Fiat Freemont Cross: americké plasty navíc míří do Ženevy

(+ živé foto) Freemont dostane oplastování zvenku a černou kůži dovnitř podobně jako americké dvojče. Představí se v Ženevě, jen s diesely.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Fiat Freemont Cross: americké plasty navíc míří do Ženevy

19.2.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Fiat Freemont Cross: americké plasty navíc míří do Ženevy

/

(+ živé foto) Freemont dostane oplastování zvenku a černou kůži dovnitř podobně jako americké dvojče. Představí se v Ženevě, jen s diesely.

Podobně jako americké dvojče Freemontu, Dodge Journey, který se nedávno představil ve verzi Crossroad, i jeho evropská varianta dostala oplastování navíc a do světa půjde jako Fiat Freemont Cross.

Na první pohled vidíme vizuální odlišnosti - kromě přední masky a světlometů bez oranžových bočních odrazek s pozičními světly pochází v podstatě všechno na Freemontu Cross ze zmíněného Dodge. Maska a rámy světel do mlhy mají lesklou černou barvu, také u hlavních světlometů se objevily černé detaily. Ližiny na střeše jsou vyvedeny v platinovém chromu, vůz dostal nová devatenáctipalcová kola designu Hyper Black, na náraznících jsou imitace ochranných rámů a přibyly také nástavce prahů, které nejspíš mají připomínat postranní nášlapy.

Interiér nevidíme, ale podle dostupných informací doznal stejných změn, jako u Journey Crossroad. To znamená černé kožené sedačky s šedým prošíváním a kožený volant a volič automatické převodovky. Dekorace palubní desky mají také být stejné, tedy v provedení Liquid Graphite spolu s širokou křivkou táhnoucí se přes celou šíři.

Kde jsou změny oproti americké verzi nejvýraznější, je nabídka pohonných jednotek. Zatímco v U. S. si mohou zájemci Journey Crossroad objednat s 2,4litrovým čtyřválcem nebo 3,6litrovou V6, Italové svému Freemontu Cross pod kapotu budou montovat jednu ze dvou variant dvoulitrového dieselu MultiJet II. Slabší má 140 koní a 350 Nm, silnější má 170 koní a stejné množství točivého momentu. Oba jsou k dispozici s předním pohonem, k tomu silnějšímu bude možné přiobjednat pohon všech kol Active AWD v kombinaci se šestistupňovým automatem.

Naživo uvidíme Fiat Freemont Cross v Ženevě, kde začne autosalon 3. března. Jistě v tu dobu přibude více fotografií, nyní zveřejněná sada je velmi chudá. Informace o cenách však nečekejme, Freemont Cross bude k objednání až zhruba na podzim tohoto roku.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2014.


Fiat Freemont Cross: americké plasty navíc míří do Ženevy - 1 - Fiat Freemont Cross 2014 zive 01Fiat Freemont Cross: americké plasty navíc míří do Ženevy - 2 - Fiat Freemont Cross 2014 zive 02Fiat Freemont Cross: americké plasty navíc míří do Ženevy - 3 - Fiat Freemont Cross 2014 zive 03Fiat Freemont Cross: americké plasty navíc míří do Ženevy - 4 - Fiat Freemont Cross 2014 zive 04Fiat Freemont Cross: americké plasty navíc míří do Ženevy - 5 - Fiat Freemont Cross 2014 zive 05Fiat Freemont Cross: americké plasty navíc míří do Ženevy - 6 - Fiat Freemont Cross 2014 zive 06Fiat Freemont Cross: americké plasty navíc míří do Ženevy - 7 - Fiat Freemont Cross 2014 zive 07Fiat Freemont Cross: americké plasty navíc míří do Ženevy - 8 - Fiat Freemont Cross 2014 zive 08
Fiat nás v Ženevě nechal také nahlédnout do interiéru nové verze Freemont Cross

Fiat Freemont Cross: americké plasty navíc míří do Ženevy - 9 - 2014 fiat freemont cross 01Fiat Freemont Cross: americké plasty navíc míří do Ženevy - 10 - 2014 fiat freemont cross 02
Obrázků Fiatu Freemont Cross zatím není mnoho, více uvidíme v Ženevě

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše