Chevrolet Sonic Dusk 2013: novinky z SEMA vážně občas zamíří do série

Loni byl Sonic Dusk představen jako koncept, letos se na autosalonu SEMA v Las Vegas objeví opět, tentokrát už ale jako sériový automobil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Chevrolet Sonic Dusk 2013: novinky z SEMA vážně občas zamíří do série

25.10.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Chevrolet Sonic Dusk 2013: novinky z SEMA vážně občas zamíří do série

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Loni byl Sonic Dusk představen jako koncept, letos se na autosalonu SEMA v Las Vegas objeví opět, tentokrát už ale jako sériový automobil.

Extrémní, ale i běžné koncepty upravených vozů prezentovaných na výstavě SEMA můžou leckdy působit stejně realisticky jako monopost F1 před kadeřnictvím, jenže ve skutečnosti na této výstavě najdete jen málo exponátů, které byste nemohli postavit na espézetky anebo by vám jej alespoň neprodali k závodění.

Jednou z mála výjimek jsou pochopitelně konkrétní koncepty velkých automobilek, jejichž osud je po skončení akce v Las Vegas neznámý, ačkoli můžeme říci, že nevíme o tom, že by byly prodávané běžným motoristům. Na druhou stranu třeba Mopar (specializovaná divize Chrysleru) vám na zakázku poskládá cokoli, třeba Charger s motorem z Viperu a i General Motors nezřídka změní studii v sériový produkt.

Důkazem je nový Sonic Dusk, který svým diskrétním zevnějškem mezi tamní výstřední stroje příliš nezapadá, nicméně loni byl v Las Vegas odhalen jako studie a letos bude doplňovat stánek Chevroletu jako produkční auto.

Hlavní myšlenkou malého sedanu (prodávaného v Evropě jako Aveo) bylo nabídnout trochu toho luxusu v levném voze, a tak se v jeho výbavě objevují osmnáctipalcová hliníková kola v designu převzatém z konceptu Chevrolet Camaro Dusk, nerezová lišta na spodní hraně bočních oken, matně chromovaný lem masky a stejně upravený povrch dveřních klik, černo-hnědé čalounění kabiny s kontrastním prošíváním míchající kůži a alcantaru anebo bez příplatku dodávaný multimediální rozhraní MyLink.

Chevrolet již potvrdil, že Sonic Dusk dostane přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,4 litru s výkonem 140 koní a nejvyšším točivým momentem 200 newtonmetrů a budoucí majitel bude mít možnost vybrat si mezi šestistupňovým manuálem nebo automatickou převodovkou. Ceny ve Státech známé nejsou, ale odhaduje se, že by měly být blízko sportovního hatchbacku Sonic RS, prodávaného za jedenadvacet tisíc dolarů, tedy asi 400 tisíc Kč.


Chevrolet Sonic Dusk 2013: novinky z SEMA vážně občas zamíří do série - 1 - Chevrolet Sonic Dusk 01Chevrolet Sonic Dusk 2013: novinky z SEMA vážně občas zamíří do série - 2 - Chevrolet Sonic Dusk 02Chevrolet Sonic Dusk 2013: novinky z SEMA vážně občas zamíří do série - 3 - Chevrolet Sonic Dusk 03
Jako typická studie Dusk nevypadá, byl a bude to spíše koncept špetky lepší výbavy v levném autě

Zdroj: Motorauthority

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek