Chevrolet Aveo sedan: čtyřdvířko i pro Evropu

Chevrolet na letošním autosalonu v Detroitu ukázal světu model Sonic sedan, který nebyl ničím jiným, než novým Aveem s kufrem. V Ženevě se svého čtyřdvéřového Avea dočkají i Evropané.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Chevrolet Aveo sedan: čtyřdvířko i pro Evropu

8.2.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Chevrolet Aveo sedan: čtyřdvířko i pro Evropu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Chevrolet na letošním autosalonu v Detroitu ukázal světu model Sonic sedan, který nebyl ničím jiným, než novým Aveem s kufrem. V Ženevě se svého čtyřdvéřového Avea dočkají i Evropané.

Odhalení Avea sedan není po premiéře Sonicu žádným šokem, dokonce i uvolněné fotografie jsou stejné jako při lednové premiéře americké verze tohoto vozu. Podstatnou informací je tedy v prvé řadě to, že se sedan, což není v Evropě zrovna nejpopulárnější typ karoserie, bude v případě Aveo na starém kontinentu vůbec prodávat. Druhou pak to, s jakou technikou nastoupí. Ale vezměme to všechno pěkně po pořádku.

Aveo jsme vám coby hatchback představili již při jeho premiéře loni v Paříži, později jsme přidali i první videa s ním. Sedan od hatchbacku pochopitelně přebírá celou řadu designových prvků a při pohledu zepředu nabízí bez stejně dramatický vzhled se zdvojenými světlomety, dvojitou maskou chladiče a vcelku masivním předním nárazníkem. Výrazná je i stoupající linie boků karoserie, která spolu s lehce „vytaženými” lemy podběhů kol dodává vzhledem k jeho třídě a reálným možnostem snad až neadekvátně silácký styl. Sedan je ale díky celkem vkusně naroubované zádi přece jen kozervativnější a i Chevrolet očekává, že na rozdíl od hatchbacku osloví spíše starší klientelu.

Sedan je 4399 mm dlouhý a 1735 mm široký, díky čemuž je delší i širš, než současný model. Projevit by se to mělo i na vnitřním prostoru, který zatím můžeme posoudit z jediného čísla - 502 litrů prostoru pro náklad v základní konfigiuraci. To je na tak malý vůz jistě působivé číslo, přesto je třeba říci, že s přirozeně menším vstupním otvorem sedanu nebude jeho využití nejjednodušší.

Interiér Avea charakterizuje vcelku odvážný design, který reprezentuje i neobvyklý přístrojový štít v „motocyklovém“ stylu. Zajímavě působí i modré podsvícení prvků na středové konzoli. Automobilka k tomu slibuje i vysokou kvalitu materiálů, spoustu odkládacích prostorů a bohatou výbavu. Do standardu u Avea patří mj. elektronický posilovač řízení EPS, stabilizační systém ESC nebo protiblokovací systém brzd ABS. Za příplatek bude k dispozici třeba automatická klimatizace, kvalitní audiosystém s USB vstupem nebo Bluetooth rozhraní pro připojení externích zařízení.

Mezi motory najdeme čtyři zážehové a dva vznětové agregáty. Benzin chutná čtyřválcům 1,2 l o výkonech 70 k a 86 k, 1,4 l o výkonu 100 k a 1,6 l s 115 koňmi. Naftu má raději dvojice motorů 1,3 l naladěná na výkon 75 resp. 95 koní. Standardně jsou motory Avea spojeny s manuálními pěti- nebo šestistupňovými převodovkami podle typu motoru, na většině trhů bude možné si do modelů poháněných zážehovými motory 1,4 l a 1,6 l, objednat i šestistupňovou automatickou převodovkou, která se v modelu Chevrolet této kategorie nabízí vůbec poprvé.

Zdá se, že o Aveu sedan víme prakticky vše a do Ženevy se můžeme těšit pouze na živý kontakt s ním.


Chevrolet Aveo sedan: čtyřdvířko i pro Evropu - 1 - Chevrolet Aveo sedan 2011 01Chevrolet Aveo sedan: čtyřdvířko i pro Evropu - 2 - Chevrolet Aveo sedan 2011 02Chevrolet Aveo sedan: čtyřdvířko i pro Evropu - 3 - Chevrolet Aveo sedan 2011 03Chevrolet Aveo sedan: čtyřdvířko i pro Evropu - 4 - Chevrolet Aveo sedan 2011 04Chevrolet Aveo sedan: čtyřdvířko i pro Evropu - 5 - Chevrolet Aveo sedan 2011 05Chevrolet Aveo sedan: čtyřdvířko i pro Evropu - 6 - Chevrolet Aveo sedan 2011 06Chevrolet Aveo sedan: čtyřdvířko i pro Evropu - 7 - Chevrolet Aveo sedan 2011 07Chevrolet Aveo sedan: čtyřdvířko i pro Evropu - 8 - Chevrolet Aveo sedan 2011 08Chevrolet Aveo sedan: čtyřdvířko i pro Evropu - 9 - Chevrolet Aveo sedan 2011 09Chevrolet Aveo sedan: čtyřdvířko i pro Evropu - 10 - Chevrolet Aveo sedan 2011 10
Chevrolet Aveo/Sonic sedan

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše