Dacia Duster 2014: facelift má dorazit do Frankfurtu, přiveze lepší odhlučnění

Výrazná modernizace se má dotknout i pohonných jednotek, které budou úspornější i výkonnější. Ceny by ovšem měly zůstat při zemi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Dacia Duster 2014: facelift má dorazit do Frankfurtu, přiveze lepší odhlučnění

26.6.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Dacia Duster 2014: facelift má dorazit do Frankfurtu, přiveze lepší odhlučnění

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Výrazná modernizace se má dotknout i pohonných jednotek, které budou úspornější i výkonnější. Ceny by ovšem měly zůstat při zemi.

Facelift Dacie Duster jsme očekávali již na ženevském autosalonu, tam se ovšem neukázal a značka místo toho jen představila speciální edici Adventure. Na řadu pak nepřišla ani modernizace v rámci asijských autosalonů, ve Frankfurtu bychom se jej ale už dočkat měli. Je přitom už docela načase, neboť stávající Duster byl představen v roce 2010, a tak patří mezi nejdéle sloužící modely v portfoliu Dacie.

Mnohem podstatnější ovšem je, že v rámci automobilky Renault je tento kompaktní crossover nejprodávanějším - jen za prvních pět měsíců letošního roku bylo vyexpedováno 155 729 vozů (o 59 % více než loni), čímž se Duster dostal před Clio IV (139 397 exemplářů), Mégane (133 116 kusů) a Sandero (124 918 vozů). Modernizace by tak rozhodně byla vítaná.

Podle francouzského deníku La Tribune by se navíc nemělo jednat o nějaký neviditelný facelift, ale sadu změn, které budou opravdu výrazné. Inspirací by se hlavně po stránce vizuální měl stát koncept DCross, uvnitř by Duster měl nabídnout lepší palubní desku s dotykovou navigací, noblesnější pak má být čalounění i obložení.

Mimo to hodlá Dacia zapracovat na mnohem lepším odhlučnění, jehož stávající míra patří mezi nejslabší stránky vozu. Dále pak dojde k modernizaci motorů, které nabídnou větší výkon, ale zároveň i nižší spotřebu a emise CO2, což je dnes velmi populární rčení. Ceny by přitom měly zůstat na stejné úrovni jako doposud, alespoň ve Francii, kde Duster startuje na sumě 11 900 Eur (cca 310 000 Kč).

Pokud tedy mezi fanoušky rumunsko-francouzského crossoveru patříte, určitě si zářiovou premiéru zaneste do kalendáře. My přitom nejsme zvědavi jen na samotnou vizáž, ale také na následný úspěch v showroomech - stávající model totiž zastává třetinu prodejů značky. Ten chystaný tak má dobré základy, přičemž vyráběn bude ve stejných továrnách v Rumunsku, Brazílii, Rusku a Indii.

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2013.


Dacia Duster 2014: facelift má dorazit do Frankfurtu, přiveze lepší odhlučnění - 1 - Renault DCross Sao Paulo 01Dacia Duster 2014: facelift má dorazit do Frankfurtu, přiveze lepší odhlučnění - 2 - Renault DCross Sao Paulo 02Dacia Duster 2014: facelift má dorazit do Frankfurtu, přiveze lepší odhlučnění - 3 - Renault DCross Sao Paulo 03Dacia Duster 2014: facelift má dorazit do Frankfurtu, přiveze lepší odhlučnění - 4 - Renault DCross Sao Paulo 04Dacia Duster 2014: facelift má dorazit do Frankfurtu, přiveze lepší odhlučnění - 5 - Renault DCross Sao Paulo 05Dacia Duster 2014: facelift má dorazit do Frankfurtu, přiveze lepší odhlučnění - 6 - Renault DCross Sao Paulo 06Dacia Duster 2014: facelift má dorazit do Frankfurtu, přiveze lepší odhlučnění - 7 - Renault DCross Sao Paulo 07Dacia Duster 2014: facelift má dorazit do Frankfurtu, přiveze lepší odhlučnění - 8 - Renault DCross Sao Paulo 08Dacia Duster 2014: facelift má dorazit do Frankfurtu, přiveze lepší odhlučnění - 9 - Renault DCross Sao Paulo 09
Koncepční Renault D-Cross by se měl stát předobrazem faceliftované Dacie Duster

Zdroj: La Tribune přes Carscoops

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.