Chevrolet Colorado 2013: Chevy vyráží do Evropy i s pick-upem

V Thajsku vyráběný pick-up Chevrolet Colorado nakonec překvapivě dorazí i do Evropy. Svou „lokální“ premiéru si právě odbývá v Moskvě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Chevrolet Colorado 2013: Chevy vyráží do Evropy i s pick-upem

31.8.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Chevrolet Colorado 2013: Chevy vyráží do Evropy i s pick-upem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

V Thajsku vyráběný pick-up Chevrolet Colorado nakonec překvapivě dorazí i do Evropy. Svou „lokální“ premiéru si právě odbývá v Moskvě.

Evropský trh osobních automobilů větším terénním pick-upům zrovna nefandí, ať už jsou důvody v jejich nadprůměrných rozměrech, horší ovladatelnosti, stigmatu užitkovosti, nižšího komfortu jízdy nebo relativně vyšších provozních nákladech. Přesto mají své věrné zastánce a nabídka je poměrně stabilní nebo se dokonce pozvolna rozšiřuje. Před pár lety doplnil převážně japonské značky Volkswagen se svým Amarokem a už brzy se začne o motoristy s otevřeným a vyvýšeným nákladovým prostorem ucházet také Chevrolet Colorado.

O jeho exportu do Evropy jsme kvůli výše řečenému docela pochybovali. Navíc pick-upům Chevroletu zde chybí tradice i zázemí, přičemž vybudování obou bude General Motors pěkných pár let produkovat spíše ztráty. Konkurenční Ford Ranger, Toyota Hilux či dvojice Nissan Navara a NP300 však evidentně nedají Američanům spát.

První zastávkou modelu Colorado na cestě k nám se stala Moskva a její aktuálně probíhající automobilová výstava. Právě odtud máme informaci o přípravě k dalšímu tažení směrem na západ. Vizuálně se „náš“ užitkový Chevrolet od svých globálně exportovaných sourozenců neodlišuje, pod povrchem ale nějaké změny proběhnout mohly. Pokud ano, GM o nich prozatím nemluví.

Nakolik bude v Rusku prodávané Colorado shodné s modelem určeným pro západní část Evropy, také nevíme, v Moskvě se však představila čtyřdveřová varianta Double Cab s pětisedadlovou kabinou a výkonnějším ze dvou nabízených dieselů. Tím je přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,8 litru a výkonu 180 koní. Ve spojení se šestistupňovým manuálem má nejvyšší točivý moment snížený na 440 newtonmetrů, se šestistupňovým automatem pak majitelé dostanou 470 newtonmetrů.

Ve snaze oslovit co nejširší klientelu se domníváme, že by se ve zdejších cenících mohla objevit také menší pohonná jednotka o objemu 2,5 litru a výkonu 150 koní, případně také varianty s pohonem pouze zadní nápravy. Přestože údělem Colorada bude hlavně spolehlivě sloužit v náročných podmínkách, svou komfortní a bezpečnostní výbavou by neměl zaostávat za běžnými osobními automobily - ABS, trakční kontrola, stabilizace, brzdový asistenční systém, pomoc při rozjezdu do kopce a v nejvyšší výbavě až osm airbagů by měl být samozřejmostí. Pokud bude nadějný majitel toužit také po nějakém komfortu, do objednávky bude možné zapsat automatickou klimatizaci, audio s připojením bluetooth a USB či tempomat.

Ceny jsou v nedohlednu, i bez věštecké koule je ale nesporné, že se od konkurenční nabídky příliš nevzdálí. Nebo se spíše vzdálit nemohou.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Chevrolet Colorado 2013: Chevy vyráží do Evropy i s pick-upem - 1 - Chevrolet Colorado EU 01Chevrolet Colorado 2013: Chevy vyráží do Evropy i s pick-upem - 2 - Chevrolet Colorado EU 02Chevrolet Colorado 2013: Chevy vyráží do Evropy i s pick-upem - 3 - Chevrolet Colorado EU 03Chevrolet Colorado 2013: Chevy vyráží do Evropy i s pick-upem - 4 - Chevrolet Colorado EU 04Chevrolet Colorado 2013: Chevy vyráží do Evropy i s pick-upem - 5 - Chevrolet Colorado EU 05Chevrolet Colorado 2013: Chevy vyráží do Evropy i s pick-upem - 6 - Chevrolet Colorado EU 06Chevrolet Colorado 2013: Chevy vyráží do Evropy i s pick-upem - 7 - Chevrolet Colorado EU 07Chevrolet Colorado 2013: Chevy vyráží do Evropy i s pick-upem - 8 - Chevrolet Colorado EU 08
Prodej Colorada v Evropě by měl být zahájen ve druhé polovině příštího roku. Informace z Moskvy jsou ovšem velmi stručné, a tak si raději počkáme na Paříž nebo jednoznačnou tiskovou zprávu

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše