Chevrolet Sonic RS: 140 koní mini hot hatche možná docválá i do Evropy

Chevrolet představí v Detroitu přeplňovanou verzi modelu Sonic pod názvem RS. Není to jisté, ale jako Aveo RS by se mohl objevit i v Evropě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Chevrolet Sonic RS: 140 koní mini hot hatche možná docválá i do Evropy

19.12.2011 | Miro Mihálik | 1 příspěvek

Chevrolet Sonic RS: 140 koní mini hot hatche možná docválá i do Evropy

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Chevrolet představí v Detroitu přeplňovanou verzi modelu Sonic pod názvem RS. Není to jisté, ale jako Aveo RS by se mohl objevit i v Evropě.

General Motors sebevědomě prohlašuje, že jde o jediný vůz ve svém segmentu, který je vybavený turbodmychadlem. Nechci GM kazit radost, ale když už něco takového napíšou do oficiální tiskové zprávy, mohli k tomu alespoň dodat, že jde o unikát maximálně ve Spojených státech. V Evropě se podobě vybavených malých aut najde docela dost - pro ilustraci Fabia RS, Polo GTI, Clio 1,2 TCe, z vlastního chlívku Corsa OPC, a patrně by se jich ještě pár dalších našlo.

Ani to ale nesnižuje potenciál Chevroletu nabídnout levnou zábavu. A tím myslíme skutečně levnou. Sonic RS startuje s cenou 14 995 dolarů, což je suma odpovídající částce 291 tisíc korun. Za čtrnáctistovku s turbodmychadlem o výkonu 140 koní a točivém momentu 200 newtonmetrů to není špatný obchod, co říkáte? Chevrolet ještě nezveřejnil dynamické parametry, ale řidiči budou mít na výběr mezi standardním šestistupňovým manuálem a příplatkovou automatickou převodovkou o stejném počtu kvaltů.

Oproti slabším sourozencům posílil Sonic/Aveo také opticky, i kdy spíše decentně. RS má jiné mlhovky, které lehce mění tvar spodní část předního nárazníku, novou strukturu mřížky chladiče, skoro neviditelné nástavce prahů a jinak uspořádanou spodní část zadního nárazníku se zdvojenou koncovkou výfuku. Auto stojí na sedmnáctipalcových kolech a podle Chevroletu se o zlepšení jízdních vlastností postará tužší odpružení s nově naladěnými tlumiči.

Interiér od pohledu vypadá skoro stejně, ale k novinkám patří volant čalouněný kůží s plochou spodní částí věnce, hliníkové pedály, lépe konturovaná sedadla se znáčky RS, nová řadicí páka a pozměněný přístrojový panel. Vůz se dostane před veřejnost na lednovém autosalonu v Detroitu jako model 2013.

O exportu malého sportovního vozu vyráběného v montážním závodě GM v Michiganu do Evropy zatím nebylo rozhodnuto. České zastoupení bližší informaci o možném prodeji u nás zatím nemá, tudíž Sonic RS aktuálně považují za americkou záležitost, nicméně zdroje blízké britskému Autocaru potvrdily, že pokud by se malý hot hatch v EU objevil, stalo by se tak až někdy v průběhu roku 2013.


Chevrolet Sonic RS: 140 koní mini hot hatche možná docválá i do Evropy - 1 - chevrolet sonic RS 01Chevrolet Sonic RS: 140 koní mini hot hatche možná docválá i do Evropy - 2 - chevrolet sonic RS 02Chevrolet Sonic RS: 140 koní mini hot hatche možná docválá i do Evropy - 3 - chevrolet sonic RS 03Chevrolet Sonic RS: 140 koní mini hot hatche možná docválá i do Evropy - 4 - chevrolet sonic RS 04Chevrolet Sonic RS: 140 koní mini hot hatche možná docválá i do Evropy - 5 - chevrolet sonic RS 05Chevrolet Sonic RS: 140 koní mini hot hatche možná docválá i do Evropy - 6 - chevrolet sonic RS 06Chevrolet Sonic RS: 140 koní mini hot hatche možná docválá i do Evropy - 7 - chevrolet sonic RS 07Chevrolet Sonic RS: 140 koní mini hot hatche možná docválá i do Evropy - 8 - chevrolet sonic RS 08Chevrolet Sonic RS: 140 koní mini hot hatche možná docválá i do Evropy - 9 - chevrolet sonic RS 09
Za vůz velikosti Fabie a s výkonem 140 koní dají zákazníci ve Spojených státech v přepočtu 290 tisíc

Zdroje: GM, Autocar

Miro Mihálik

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.