Caterham rozjíždí motocyklovou divizi, v Itálii představil hned tři exempláře

Britská značka přepřáhla na jednu stopu. Model Brutus 750 popisuje jako SUV mezi motocykly, další dva kousky dostaly elektromotor.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Caterham rozjíždí motocyklovou divizi, v Itálii představil hned tři exempláře

6.11.2013 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Caterham rozjíždí motocyklovou divizi, v Itálii představil hned tři exempláře

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Britská značka přepřáhla na jednu stopu. Model Brutus 750 popisuje jako SUV mezi motocykly, další dva kousky dostaly elektromotor.

Caterham byl kdysi malou nezávislou firmičkou, která v pomalu venkovské dílně montovala na koleni různé variace Lotusu Seven. V roce 2011 však přišel do hry Tony Fernandes a jeho megalomanské plány. Zeleno-žluté válečné schéma britské značky záhy zdobilo monoposty F1, přičemž automobilka náhle začala uvažovat i o vstupu do mainstreamu. K tomu by skutečně mělo dojít během následujících let, kdy prvními vlaštovkami budou SUV a městské vozy, to ovšem není jediné rozšíření nabídky, které Fernandes naplánoval.

Na veletrhu International Motorcycle Exhibition v italském Milánu totiž Caterham představil svou motocyklovou divizi, jejíž nabídka momentálně čítá tři kousky. Prvním z nich je Brutus 750, který je popisován jako SUV mezi motorkami. Podle automobilky jde přitom o vůbec první jednostopý stroj na světě, který dostal automatickou převodovku. Ba co víc, k dispozici prý bude také „sněžný program“, tedy čtyřhodinová konverze, která by motorku měla proměnit na sněžný skútr. Podrobnosti ale zatím nejsou známé.

Dalším v řadě je Caterham Carbon E-Bike, který má odkazovat na tým Formule 1. Ve standardní verzi půjde jen o vizáž, v případě limitované edice by však vliv královské motoristické disciplíny měl být větší - motocykl by totiž měl převzít i řadu materiálů, z nichž tím nejzásadnějším bude samozřejmě karbon. Nic bližšího však Caterham nezmiňuje.

O trochu více se však nová značka rozpovídala o modelu Classic E-Bike, který již dle názvu reflektuje klasický design motorek. Ve skutečnosti by však mělo jít spíše o jakési elektrokolo schopné dojezdu v rozmezí 40 až 80 km, přičemž podle Caterhamu není k jeho řízení ve státech Evropské unie potřeba řidičské oprávnění.

Do prodeje by všechny tři kousky měly jít na jaře příštího roku za „dostupnou cenu“. Britská značka však momentálně nenaznačuje, co si pod tím představit. Na dodatečné informace si tak budeme muset ještě chvíli počkat. Stejně jako nám čas řekne, zda vstup Caterhamu do nových vod nebyl příliš riskantní.

Caterham Brutus 750


Caterham rozjíždí motocyklovou divizi, v Itálii představil hned tři exempláře - 1 - Caterham Brutus 750 Bike 01

Caterham Carbon E-Bike

Caterham rozjíždí motocyklovou divizi, v Itálii představil hned tři exempláře - 2 - Caterham Carbon E-Bike 01Caterham rozjíždí motocyklovou divizi, v Itálii představil hned tři exempláře - 3 - Caterham Carbon E-Bike 02Caterham rozjíždí motocyklovou divizi, v Itálii představil hned tři exempláře - 4 - Caterham Carbon E-Bike 03

Caterham Classic E-Bike

Caterham rozjíždí motocyklovou divizi, v Itálii představil hned tři exempláře - 5 - Caterham Classic E-Bike 01Caterham rozjíždí motocyklovou divizi, v Itálii představil hned tři exempláře - 6 - Caterham Classic E-Bike 02Caterham rozjíždí motocyklovou divizi, v Itálii představil hned tři exempláře - 7 - Caterham Classic E-Bike 03

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše