Elon Musk odhalil pozadí premiéry Tesly Cybertruck, skutečně měl v záloze plán B

Musk chtěl se svou novinkou kráčet co nejvíce proti proudu, zároveň ale tušil, že tak kontroverzní design by u publika nemusel projít. Byl tedy připraven k obratu ke klasice, nakonec nemusel.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Elon Musk odhalil pozadí premiéry Tesly Cybertruck, skutečně měl v záloze plán B

15.2.2020 | Petr Prokopec

Elon Musk odhalil pozadí premiéry Tesly Cybertruck, skutečně měl v záloze plán B

/

Musk chtěl se svou novinkou kráčet co nejvíce proti proudu, zároveň ale tušil, že tak kontroverzní design by u publika nemusel projít. Byl tedy připraven k obratu ke klasice, nakonec nemusel.

Nejdiskutovanější automobilovou novinkou posledních měsíců je nepochybně Tesla Cybertruck. Dáno je to především vzhledem elektrického pick-upu, který se nepodobá ničemu, co dnes jezdí po silnicích. Po jeho premiéře jsme psali, že vypadá jako vtip, který měla následovat skutečná prezentace a sám Elon Musk nyní přiznal, že se i tímto směrem mohlo odhalování vozu ubírat, nakonec to ale nebylo nutné.

Šéf Tesly byl hostem podcastu Third Row, kde byl právě na pick-up dotázán. Překvapivě přiznal, že o jeho úspěchu měl velké pochybnosti. Proto dokonce počítal i s tím, že v případě jeho nepřijetí publikem zkusí nechat na prvotní design zapomenout a přijde s konvenčněji pojatou verzí. Poté ale Tesle dorazilo přes 250 tisíc rezervací, což Muska přesvědčilo o správnosti zprvu zvolené strategie. Zde je ovšem třeba připomenout, že tyto rezervace, byť podložené sumou 100 USD (cca 2 300 Kč), lze jen stěží brát jako ekvivalent objednávek či budoucích prodejů.

„Řekl jsem týmu, že pokud si nikdo takový vůz nebude chtít koupit, vždy je možné stvořit pick-up, který bude vypadat jako ostatní,“ uvedl Musk. Nakonec však na takový krok nedošlo a šéf Tesly si splnil svůj dětský sen. Tím byl futuristicky působící vůz, který byl inspirován jak bondovským Lotusem Esprit, tak mnoha vozy budoucnosti z filmů Blade Runner, Návrat do budoucnosti, Vetřelci či Mad Max. Kromě toho ovšem byla pro design stěžejní myšlenka překonat vše, co bylo v tomto segmentu stvořeno.

„Spousta lidí ve Státech si kupuje pick-upy proto, že působí ze všech vozů na trhu nejdrsněji. Který z nich je ovšem nejdrsnější? A může být něco drsnějšího? Tank. Tank z budoucnosti,“ popisuje své někdejší myšlenkové pochody Musk. A rovnou dodává, že právě tento nápad byl hnací silou celého projektu. Šéf Tesly se totiž rozhodl, že tentokrát zamíří opravdu hodně proti proudu. A jako jediný způsob, jak porazit tradiční pick-upy, viděl stvoření „futuristického armádního transportéru“.

Na to, zda ale Muskovy plány klapnou na jedničku, si ještě budeme muset nějakou chvíli počkat. Cybertruck by do prodeje měl dorazit v roce 2022. Do té doby bychom se měli dočkat na trhu jiných elektrických pick-upů, všechny ovšem sází na konvenční design. Jak ukázaly průzkumy, zájem o ně mají hlavně lidé, kteří již taková auta vlastní, jen s benzinovým ústrojím. Cybertruck oproti tomu láká zejména ty, kteří si pick-upy běžně nekupují.

Zatím není jisté, zda bude tento tábor dostatečně početný. Nicméně rezervace naznačují, že by být mohl. Ač se tedy původně zdálo, že se Cybertruckem Musk narazí, realitou se může stát i opak.


Elon Musk odhalil pozadí premiéry Tesly Cybertruck, skutečně měl v záloze plán B - 1 - Tesla Cybertruck pick up foto prvni 15Elon Musk odhalil pozadí premiéry Tesly Cybertruck, skutečně měl v záloze plán B - 2 - Tesla Cybertruck pick up foto prvni 16Elon Musk odhalil pozadí premiéry Tesly Cybertruck, skutečně měl v záloze plán B - 3 - Tesla Cybertruck pick up foto prvni 17Elon Musk odhalil pozadí premiéry Tesly Cybertruck, skutečně měl v záloze plán B - 4 - Tesla Cybertruck pick up foto prvni 04Elon Musk odhalil pozadí premiéry Tesly Cybertruck, skutečně měl v záloze plán B - 5 - Tesla Cybertruck pick up foto prvni 05Elon Musk odhalil pozadí premiéry Tesly Cybertruck, skutečně měl v záloze plán B - 6 - Tesla Cybertruck pick up foto prvni 06Elon Musk odhalil pozadí premiéry Tesly Cybertruck, skutečně měl v záloze plán B - 7 - Tesla Cybertruck pick up foto prvni 07Elon Musk odhalil pozadí premiéry Tesly Cybertruck, skutečně měl v záloze plán B - 8 - Tesla Cybertruck pick up foto prvni 08Elon Musk odhalil pozadí premiéry Tesly Cybertruck, skutečně měl v záloze plán B - 9 - Tesla Cybertruck pick up foto prvni 09Elon Musk odhalil pozadí premiéry Tesly Cybertruck, skutečně měl v záloze plán B - 10 - Tesla Cybertruck pick up foto prvni 10Elon Musk odhalil pozadí premiéry Tesly Cybertruck, skutečně měl v záloze plán B - 11 - Tesla Cybertruck pick up foto prvni 11Elon Musk odhalil pozadí premiéry Tesly Cybertruck, skutečně měl v záloze plán B - 12 - Tesla Cybertruck pick up foto prvni 12Elon Musk odhalil pozadí premiéry Tesly Cybertruck, skutečně měl v záloze plán B - 13 - Tesla Cybertruck pick up foto prvni 13Elon Musk odhalil pozadí premiéry Tesly Cybertruck, skutečně měl v záloze plán B - 14 - Tesla Cybertruck pick up foto prvni 14
Elon Musk nově přiznal, že design pick-upu Cybertruck...

Elon Musk odhalil pozadí premiéry Tesly Cybertruck, skutečně měl v záloze plán B - 15 - Elon Musk o Tesle Cybertruck 2020 videoscreen 01Elon Musk odhalil pozadí premiéry Tesly Cybertruck, skutečně měl v záloze plán B - 16 - Elon Musk o Tesle Cybertruck 2020 videoscreen 02
...byl připraven změnit, pokud by stávající provedení nezaujalo publikum. To se ale nakonec nestalo

Zdroj: Third Row Tesla@Youtube, Tesla

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše