Ferrari 458 Monte Carlo: nástupce Scuderie míří do Frankfurtu, objednat jde ale už nyní

(+ video) Nová verze zaměřená na okruhy má zkombinovat výkon 620 koní s hmotností 1 385 kg. A dorazí prý i se závodní sekvencí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ferrari 458 Monte Carlo: nástupce Scuderie míří do Frankfurtu, objednat jde ale už nyní

20.3.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Ferrari 458 Monte Carlo: nástupce Scuderie míří do Frankfurtu, objednat jde ale už nyní

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Nová verze zaměřená na okruhy má zkombinovat výkon 620 koní s hmotností 1 385 kg. A dorazí prý i se závodní sekvencí.

V posledních měsících byla pozornost snad všech tifosi na této planetě upírána k nástupci Ferrari Enzo. Oficiální představení nového hybridního supersportu LaFerrari však již máme za sebou, díky čemuž se můžeme začít zabývat i dalšími vzpínajícími se koníky. Po včerejším avízu jednoho neoficiálního se ale tentokrát bude jednat o přírůstek přímo z Maranella. I když názvem se bude spíše klanět jednomu městečku na Azurovém pobřeží.

Nové Ferrari 458 Monte Carlo, které v nabídce značky naváže na model 430 Scuderia, je přitom již nyní možné objednat. A to přesto, že automobilka ještě ani neohlásila technické parametry nebo cenu. Dá se ale předpokládat, že zájemci ochotní složit nemalou zálohu asi budou vědět více. Zbývající detaily by pak mohly napovědět předchozí ostré verze (kromě Ferrari 430 to byl model 360 Challenge Stradale), v jejichž stopách bude novinka kráčet.

Počítat tedy můžeme s dietou, která by hmotnost srazila o nějakých 100 kg. Celkově by tak Ferrari 458 Monte Carlo mohlo ukázat na vahách jen nějakých 1 385 kg. Na druhé straně by ovšem mělo dojít k navýšení výkonu (spekuluje se o rozmezí 580 až 620 koní), díky čemuž by maranellské kupé mohlo stovku pokořit okolo tří sekund, zatímco nejvyšší rychlost se oproti stávajícím 325 km/h patrně nezmění - polookruhová verze bude klást důraz na jiné vlastnosti.

V kuloárech se navíc začínají ozývat informace, že ostrá verze vymění dvouspojkový automat za závodní sekvenční převodovku s jednou spojkou, která je lehčí a umožnila by ještě rychlejší řazení (momentálně se v Maranellu dostali na 40 milisekund, tedy dvojnásobek času, jaký potřebuje Formule 1). V takovém případě by však nové Ferrari rozhodně nemělo zamířit do dopravní zácpy, jinak jeho majitel bude vypadat jako čerstvý absolvent autoškoly.

Jistotu bychom ve všech ohledech měli mít nejpozději v září, premiéra nového koníka je totiž naplánována na Frankfurt. S ohledem na omezený počet kusů se přitom dá počítat s tím, že v době premiéry budou mít již všechny exempláře svého majitele. Pokud tak chcete nové 458 Monte Carlo vlastnit, zastavte se u svého dealera co nejdříve. Ať to stojí, co to stojí.


Ferrari 458 Monte Carlo: nástupce Scuderie míří do Frankfurtu, objednat jde ale už nyní - 1 - Ferrari 458 Italia 01Ferrari 458 Monte Carlo: nástupce Scuderie míří do Frankfurtu, objednat jde ale už nyní - 2 - Ferrari 458 Italia 02Ferrari 458 Monte Carlo: nástupce Scuderie míří do Frankfurtu, objednat jde ale už nyní - 3 - Ferrari 458 Italia 03
Nové Ferrari 458 Monte Carlo bude vycházet ze standardního kupé 458 Italia. Nabídne však vyšší výkon v kombinaci s nižší hmotností

Zdroj: GT Spirit

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.