidlo o maximálně pěti sadách pneumatik na sezónu. Díky kvalitnějšímu obutí se totiž dá předpokládat, že vám nové kousky déle vydrží a tím ušetříte, což platí také o zesílené převodovce.

Cena samotného modelu pak startuje na částce 32 495 GBP (cca 975 tisíc korun), což je o trochu více než loni. Jelikož ovšem začíná podražovat celé portfolio Caterhamu, nedá se předpokládat, že byste v polovině sezóny mohli nakupovat se slevou.


Caterham R300 Superlight 2014: lehká modernizace nahradila manuál sekvencí - 1 - Caterham R300 Superlight 01Caterham R300 Superlight 2014: lehká modernizace nahradila manuál sekvencí - 2 - Caterham R300 Superlight 02Caterham R300 Superlight 2014: lehká modernizace nahradila manuál sekvencí - 3 - Caterham R300 Superlight 03
Vzhled Caterhamu R300 Superlight se oproti loňskému provedení měnit nebude, technika ano

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše