Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Fiat Freemont Cross se ukázal na nových fotkách, do prodeje půjde na podzim
21.7.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Oplastovaný Fiat Freemont, který jsme viděli již v Ženevě, si nyní máme možnost prohlédnout na velké fotosadě. Známe také detaily o vcelku bohaté standardní výbavě.
Podobně jako v případě Pandy Cross, Fiat zveřejnil velkou fotogalerii dalšího svého stroje, který nemíří jen na asfalt. Oproti Pandě to ale není žádná novinka - Fiat Freemont Cross je "jen" přeznačkovaný Dodge Journey Crossroad, o kterém jste si u nás mohli přečíst už na začátku února tohoto roku. Ostatně, i Freemont Cross je již světu pár měsíců známý - ukázal se v březnu v Ženevě.
Věděli jsme, že pod jeho kapotou budou dva naftové motory, benzínový TigerShark o objemu 2,4 litru a ani 3,6litrová V6 Pentastar pod kapotu Freemontu Cross cestu nenajdou. Pohánět jej tedy budou moci dvě verze fiatího dvoulitrového turbodieselu Multijet II. Slabší nabídne 140 koní a bude pohánět jen přední kola přes manuální šestikvalt, silnější pošle na kola 170 koní a bude k mání také s pohonem všech kol, to ale jen se šestistupňovou automatickou převodovkou.
Oproti standardnímu Freemontu najdeme ve verzi Cross již ve standardní výbavě například 8,4" dotykovou obrazovku na středové konzoli, která zobrazí kromě infotainmentu také navigaci. Systém má i slot na SD karty, přehrávač DVD nebo připojení Bluetooth. Ve výbavě je i soundsystém Alpine Premium se subwooferem, couvací kamera, elektricky nastavitelné sedadlo řidiče, elektricky sklopná zrcátka, šest airbagů nebo startování tlačítkem. Interiér svými sedmi sedadly, hromadou odkládacích schránek a zabudovanými dětskými podsedáky také potěší velké rodiny.
Jak již víme z dřívějška, po stránce vnějšího designu v balíčku Cross Freemontu přibudou devatenáctipalcová černá kola a nové nárazníky s rádoby hliníkovými částmi. Takto je vyvedena například imitace ochranného rámu vepředu. Všechna světla jsou také lehce zatmavena.
Fiat má začít Freemont Cross prodávat na podzim, zatím tedy stále nemáme žádné informace o cenách. Podle výbavy ale očekávejme, že bude směřovat někam k hornímu konci nabídky, což by mohlo podle ceníku standardního Freemontu (PDF) znamenat ceny okolo 850 tisíc korun.



















































Fiat konečně ukázal Freemont Cross velkou fotosadou. V prodeji bude na podzim, do té doby jistě budeme znát ceny
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Unikla podoba nástupce Audi TT a R8 v jednom, je to ještě o hodně větší tragédie, než jsme doufali
dnesZapomeňte na Škodu Octavia RS Combi, nejlepší rychlé auto na prázdninové výlety je teď tohle
31.8.2025Skutečný Turek na dálnici napodobil českého Turka. Ministr se natočil při víc jak 220 km/h na dálnici, i on pro to má legrační vysvětlení
30.8.2025
Nejčtenější články
Šéf Fordu pořád nepochopil nic. Z elektrické pasti couvá jen na oko, nový elektromobil prý bude něco jako druhý Model T
3.8.2025Nové spalovací motory od Číňanů, Arabů a Francouzů bude nakupovat další značka, v tomto případě může jít o zlomový moment
4.8.2025Miliardář po 8 letech čekání zrušil svou objednávku silniční Formule 1 Mercedesu, ani po složení 12milionové zálohy nedostal nic
4.8.2025BMW stvořilo nejrychlejší kombík Severní smyčky Nürburgingu, okruhem se prohnal jako černý přízrak
4.8.2025Spalovací auto zas jednou porazilo elektromobily v jejich vlastní hře. Zdánlivě výjimečnou funkci nabízí v ještě lepší formě
4.8.2025
Živá témata na fóru
- Onboard videa 09.02. 20:22 - řidičBOB
- Mercedes - auto pro masy 09.02. 20:14 - M.Z.
- Chlubítko univerzální 09.02. 16:16 - Carrert93
- Autokosmetika 09.02. 16:12 - Carrert93
- Policejní kontroly a měření 09.02. 15:39 - řidičBOB
- S větrem ve vlasech.... 09.02. 14:48 - pavproch
- Americké vozy a vše kolem nich 09.02. 08:40 - Stepan
- Sněh. řetězy Thule K-summit K23 + K45 09.01. 17:12 - pavproch